۵ نکته که این هفته در مورد بیت کوین باید بدانید

  • 17 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 360 نفر


بیت کوین (BTC) پس از توقف طولانی ترین روند نزولی هفتگی در تاریخ خود، هفته جدیدی را با امیدی تازه برای صاحبان سهام آغاز می کند.

پس از مبارزه برای پشتیبانی در آخر هفته، BTC/USD در نهایت توانست هفته را با قیمت ۲۹۹۰۰ دلار به پایان برساند — ۴۵۰ دلار بالاتر از یکشنبه گذشته.

حرکت صعودی به همین جا متوقف نشد و این جفت در طول شب تا ۶ ژوئن صعود کرد تا به اوج های چند روزه برسد.

اقدام قیمت، آرامشی را برای گاوهای نر فراهم می کند، اما بیت کوین در آغاز هفته ای که نوید یک هفته معاملاتی جالب را می دهد، دور از انتظار است.

نقطه اوج احتمالاً داده های تورم ایالات متحده خواهد بود – این خود معیاری برای نیروهای اقتصاد کلان جهان در سطح جهانی است. با گذشت زمان، تأثیر سیاست‌های ضد کووید، تنش‌های ژئوپلیتیکی و کمبود عرضه آشکارتر می‌شود.

دارایی های ریسک برای بسیاری همچنان یک شرط بعید باقی می ماند، زیرا به نظر می رسد انقباض پولی بانک مرکزی برای تحت فشار قرار دادن سهام و ارزهای دیجیتال در آینده مناسب است.

در همین حال، اصول شبکه بیت کوین همچنان با واقعیت اطراف و تأثیر آن بر مشارکت کنندگان شبکه سازگار است.

کوین تلگراف به پنج عاملی که باید در هنگام ترسیم نمودارهایی که ممکن است در روزهای آتی قیمت بیت کوین به کجا می انجامد توجه داشته باشید، نگاه می کند.

طلسم دهم هفتگی برای BTC

زمان زیادی در راه بود، اما بیت کوین بالاخره یک هفته «سبز» را در نمودار هفتگی به پایان رساند.

BTC/USD رکورد ۹ هفته را صرف کرده بود تا بسته های هفتگی به تدریج کاهش یابد – روندی که از اواخر ماه مارس شروع شد و در نهایت طولانی ترین روند در تاریخ خود بود.

با این حال، در ۵ ژوئن، خرس‌ها هیچ شانسی نداشتند و این جفت ارز را قبل از شروع هفته جدید به ۲۹۹۰۰ دلار رساندند، که هنوز هم تقریباً ۴۵۰ دلار بالاتر از قیمت بسته شدن هفته قبل است.

این رویداد چندین ساعت صعودی را به همراه داشت، با بالاترین قیمت‌های محلی در Bitstamp در زمان نگارش مقاله – بهترین عملکرد بیت کوین از اول ژوئن تاکنون.

در بسته شدن شمع هفتگی، Trend Precognition یک سیگنال طولانی را در نمودار هفتگی Bitcoin چاپ کرد. به دنبال HH در هفته برای تایید شکست. اگر BTC افزایش یابد، MA های کلیدی باید به عنوان مقاومت فنی عمل کنند.

در حالی که برخی قدرت جدید بیت کوین را جشن می گرفتند، برخی دیگر نسبت به چشم انداز افزایش قابل توجه تر، کاملاً خونسرد بودند.

مایکل ون د پوپ، یکی از مشارکت‌کنندگان کوین‌تلگراف، به شکاف باز معاملات آتی CME از آخر هفته توجه کرد، و این امر جذابی برای بازگشت به ۲۹۰۰۰ دلار است.

او به دنبال کنندگان توییتر گفت: «هنوز انتظار داریم که این اتفاق در بیت کوین بیفتد.

کاهش به سمت شکاف CME در ۲۹ هزار دلار، قبل از بازگشت کوتاه به ۳۱.۵ هزار دلار، بسیار منطقی است.

نگاهی به داده‌های دفتر سفارش، اصطکاک‌هایی را که احتمالاً در صورت ادامه شکست با آن مواجه می‌شوند، تقویت می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، منطقه حدود ۳۲۰۰۰ دلاری، بیش از ۶۰ میلیون دلار نقدینگی سمت فروش داشت که تنها در Binance ردیف شده بود.

