خرید و فروش دای

خرید و فروش Dai (DAI)

معرفی ارز دیجیتال DAI:

ارز دیجیتال DAI یکی از شبکه های های غیر متمرکز و پایدار است که از استاندارد ERC-20 بر بستر بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کند؛ DAI توسط شرکت میکردائو (MakerDAO) به عنوان یک پروتکل منبع باز تعریف شده است. ارز دیجیتال DAI از استیبل کوین های معروف بر اساس دلار آمریکا می باشد که به منظور حفظ نسبت دقیق با دلار آمریکا ساخته شده است. هر توکن دای، ارزشی معادل ۱ دلار آمریکا را دارد؛ مکانسیم های  قیمت گذاری موجود (که به صورت خودکار انجام می شوند) در قراردادهای هوشمند، سبب حفظ قیمت توکن دای با دلار آمریکا می شوند. شرکت MakerDAO با استفاده از سیستم Dai Stablecion توانسته است سیستم دای را ایجاد کند؛ این سیستم به دارندگان توکن دای اجازه می دهد که به منظور حفظ دارایی خود در مقابل ارزهای واقعی جهان و پاسخگویی به تغییرات و نوسان بازار از آن استفاده کنند.

ویژگی های ارز دیجیتال دای:

یکی از ویژگی های مهم ارز دیجیتال DAI، هوشمندی و خلاقیت سازندگان آن در قیمت گذاری و ثابت بودن قیمت آن می باشد؛ از آنجا که تقریبا قیمت هر یک دای با یک دلار آمریکا برابر است، سبب شده است که این توکن به سرعت میان سرمایه گذاران محبوب شود. یکی دیگر از ویژگی های مهم این رمز ارز، مکانیسم کاملا واضح و آسان، سرعت تراکنش بالا می باشد و امکان دسترسی آسان به کدهای آن می باشد. ارز دیجیتال DAI دارای گزینه Programmable یا قابل برنامه ریزی می باشد؛ به عبارتی دیگر این گزینه به شما امکان برنامه ریزی برای پرداخت ها و خریدها (از طریق DAI) را پس از ایجاد یک قرارداد هوشمند، می دهد. لازم به ذکر است که با توجه به مکانیسم آسان در عرضه و تقاضا و همچنین وجود کارمزد ثابت و پایین، قیمت رمز ارز DAI همیشه حدود یک دلار است و تغییر نمی کند.

معرفی ارز دیجیتال DAI

تاریخچه ارز دیجیتال دای:

شرکت Maker به عنوان یکی از معتبرترین و قدیمی ترین شرکت های فعال در شبکه اتریوم می باشد. این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به وسیله Run Christensen به وجود آمد و به منظور استفاده از یک سیستم اعتباری، پروتکل Maker (به عنوان یک پروژه منبع باز) را ایجاد کرد. وجود این سیستم اعتباری سبب شد که دارندگان بتوانند با استفاده از وثیقه های رمزنگاری شده، وام هایی را با مبالغ مختلف دریافت نمایند.

در سال ۲۰۱۷ نیز شرکت Maker به صورت رسمی از ارز دیجیتال DAI رونمایی کرد تا بتواند برای تامین دارایی وام برای مشاغل و همچنین اشخاص حقیقی، ابزاری کاربردی معرفی کند. شرکت Maker در مسیر رو به رشد خود توانست به منظور کنترل نرم افزار، شرکت را به سازمان MakerDAO که نهادی غیرمتمرکز و پایدار بود، واگذار نماید.

راهنمای خرید ارز دیجیتال DAI:

به طور کلی دو روش مستقیم و غیرمستقیم برای خرید توکن ارز دیجیتال DAI وجود دارد. برای تولید ارز دیجیتال DAI می توان یک Vault یا همان صندوق سرمایه گذاری ایجاد کرد؛ اما باید توجه داشته باشید که برای تولید رمز ارز دای از طریق سرمایه گذاری، سختی های زیادی وجود دارد و در این روش باید در صندوق سرمایه گذاری، مبلغی بیشتر از ارزش DAI را فریز نمایید. آسان ترین و مناسب ترین راه برای خرید رمز ارز DAI، خرید از صرافی های آنلاین می باشد. امروزه صرافی های آنلاین متعددی در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت می کنند و می توانند کمک بسیار زیادی به شما در این زمینه کنند.

بهترین صرافی آنلاین ایرانی برای خرید ارز دیجیتال دای:

برای خرید ارز دیجیتال DAI توجه داشته باشید که خرید از صرافی های خارجی با توجه به تحریم ها و محدودیت های موجود، ممکن است سبب از دست رفتن سرمایه شما و بلوکه شدن آن شوند؛ پس صرافی های ایرانی بهترین گزینه به شمار می روند. پیشنهاد ما به شما برای خرید ارز دیجیتال DAI، صرافی رها اکسچنج می باشد که به عنوان یکی از معتبرترین پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال با سابقه درخشان می باشد. برای خرید ارزهای دیجیتال از سایت رها اکسچنج، فقط کافیست بر روی این لینک کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام

سوالات متداول :

صرافی‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای خرید DAI باشند اما قطعاً حضور در بازارهای آنلاین به دلیل امکان مشاهده پیشنهادهای بیشتر، بهتر خواهد بود و چه‌ بهتر که در معاملات DAI هیچ واسطه‌ ای حضور نداشته باشد که این امکان در سایت رها اکسچنج در بخش تریدر برای کاربران فراهم شده است.

فقط کافیه داخل سایت رها اکسچنج ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت با کارت بانکی خودتون DAI بخرید و یا بر روی صرافی نگهداری کنید و یا اون رو منتقل بدید به کیف پول دیجیتال خودتون .

بله ، فقط دقت داشته باشید اگر قصد شارژ حساب و یا برداشت ریالی داشته باشید حتما باید احراز هویت مرحله اول را انجام دهید ولی اگر نیازی به واریز و برداشت ریالی ندارید میتوانید بدون احراز هویت در سایت رها اکسچنج فعالیت داشته باشید .

خرید آنی بیش از

۲۸۳ ارز

همراهان عزیز رها اکسچنج میتوانید از طریق ورود به قسمت خرید فروش آنی بیش از ۲۸۳ ارز دیجیتال معتبر را فقط با چند کلیک بخرید و بفروشید.

ورود به خرید فروش آنی