خرید و فروش فانتوم

خرید و فروش FANTOM (FTM)

ارز فانتوم یا FTM  چیست؟

FTM  یک پلتفرم متن باز است که هدف اصلی آن از بین بردن ضعف های بلاکچین های قدیمی است. این پلتفرم برای قراردادهای هوشمند طراحی شده است.  این ارز در زمینه احراز هویت، سوابق پزشکی و پرداخت دیجیتال فعالیت میکند.

هدف FTM  چیست؟

همانطور که میدانید همه ارزهای دیجیتال سه ویژگی دارند. ویژگی اول مقیاس پذیر بودن، ویژگی دوم امنیت و سومی غیر متمرکز بودن است. برای مثال ارز بیت کوین در زمینه مقیاس پذیری نسبت به دو زمینه دیگر ضعیف تر عمل کرده است و این نقطه ضعف این ارز است. اما فانتوم برای حل این مسائل راه حل های زیادی را معرفی کرده است.

کاربردهای FTM  

اصلی ترین وظیفه فانتوم FTM  تامین امنیت شبکه است.  این توکن از طریق اثبات سهام این کار را انجام میدهد. برای این منظور باید حدود ۳۲۰۰۰۰۰ واحد توکن توسط اعتبار سنج ها در نودهای این شبکه ثبت شوند تا عملیات اثبات سهام صورت بگیرد و امنیت شبکه برقرار شود.

یکی دیگر از کاربردهای فانتوم که بسیار مورد توجه است؛ پرداخت خرید و فروش است در شبکه فانتوم هزینه انتقال درون شبکه ای در کمتر از یک ثانیه و با هزینه کمتر از یک دلار انجام میشود

FTM

تعداد توکن های FANTOM و جایگاه آن در جدول ارزش بازار

تقریبا ۳۱۷۵ میلیارد از این توکن وجود دارد که هشتاد درصد از  آن آزاد شده است و تنها بیست درصد باقی مانده است. این مقدار باقیمانده برای پاداش استیکرها کنار گذاشته شده است. عرضه بیست درصد باقیمانده حدود دو سال طول خواهد کشید.

آیا فانتوم در صرافی های خارجی لیست شده است؟

 در حال حاضر FTM در صرافی های بایننس، کوکوین و چند صرافی دیگر لیست شده است. با توجه به کارایی و محبوبیتی که این ارز پیدا کرده است احتمال دارد تا هرچه زودتر در صرافی های دیگر نیز لیست شود.

فانتوم مشکلی با محیط زیست ندارد

خیلی از افراد به این دلیل که ارزهای دیجیتال به محیط زیست آسیب می زنند مخالف آن هستند. شاید این موضوع برای ارزهایی که از طریق اثبات کار کار می کنند تا حدی درست باشد اما همانطور که در این مقاله گفته شد، الگوریتم فانتوم به صورت اثبات سهام است و این به معنی آن است که برای استخراج این ارز شما نمی توانید از دستگاه های ماینر استفاده کنید و در نتیجه برقی مصرف نخواهید کرد و به محیط زیست نیز آسیبی نخواهد رسید.

چه کیف پول هایی که از فانتوم پشتیبانی می کنند؟

در حال حاضر خیلی از کیف پول ها از ارز فانتوم پشتیبانی می کنند که معروف ترین و در دسترس ترین کیف پول که اکثر ایرانی ها با آن کار میکنند کیف پول تراست ولت است. شما می توانید اپلیکیشن این کیف پول را در گوشی خود نصب کنید و این ارز را در کیف پول خود  نگهداری کنید.

چگونه فانتوم بخریم؟

دو روش برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد اول این که به صورت مستقیم از صرافی داخلی مانند رها اکسچنج خریداری کنید که برای این کار لازم است تا در این صرافی ثبت نام کنید. روش دوم روش غیر مستقیم است به این صورت که ابتدا از یک صرافی داخلی مقداری تتر می خرید و سپس آن را به صرافی خارجی نظیر کوکوین منتقل می کنید و در این قسمت ارز خود را خریداری می کنید در ادامه نیز می توانید آن را وارد کیف پول خود کنید و یا در صرافی نگه دارید.

جمع بندی

فانتوم یک پلتفرم متن باز است که هدف آن بهبود بلاکچین های قدیمی، افزایش سرعت و کاهش کارمزد شبکه است. فانتوم به صورت اثبات سهام کار می کند و به همین دلیل مسئله ای با آلودگی محیط زیست ندارد.

صفحه اینستاگرام

سوالات متداول :

صرافی‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای خرید FTM باشند اما قطعاً حضور در بازارهای آنلاین به دلیل امکان مشاهده پیشنهادهای بیشتر، بهتر خواهد بود و چه‌ بهتر که در معاملات FTM هیچ واسطه‌ ای حضور نداشته باشد که این امکان در سایت رها اکسچنج در بخش تریدر برای کاربران فراهم شده است.

فقط کافیه داخل سایت رها اکسچنج ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت با کارت بانکی خودتون FTM بخرید و یا بر روی صرافی نگهداری کنید و یا اون رو منتقل بدید به کیف پول دیجیتال خودتون .

بله ، فقط دقت داشته باشید اگر قصد شارژ حساب و یا برداشت ریالی داشته باشید حتما باید احراز هویت مرحله اول را انجام دهید ولی اگر نیازی به واریز و برداشت ریالی ندارید میتوانید بدون احراز هویت در سایت رها اکسچنج فعالیت داشته باشید .

خرید آنی بیش از

۲۸۳ ارز

همراهان عزیز رها اکسچنج میتوانید از طریق ورود به قسمت خرید فروش آنی بیش از ۲۸۳ ارز دیجیتال معتبر را فقط با چند کلیک بخرید و بفروشید.

ورود به خرید فروش آنی