برای Il Capo of Crypto، یک حساب تحلیلی توییتر که به دلیل اقدامات هوشیارانه خود در مورد قیمت بیت کوین آتی شناخته شده است، به همین ترتیب کمی احساس اطمینان در مورد آن وجود نداشت.

علاوه بر این:

-قیمت اساساً بین ۲۹ تا ۳۱ هزار متغیر است. این زیر محور اصلی است (تلنگر S/R)

-هر حرکت به سمت بالا اصلاحی است و داده ها نشان می دهد که گاوها به دام افتاده اند.

ممکن است شاهد یک کلاهبرداری به قیمت ۳۰.۷ تا ۳۱.۵ هزار دلار باشیم، اما اهداف اصلی نزولی همچنان بسیار محتمل هستند.

با این حال، بازار بدون خوش بینی نبود.

حساب کاربری محبوب توییتر «IncomeSharks» استدلال می‌کند: «داشتن برنامه مهم‌تر از حدس زدن مسیر صحیح است».

شمارش معکوس برای خواندن CPI ایالات متحده

تورم ایالات متحده در بالاترین حد خود از اوایل دهه ۱۹۸۰ است، اما آیا این تورم ادامه خواهد داشت؟

بازار در این هفته متوجه خواهد شد زیرا در ۱۰ ژوئن شاهد انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه مه هستیم.

یکی از معیارهای سنجش چگونگی پیشرفت تورم، چاپ CPI به طور سنتی با نوسانات بازار در داخل ارزهای دیجیتال و فراتر از آن همراه بوده است.

برای بسیاری سوال این است که با ادامه درگیری روسیه و اوکراین و تاثیر آن بر تجارت جهانی و زنجیره تامین، چقدر می تواند بالاتر رود.

در ایالات متحده، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نیز در نتیجه افزایش قیمت ها تحت نظارت است.

پایان دوران «پول آسان» برای سهام و دارایی‌های رمزنگاری مرتبط به طور کلی دوران سختی است، و انتظار می‌رود که این روند دردناک به این زودی‌ها، صرف نظر از عملکرد تورمی، پایان نگیرد.

چارو چانانا، استراتژیست بازار در Saxo Capital Markets، به بلومبرگ گفت: «نقدینگی از بازار خارج می‌شود و به این معنی است که بر بازارهای سهام تأثیر می‌گذارد.

Chanana در حالی صحبت می کرد که بازارهای آسیایی در معاملات اوایل هفته، به رهبری چین که آخرین دور اقدامات قرنطینه کووید-۱۹ خود را کاهش داده بود، افزایش یافت.

شاخص ترکیبی شانگهای در زمان نگارش مقاله ۱.۱ درصد افزایش داشت، در حالی که هانگ سنگ هنگ کنگ بیش از ۱.۵ درصد افزایش یافت.

با این حال، فراتر از داده‌های روزانه، خلق و خوی زمانی که صحبت از ماکرو در مقابل ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، بسیار حالت سردی دارد.

برای شرکت تجاری QCP Capital، آخرین انقباض در عرضه پول M2 ایالات متحده – که تنها سومین آن در حدود بیست سال گذشته است – دلیل دیگری برای ریسک نکردن است.

این انقباض در M2 نتیجه افزایش فدرال رزرو و راهنمایی رو به جلو بوده است که باعث افزایش در مخازن معکوس (RRP) به سطوح بی سابقه ای شد. بانک‌ها و صندوق‌های بازار پول پول را از سیستم مالی خارج کردند تا آن را در بانک فدرال رزرو کنند تا از نرخ‌های بهره بالای یک شبه بهره ببرند.»

این تخلیه نقدینگی تنها با ترازنامه QT آتی که از اول ژوئن آغاز می شود، تشدید خواهد شد. ما انتظار داریم که این عوامل بر قیمت کریپتو تاثیر بگذارد.”

کاپیتولاسیون ماینر

علیرغم هفته‌ها کاهش قیمت‌ها که مبنای هزینه آن‌ها را به خطر می‌اندازد، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین تاکنون از توزیع قابل توجهی از کوین ها خودداری کرده‌اند.

تحلیل‌های جدید استدلال می‌کنند که این ممکن است به زودی تغییر کند، و جرقه‌ای را برانگیزد که از لحاظ تاریخی با کاهش قیمت نسل BTC همراه بوده است.

در توییتی در ۶ ژوئن، چارلز ادواردز، موسس مدیر دارایی‌های رمزنگاری Capriole، سیگنال پایین کلاسیک را در متریک روبان‌های هش بیت‌کوین برجسته کرد.

هش روبان‌ها سودآوری ماینرها را اندازه‌گیری می‌کنند و از نظر تاریخی در ارتباط با فازهای قیمت دقیق بوده‌اند. او توضیح داد که در حال حاضر، مرحله “کاپیتولاسیون” مشابه مارس ۲۰۲۰ در حال انجام است، اما مالکان باید هر کاری بکنند جز اینکه در نتیجه بفروشند.

تسلیم ماینر هاش ریبون بسیار نزدیک است. ادواردز اظهار داشت: حاشیه سود استخراج بیت کوین در حال فشرده شدن است.

یادآوری: این یک سیگنال فروش نیست. پایان یک دوره کاپیتولاسیون از لحاظ تاریخی برخی از بهترین خریدهای بلندمدت را برای بیت کوین ایجاد کرده است.

پیش از این، Cointelegraph در مورد چالش‌های جاری ماینرها گزارش داده بود، که اکنون شامل ممنوعیت این عمل توسط ایالت نیویورک در این ماه می‌شود.

فاندامنتال ها آرامش ماینر را بازتاب می دهند

نوسانات در مشارکت ماینرها تأثیر محسوسی بر نرخ هش بیت کوین و دشواری شبکه خواهد داشت.

طبق تخمین‌ها، تا کنون، نرخ هش بالای ۲۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) ثابت مانده است، که نشان می‌دهد ماینرها در اکثر موارد فعال هستند و فعالیت خود را به دلیل نگرانی‌های هزینه کاهش نداده‌اند.

داده هایی که مشکل شبکه بیت کوین را پوشش می دهند نیز تصویر کوتاه مدت آرامی را ارائه می دهند.

در تنظیم مجدد خودکار آینده آن در این هفته، دشواری کمتر از ۱٪ کاهش خواهد یافت که باز هم نشان دهنده فقدان نسبی تحول در حوزه ماین است.

در مقابل، تعدیل مجدد قبلی دو هفته پیش شاهد کاهش ۴.۳ درصدی بود که بزرگترین معکوس از جولای ۲۰۲۱ بود.

رابرت بریدلاو، مجری پادکست، در بخشی از مناظره‌ای در توییتر در ۵ ژوئن گفت: همانطور که در رشد نرخ هش آن مشاهده می‌کنیم، امروز بیت‌کوین تقریباً ۵۰ درصد ارزان‌تر و در عین حال ۲۰ درصد قوی‌تر از یک سال پیش است.»

مگاوال ها امیدوارند

بزرگترین سرمایه گذاران بیت کوین از نظر قرار دادن پول خود در این ماه می توانند راه را نشان دهند.

همانطور که توسط شرکت نظارت بر احساسات Santiment اشاره شده است، نهادهایی که ۱۰۰۰ BTC یا بیشتر را کنترل می کنند، اکنون بیش از هر زمان دیگری در سال گذشته، مالکیت بیشتری از عرضه BTC دارند.

Santiment در ۶ ژوئن خلاصه کرد: «آدرس‌های نهنگ بزرگ بیت‌کوین، که تا حدی از آدرس‌های صرافی تشکیل شده‌اند، دارای بالاترین عرضه BTC دلاری خود در یک سال هستند.

ما اغلب آدرس‌های ۱۰۰ تا ۱۰ هزار دلاری بیت‌کوین را برای آلفا تجزیه و تحلیل می‌کنیم، اما انباشتگی از این سطح بالا همچنان می‌تواند نشانه امیدوارکننده‌ای باشد.»

در همین حال، داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant ترس از ارسال بیت کوین توسط کاربران به صرافی‌ها برای فروش را برطرف می‌کند. روند کلی در کاهش ذخایر ارز ادامه دارد و در سطوحی است که آخرین بار در اکتبر ۲۰۱۸ مشاهده شده است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط