خرید و فروش یونی سواپ

خرید و فروش Uniswap (UNI)

معرفی ارز دیجیتال UniSwap (uni)

تاریخچه ارز دیجیتال Uni

یونی سواپ که با نماد اختصاری UNI شناخته می شود نوعی ارز دیجیتال است. ارز دیجیتال یونی سواپ به عنوان طرحی برای معرفی AMM ها یا همان بازارساز خودکار در اتریوم به مخاطبان معرفی شد. به وجود آورنده این پلتفرم هیدن آدام، می باشد که او توسعه دهنده ارز دیجیتال اتریوم است.

یکی از دوستان آدام او را متقاعد کرد تا در مورد این پروتکل تحقیق و بررسی کند. او این کار را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و توکن این پلتفرم در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد.

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟

این ارز دیجیتال یک پروتکل متن باز بوده که در بستر شبکه اتریوم انجام می شود. این مورد باعث افزایش امنیت و سرعت آن شده است. این پروتکل برای تبادل انواع توکن های ERC-20 استفاده می شود. هدف عمده از به وجود آمدن ارز دیجیتال یونی سواپ این بود که بستری برای کاربران شبکه بلاکچین اتریوم فراهم شود تا آن ها بتوانند بدون نیاز به واسطه به صورت مستقیم معاملاتشان را انجام دهند.

 

 

 پلتفرم غیر متمرکز ارز دیجیتال یونی سواپ

بیشتر صرافی هایی که امروزه در حیطه خرید و فروش ارز دیجیتال فعال می باشند به روش متمرکز فعالیت خود را انجام می دهند. این صرافی ها امنیت کمتری دارند و همین دلیل باعث ایجاد صرافی های غیر متمرکز شد. صرافی یونی سواپ یکی از بهترین صرافی های غیرمتمرکز است که ارز دیجیتال یونی سواپ نیز به همین صرافی تعلق دارد.

مثلا شما می خواهید یک واحد بیت کوین خود را به قیمت ۴۰ هزار دلار بفروشید. برای انجام این معامله باید فرد دیگری در آن سوی معامله قصد خرید یک واحد بیت کوین به قیمت ۴۰ هزار دلار یا بیشتر را داشته باشد، در غیر اینصورت معامله انجام نمی شود.

این مورد برای ارز دیجیتال هایی که عمق بازار زیادی ندارند یعنی کاربران کمتری دارند خرید و فروش را سخت تر می کند. ولی یونی سواپ با استفاده از پروتکل نقدینگی این مشکل را برای کاربران حل کرده است.

روش کار به این صورت است که همه کاربران دارایی‌های خود را در استخر نقدینگی با هم به اشتراک می‌گذارند. این موضوع باعث می‌شود که کاربران برای مبادلاتشان درانتظار نباشند تا اشخاص دیگری قصد معامله در همان زمان و همان قیمت را داشته باشند. این کار باعث می شود مقداری از کمیسیون معامله بین کاربرانی که دارایی خود را در استخر نقدینگی به اشتراک گذاشته اند تقسیم شود. بنابراین صرافی‌های غیرمتمرکز با حذف واسطه ها سود را برای کاربران خود نگه می دارند. آن ها اطمینان لازم برای انجام تبادلات را به وسیله قراردادهای هوشمند تأمین می‌کنند.

ارز دیجیتال یونی سواپ

روش عملکرد یونی سواپ

معاملات در صرافی یونی سواپ با استفاده از قراردادهای هوشمند برای اجرای پروتکل‌ها انجام می‌شوند. قراردادهای هوشمند به دو صورت Exchange و Factory می باشند که اکنون برای انجام تریدها به کمک این پلتفرم آمده‌اند. هر کدام از این قراردادها عملیات مشخصی را انجام می دهند. قرارداد هوشمند Factory  به معنای کارخانه برای افزودن توکن جدید به پلتفرم یونی سواپ فراخوانی می‌شود. قرارداد هوشمند Exchange  به معنای تبادل هنگامی که نیاز به سواپ یا همان مبادله ارزها و توکن‌ها در پلتفرم باشد، فراخوانی می‌شود.

استخراج ارز یونی سواپ

توکن های ارز دیجیتال یونی سواپ را می توان استخراج کرد. برای این کار باید در چهار استخر اتریوم / تتر، اتریوم / یو اس دی سی، اتریوم / دای و اتریوم / دبلیو بی تی سی تأمین نقدینگی کنید. شرط دیگر برای استخراج ،در تعامل بودن هر آدرس اتریوم با قراردادهای هوشمند یونی سواپ است.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال یونی سواپ

صراف هایی مانند بایننس، هابی، کوین بیس، اوکی اکسچنج و بیتفایس از جمله صرافی های خارجی می باشند که رمز ارز یونی را پشتیبانی می کنند. رها اکسچنج نیز یک پلتفرم کاملا حرفه ای ایرانی جهت تبادلات ارزهای دیجیتال رایج و کاربردی همچون بیت کوین و دیگر رمز ارزهایی همچون اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، یونی سواپ و تتر با پول رایج ایران (ریال / تومان ) می باشد.

سوالات متداول :

صرافی‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای خرید یونی باشند اما قطعاً حضور در بازارهای آنلاین به دلیل امکان مشاهده پیشنهادهای بیشتر، بهتر خواهد بود و چه‌ بهتر که در معاملات یونی هیچ واسطه‌ای حضور نداشته باشد که این امکان در سایت رها اکسچنج در بخش تریدر برای کاربران فراهم شده است.

فقط کافیه داخل سایت رها اکسچنج ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت با کارت بانکی خودتون یونی بخرید و یا بر روی صرافی نگهداری کنید و یا اون رو منتقل بدید به کیف پول دیجیتال خودتون .

بله ، فقط دقت داشته باشید اگر قصد شارژ حساب و یا برداشت ریالی داشته باشید حتما باید احراز هویت مرحله اول را انجام دهید ولی اگر نیازی به واریز و برداشت ریالی ندارید میتوانید بدون احراز هویت در سایت رها اکسچنج فعالیت داشته باشید .

خرید آنی بیش از

۲۸۳ ارز

همراهان عزیز رها اکسچنج میتوانید از طریق ورود به قسمت خرید فروش آنی بیش از ۲۸۳ ارز دیجیتال معتبر را فقط با چند کلیک بخرید و بفروشید.

ورود به خرید فروش آنی