خرید و فروش اتریوم

خرید و فروش Ethereum (ETH)

اتریوم چیست و چه اهدافی دارد؟

اتریوم یک شبکه بلاک چینی می باشد که در سال ۲۰۱۵ توسط تیمی با سرپرستی ویتالیک بوترین، جوان ۲۳ ساله روسی پا به دنیای بلاک چین گذاشت و به نوعی نسل دوم از شبکه های بلاک چینی و رمز ارز ها را به وجود آورد.

البته ایده اصلی ساخت شبکه و رمز ارز اتریوم توسط ویتالیک بوترین در اواخر سال ۲۰۱۳ ارائه شد. بوترین که خود یک برنامه نویس و همچنین پژوهشگر حوزه ارز های دیجیتال و به خصوص بیت کوین بود، رویای ابداع یک شبکه بلاک چینی منحصر به فرد و قدرتمند با قابلیت اجرای برنامه های غیر متمرکز را در سر داشت.

اتریوم

اتریوم چیست ؟

اتریوم در واقع یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه بلاک چین می باشد که به صورت غیر متمرکز فعالیت می کند. ارز های دیجیتال بسیار زیادی در دنیا  هستند که به این شیوه فعالیت می کنند اما مهم ترین وجه تمایز آن این است که بلاک چین این ارز دیجیتال برخلاف بسیاری از رمز ارز ها علاوه بر کاربرد در تراکنش های مالی و معاملاتی، در کار ها و فعالیت های مختلفی مانند ثبت قرارداد های هوشمند، اجرای نرم افزار های مختلف، ارائه انواع خدمات مالی و غیر مالی کاربرد دارد.

برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانید بلاک چین طراحی شده برای ارز دیجیتال اتریوم به گونه ای است که می توان بر روی آن برنامه ها و نرم افزار های مختلف را راه اندازی و اجرا کرد.

 بلاک چین اتریوم به صورت غیر متمرکز فعالیت می کند که این موضوع به معنای آن است که هیچ شخص، سازمان، شرکت، دولت و نهادی توانایی نظارت و کنترل بر آن را ندارد. به همین دلیل پس از پیاده سازی یک نرم افزار در شبکه بلاک چین اتریوم، دیگر قابل دستکاری و متوقف شدن نمی باشد، حتی اگر خالق و توسعه دهنده آن بخواهد.

به بیان کلی و ساده تر، اتریوم یک بستر غیر متمرکز می باشد که می توان از آن برای ثبت قرارداد های هوشمند، مدیریت و معاملات مالی، ارائه خدمات مالی و غیر مالی، پیاده سازی برنامه و نرم افزار های مختلف استفاده کرد و امکان تغییر، سانسور، دستکاری و حذف در آن وجود ندارد و تمامی اطلاعات به طور دقیق و واقعی می باشند.

اتریوم 2

هدف اتریوم چیست؟

مهم ترین و اصلی ترین هدف از ایجاد آن، حذف سازمان ها و افراد واسطه در انجام امور مالی و غیر مالی می باشد. ایده حذف واسطه ها برای اولین توسط ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین به میان آمد و در شبکه بیت کوین نیز این موضوع به طور کامل اجرا شد. با اجرایی شدن این طرح، بسیاری از بانک ها و شرکت های واسطه در انجام امور مالی و تراکنش ها حذف شدند و معاملات مالی بدون امکان نظارت دولت ها و سازمان ها انجام شد.

اما نکته قابل توجه این  است که اتریوم علاوه بر این اجرایی کردن طرح ذکر شده، امکان پیاده سازی و اجرای کد های کامپیوتری را در شبکه خود ایجاد کرد. به این ترتیب کاربران اتریوم می توانند علاوه بر انجام امور مالی خود، از خدمات غیر مالی نیز استفاده کنند.

استخراج اتریوم

اتریوم از جمله رمز ارز هایی است که قابلیت استخراج آن با استفاده از ماینر ها وجود دارد و امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا در شبکه بلاک چین اتریوم مشغول ماینینگ این ارز دیجیتال ارزشمند هستند. برای استخراج این ارز دیجیتال باید از دستگاه های ماینر و یا کارت گرافیک های قدرتمند استفاده شود.

شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال با سیستم های ماینینگ کارت گرافیک سازگاری دارد و به همین خاطر امروزه افراد زیادی با خرید چندین کارت گرافیک قدرتمند شروع به فعالیت در شبکه آن می کنند.

برای بدست آوردن سود مناسب و منطقی از ماینینگ اتریوم قطعا کاربر باید به استخر های ماینینگ متصل شود زیرا در غیر این صورت توان رقابت با سیستم های قدرتمند رقبا را نخواهد داشت و این کار چندان به صرفه نخواهد بود.

instagram

سوالات متداول :

صرافی‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای خرید اتریوم باشند اما قطعاً حضور در بازارهای آنلاین به دلیل امکان مشاهده پیشنهادهای بیشتر، بهتر خواهد بود و چه‌ بهتر که در معاملات اتریوم هیچ واسطه‌ای حضور نداشته باشد که این امکان در سایت رها اکسچنج در بخش تریدر برای کاربران فراهم شده است.

فقط کافیه داخل سایت رها اکسچنج ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت با کارت بانکی خودتون اتریوم بخرید و یا بر روی صرافی نگهداری کنید و یا اون رو منتقل بدید به کیف پول دیجیتال خودتون .

بله ، فقط دقت داشته باشید اگر قصد شارژ حساب و یا برداشت ریالی داشته باشید حتما باید احراز هویت مرحله اول را انجام دهید ولی اگر نیازی به واریز و برداشت ریالی ندارید میتوانید بدون احراز هویت در سایت رها اکسچنج فعالیت داشته باشید .

خرید آنی بیش از

۲۸۳ ارز

همراهان عزیز رها اکسچنج میتوانید از طریق ورود به قسمت خرید فروش آنی بیش از ۲۸۳ ارز دیجیتال معتبر را فقط با چند کلیک بخرید و بفروشید.

ورود به خرید فروش آنی