۵ نکته بیت کوین در این هفته

  • 23 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 330 نفر


قیمت بیت کوین (BTC) در حال تلاش برای حفظ حمایت خود است زیرا هفته ای را با تغییرات کلان قابل توجهی آغاز می کنیم.

با شروع یک هفته حساس برای ارتباط بیت کوین و آلت کوین ها با دارایی های سنتی، اظهارات فدرال رزرو عمیقاً بر تصمیمات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد.

در محیطی که هنوز تورم بالاست، در محیطی که انبساط پولی ادامه دارد و آشفتگی های ژئوپلیتیکی به اروپا سرایت می کند، بدون توجه به روند معاملات، عدم اطمینان زیادی در محیط وجود دارد.

به این موارد عدم موفقیت بیت کوین در سرمایه گذاری از هرج و مرج را اضافه کنید و نتیجه آن می تواند یک شکست جدی باشد. پس چگونه می توان اعتماد را ایجاد کرد؟

در حالی که بازار بیت کوین، که تا کنون در محدوده معاملاتی مشخصی برای تمام سال ۲۰۲۲ گیر کرده است، به نظر می رسد قادر به شکستن چشم انداز یک ماهه خود نیست، رویدادهای مهم آینده می تواند باعث تغییر عمده در احساسات و قیمت شود.

Cointelegraph عواملی را مورد بحث قرار می دهد که به حرکت بازارها در روزهای آینده کمک می کند.

روسیه، چین، تورم و فدرال رزرو

فدرال رزرو تعیین کننده ترین عامل در عملکرد ارزهای دیجیتال در این هفته خواهد بود.

در ۱۶ مارس، سیاست گذاران تصمیم نهایی را در مورد افزایش بحرانی نرخ مورد انتظار از سال گذشته اتخاذ خواهند کرد.

بزرگترین مشکل فدرال رزرو بالاتر از حد انتظار تورم است. با این حال، هدف کاهش ترازنامه رکورد پس از محیط ویروس کرونا که دو سال است ادامه دارد نیز وجود دارد.

به همین دلیل، گفته می‌شود که افزایش نرخ می‌تواند اندک و حتی یک چهارم واحد پایه باشد. با این حال، عواقب آن همچنان می تواند برای کاربران بیت کوین قابل توجه باشد.

بیت کوین قبلاً نشان داده است که ارتباط نزدیکی با بازار سهام ایالات متحده دارد. هر گونه واکنشی به فدرال رزرو احتمالاً در اینجا نیز منعکس خواهد شد.

سهام تحت تأثیر افزایش نرخ بهره قرار می گیرد. زیرا دوران پول آسان همراه با پاسخ‌های COVID-19 مانند یک عصر طلایی بود که در اواخر سال ۲۰۲۱ به پایان رسید. زمانی که واقعیت حرکات فدرال رزرو آشکار شود، این موضوع حتی بیشتر آشکار می شود. بیت کوین به طور مشابه در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسید و سپس به سرعت در حال سقوط بود.

شرکت تحلیلی Santiment در ۱۴ مارس گفت: “این برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال و سهام شلوغ خواهد بود زیرا انتظار می رود فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره در این هفته تصمیم بگیرد.” بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۲ به طور مشابه با شاخص SP500 حرکت کردند و این تصمیمات می‌تواند بر ارزهای دیجیتال تأثیر زیادی بگذارد.

با این حال، فدرال رزرو تنها بازیکن کلان نیست که بیت کوینی ها باید نگران آن باشند.

قانونگذاران اروپایی در تلاش هستند تا ممنوعیت اثبات کار (PoW) را تصویب کنند و در حال آماده شدن برای رای دادن به قانون ارزهای دیجیتال هستند.

 ۱۴ مارس، کمیته ECON پارلمان اروپا درباره MiCA رای خواهد داد، مقرراتی که مسیر پذیرش ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا را مشخص می کند.

در حالی که منتقدان قبلاً این ایده را رد کرده اند، تصمیم بالقوه می تواند تأثیر منفی بر قیمت داشته باشد.

کنات سوانهولم، نویسنده کتاب بیت کوین: حاکمیت از طریق ریاضیات هشدار داد: «ممنوعیت بالقوه PoW می‌تواند به معنای ممنوعیت پیش‌بینی قیمت نیز باشد».

“تصور کنید چنین ممنوعیتی چه معنایی دارد.”

از سوی دیگر، درگیری بین روسیه و اوکراین با اثرات بدی بر اقتصادها ادامه دارد. روسیه در خطر نکول قرار دارد. تحریم ها و موانع تجاری فشارهای تورمی را افزایش می دهد.

در همین حال، چین با اعمال مقررات منع آمد و شد برای بسیاری از شهروندان خود، دوباره جنبه منفی COVID-19 را احساس می کند.

قیمت نقدی دو سال پس از سقوط کووید-۱۹ “تغییر” می کند

در حال حاضر عدم اطمینان برای سرمایه گذاران کوتاه مدت بیت کوین وجود دارد.

با توجه به اینکه هر یک از عوامل کلان فوق می تواند باعث افت مجدد سهام شود، به گفته بسیاری از کارشناسان بیت کوین یک هدف آسان است.

حساب کاربری محبوب توییتر کریپتو تونی گفت: «اگرچه ما تمام افت‌های کلان را تجربه کرده‌ایم، اما هنوز ارزش بازار را به پایان نرسانده‌ایم.»

این تحلیلگر با جلب توجه به احتمال پایین آمدن ارزش بازار، فکر می‌کند که تجربه مجدد وضعیت مشابه، تقریباً دقیقاً دو سال پس از آن که برابری BTC / USD به ۳۶۰۰ دلار در زمانی که آشفتگی COVID-19 برای اولین بار رخ داد، مایه تاسف خواهد بود. .

همانطور که کوین تلگراف قبلاً گزارش داده بود، بیت کوین نتوانست به پشتیبانی تبدیل شود زیرا نمی توان چند روز بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار منتظر ماند.

بیت کوین در بسته شدن هفتگی به ۳۷۰۰۰ دلار سقوط کرد، اما هنوز هم در زمان نوشتن این مقاله شروع به یافتن خریدارانی در حدود ۳۸۶۰۰ دلار کرد.

با تجزیه و تحلیل چشم‌اندازهای کوتاه‌مدت، حساب توییتر Plan C مدل «طبقه تلاقی» را به اشتراک گذاشت، که به این نتیجه رسید که می‌تواند در ماه آینده شاهد کاهش قیمت کلان باشد.

با این حال، در حال رشد یک اصلاح با این نقطه قیمت می تواند باعث عقب نشینی تا حدود ۲۷۰۰۰ دلار شود. چنین سناریویی بیت کوین را به پایین تر از قیمت افتتاحیه در سال ۲۰۲۱ و خارج از محدوده ای که از آن زمان تثبیت کرده است، خواهد برد.

کف قیمت بیت کوین در فازهای انباشت بین ۰ تا ۲۹ روز، از ۳ تلاقی آخر بود.

پلن سی در توییتر گفت: «من فکر نمی‌کنم به ۲۷۰۰۰ دلار برسیم، اما اگر تاریخ برای چهارمین بار متوالی تکرار شود، این می‌تواند پایین‌ترین مرحله انباشت باشد.

انباشت بارقه کم رنگ امید را نشان می دهد

با نگاهی به تقاضا برای بیت کوین در قیمت های فعلی، مشاهده می شود که پس انداز انجام شده است. بنابراین، اطلاعات فنی همه بد نیست.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نهنگ ها در روزهای اخیر فعال بوده اند. نسبت کل عرضه بیت کوین که توسط سرمایه گذاران کوچک کنترل می شود نیز به بالاترین حد یک ساله رسیده است.

این حرکت ها اکنون به کاهش فعلی عرضه در بازار سهام تبدیل شده است.

در اول مارس، فیلیپ سوئیفت، توسعه‌دهنده منبع تحلیل زنجیره‌ای LookIntoBitcoin، توجه را به تغییرات داده‌ها جلب کرد.

داده های مختلف منتشر شده توسط شرکت تحلیل زنجیره ای CryptoQuant نیز این روند را تایید می کند. اعلام شد که موجودی بیت کوین دریافتی از ۲۱ صرافی بزرگ با ۲.۳۲ میلیون بیت کوین در پایین ترین سطح خود از ابتدای آگوست ۲۰۱۸ بوده است.

جزئیات مربوط به ترازهای معاملاتی بسیار پیچیده است، زیرا مبادلات مختلف روندهای متفاوتی را نشان می دهند.

در شماره جاری The Week On-Chain، خبرنامه هفتگی که در ۷ مارس منتشر شد، پلتفرم تحلیلی روی زنجیره گلاسنود توجه ویژه ای به این موضوع داشت و اشاره کرد که عرضه سمت فروش با توجه به شرایط کلان به طور کلی «متوسط» باقی مانده است.

محققان می‌گویند: «حجم جریان خالص دارایی‌ها، علی‌رغم تعصب جزئی نسبت به جریان‌های ورودی در این هفته، نسبت به رویدادهای کلان و ژئوپلیتیک بسیار پرنوسان چند هفته گذشته، نسبتاً پایدار است».

داده های فعلی گلاسنود نشان می دهد که ۱.۹ میلیارد دلار بیت کوین در هفته گذشته از مبادلات خارج شده است.

احساسات بازار کسی را تحت تاثیر قرار نمی دهد

جای تعجب نیست که بیت کوین و احساسات گسترده تر ارزهای دیجیتال در این هفته به وضوح در حال سقوط است.

پس از تحولات کلان، گاوها که از دو ماه خروج های ساختگی خسته شده اند، پرچم تسلیم را می کشند.

حساب تحلیلی توییتر On-Chain College به طور خلاصه بیان کرد: “احساسات بیت کوین بدتر از ۲۱ جولای است. در حالی که قیمت آن اکنون بالای ۸۰۰۰ دلار از پایین ترین حد خود در ۲۱ جولای است.”

با بررسی داده‌های زنجیره‌ای در این هفته، پژوهش، بینش و منبع آموزشی Cane Island Digital Research حجم را به عنوان یکی دیگر از دلایل کاهش شتاب بیت‌کوین ذکر کرد.

او اظهار داشت: «حجم بیت کوین به عنوان یک شاخص قیمت شکست می‌خورد، اما احساسات را به خوبی منعکس می‌کند.

تصور اینکه حجم صدا بیشتر از این کاهش پیدا کند، سخت است. این بدان معناست که قیمت بیت کوین باید نزدیک به پایین باشد.

مارک یوسکو، بنیانگذار، مدیر عامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری Morgan Creek Capital Management، استدلال کرد که داده های جزیره کین منعکس کننده احساسات “نزدیک به انقراض” هستند.

در همین حال، شاخص ترس و جاه طلبی کریپتو از اواسط فوریه به ۲۰ از صد رسیده است که نشان دهنده احساس “ترس شدید” است.

*

آیا پیوندهای آتشفشانی منفجر می شوند؟

به دنبال اطلاعاتی در برابر اخبار بد بی پایان از منابع کلان هستید؟

بر اساس گزارش‌های غیررسمی، انتشار اوراق قرضه ده ساله بیت‌کوین، معروف به «اوراق آتشفشانی» ممکن است در السالوادور رخ دهد.

این کشور با پذیرش بیت کوین به عنوان ارز رسمی خود در سال گذشته، از آن زمان به انرژی زمین گرمایی روی آورد تا بیت کوین را از طریق آتشفشان استخراج کند.

برای این منظور، با انتشار اوراق قرضه مرتبط با استخراج مستقیم به دنبال مشارکت های سرمایه گذاری بلندمدت است. این موضوع مفسران را در مورد مقدار قابل توجهی پولی که به طور بالقوه به اکوسیستم سرازیر می شود هیجان زده کرد.

تاریخ دقیق انتشار اوراق قرضه که پیش بینی می شود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری را جذب کند، مشخص نیست، اما ادعاهایی وجود دارد که ممکن است در این هفته برسد.

سامسون مو، مدیر ارشد استراتژی Blockstream، اظهار داشت که علاوه بر مزایای استفاده از پول نقد برای سرمایه‌گذاری در BTC، پیامدهای بلندمدت در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح السالوادور می‌تواند منجر به تغییر در پارادایم اقتصاد جهانی شود.

Mow در مصاحبه ای با Saifedean Ammous در پادکست استاندارد بیت کوین خود در آخر هفته، اظهارات خوش بینانه ای را بیان کرد.

اگر السالوادور این اوراق را صادر کند، آنگاه به تمام جهان ثابت خواهد شد که نیازی به اعتماد به صندوق بین المللی پول یا هر موسسه وام دهنده مرکزی که به منافع شما اهمیتی نمی دهد، ندارید. زیرا همه چیز را می توان با اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین تامین مالی کرد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط