۵ عاملی که سرمایه گذاران بیت کوین باید در این هفته بررسی کنند

  • 30 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 291 نفر


بیت کوین (BTC) هفته پر از ضررهای سنگین را پشت سر گذاشت و هفته جدید را با امید تبدیل ۲۰۰۰۰ دلار به حمایت آغاز کرد.

۲۰۰۰۰ دلار که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ در نمودارها به عنوان بالاترین قیمت مشاهده شد، ارزشی بود که تا چند هفته پیش کسر آن غیرممکن به نظر می رسید.

بیت کوین در آخر هفته به ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کرد و تنش ها در آستانه افتتاحیه وال استریت در ۲۰ ژوئن افزایش یافته است.

با نگاهی به آمار، اگرچه زیان های قیمت بیت کوین در گذشته به سطوح بسیار پایین تری تجربه شده است، اما توجه به ویژه به ماینرها معطوف شده است.

علاوه بر همه اینها، اجماع در مورد اینکه بازارهای کلان هنوز به کف خود نرسیده اند و رکورد افت احساسات پیرامون بیت کوین و صنعت کریپتو قابل درک است.

کوین تلگراف نکات مهمی را برای سرمایه گذاران بلندمدت برای اقدام احتمالی قیمت بیت کوین در روزهای آینده توضیح می دهد.

بیت کوین در نمودار هفتگی ۲۰۰۰۰ دلار دارد

در حالی که مایه تاسف است که بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال، به پایان هفتگی با قیمت ۲۰۵۸۰ دلار دست یافته است، اما توانسته سطح مهمی از حمایت را در بازه های زمانی هفتگی حفظ کند و از وقوع بدتر جلوگیری کند.

از سوی دیگر، دم روی شمعدان تا ۲۴۰۰ دلار افزایش یافت و اگر این وضعیت یک بار دیگر اتفاق بیفتد، ممکن است برای کسانی که قصد دارند ۲۰۰۰۰ دلار داشته باشند، یک روند دردسرساز باشد.

جفت BTC/USD یک شبه در صرافی Bitstamp به ۲۰,۶۲۹ دلار رسید و بعداً کمی کمتر از ۲۰,۰۰۰ دلار تثبیت شد. این شکل گیری یک تصویر ناپایدار را در بازه های زمانی پایین تر توضیح می دهد.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق پلتفرم معاملاتی مشتقات BitMEX، در ۲۰ ژوئن توییت کرد: «BTC با بسته شدن بازارهای پول در آخر هفته، حجم بالایی را شاهد بود و تقریباً ۲۰ درصد از جمعه به ۱۷۶۰۰ دلار کاهش یافت.»

هیز پیشنهاد کرد که به محض پایان یافتن این فروش اجباری، بازگشت مجدد حاصل می شود، اما ممکن است فشار فروش بیشتر شود.

نقش صندوق‌های تامینی کریپتو و ابزارهای سرمایه‌گذاری مرتبط در تقویت ضعف قیمت بیت‌کوین از زمان ورشکستگی Terra در ماه می، موضوع داغ بحث بوده است. انحلال اجباری، از جمله نام هایی مانند سلسیوس و سرمایه سه پیکان. قیمت ها را به پایین ترین سطح خود در چند سال اخیر کاهش داد.

مایک آلفرد، سرمایه گذار در ۱۸ ژوئن گفت: «انحلال بازیگران اصلی بیت کوین به پایان نرسیده است.

آن‌ها آن را به سطحی کاهش می‌دهند که بیشترین آسیب را به بازیکنان با بیشترین اقدامات مانند سلسیوس وارد می‌کند. سپس ناگهان جهش خواهد آمد و این شرکت ها زمانی که کاملاً از بین رفته اند بالاتر می روند.

از سوی دیگر، ۱۶۰۰۰ دلار همچنان یک هدف محبوب است. این به تنهایی معادل افت ۷۶ درصدی بیت کوین از بالاترین رکورد خود در نوامبر ۲۰۲۱ است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، پیش بینی ها شامل افت عمیق ۸۴.۵ درصدی و معامله در ۱۱۰۰۰ دلار است.

حساب کاربری محبوب توییتر Il Capo of Crypto گفت: «پس از شکستن سطوح ۳۱۰۰۰ دلار و ۳۲۰۰۰ دلار، به مقاومت تبدیل شد. بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار هم همینطور است. هدف اصلی بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار است. به خصوص بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۶۲۵۰ دلار.”

او همچنین ۱۶۰۰۰ دلار را به عنوان یک آهنربای قوی توصیف کرد.

سهام و اوراق قرضه “جایی برای پنهان شدن ندارند”

در همین حال، چشم انداز ضعیفی برای سهام در آستانه افتتاح وال استریت و چشم انداز کمی برای BTC در ۲۰ ژوئن وجود دارد.

سهام در سطح جهان روزهای تاریکی را تجربه می کنند. از ۱۸ ژوئن، این “بدترین سه ماهه تاریخ” بر اساس داده های فعلی است.

جایی برای پنهان شدن نیست: سهام و اوراق قرضه با هم در مسیر بدترین سه ماهه خود قرار دارند. در همین حال، بازارهای اعتباری نیز ضربه خورده اند. بیت‌کوین از زمانی که در ماه نوامبر به بالای ۷۰۰۰۰ دلار رسید، بیش از دو سوم ارزش خود را از دست داده است.

به این ترتیب، به نظر می رسد تنها بازیگری که در بازار می تواند مسیر را تغییر دهد، بانک مرکزی و به ویژه فدرال رزرو است.

بر اساس برخی ادعاها، تأثیر منفی در بازار ناشی از انقباض پولی طولانی نخواهد بود زیرا فدرال رزرو را مجبور می کند یک بار دیگر عرضه دلار آمریکا را افزایش دهد. به عبارت دیگر، می توان اطمینان حاصل کرد که جریان نقدی پس از یک نقطه خاص به دارایی های پرریسک تبدیل می شود.

این چشم اندازی است که حتی فدرال رزرو در صورت مواجهه با رکود اقتصادی ایالات متحده انتظار دارد. در اظهارات فعلی فدرال رزرو گفته شده است که این وضعیت شانس زیادی برای وقوع دارد.

کریستوفر جی والر، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی خود در ۱۸ ژوئن، با اشاره به محیط هماهنگ با نرخ های بسیار پایین، گفت:

امیدوارم دو سال دیگر مانند ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نداشته باشیم، اما با توجه به فضای پایین نرخ بهره که در حال حاضر با آن مواجه هستیم، معتقدم شانس خوبی برای ما وجود دارد که حتی در شرایط رکود احتمالی تصمیمات سیاسی را در نظر بگیریم، مشابه کاری که در دو سال گذشته انجام داده ایم.

در این میان، شرایط ادامه افزایش نرخ بهره را ضروری می کند. همانطور که فدرال رزرو در اوایل ماه اعلام کرد، این یک محرک مستقیم برای ضرر در دارایی های پرخطر است.

ماینرها حال و هوای کاپیتولاسیون ندارند

با توجه به داده های زنجیره ای، برخی داوطلبانه فشار فروش ایجاد می کنند زیرا برخی مجبور هستند.

ماینرهایی که تولیدکنندگان بلوک هستند در حال حاضر ضرر کرده اند. آنها به فرآیند انباشتگی که سال ها انجام می دادند با انتقال از موقعیت خریدار به موقعیت فروشنده پایان دادند.

در ۱۹ ژوئن، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode اظهار داشت: “ماینرها در این هفته حدود ۹۰۰۰ بیت کوین از خزانه خود استخراج کرده اند و هنوز حدود ۵۰۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند.”

با این حال، محاسبه دقیق هزینه تولید ماینر کار دشواری است. تنظیمات مختلف منجر به شرایط و هزینه های استخراج بسیار متفاوت می شود. بنابراین، بسیاری از آنها می توانند حتی با قیمت های فعلی سودآور باشند.

بیت کوین اکنون کمتر از هزینه برق است.

در همین حال، داده های BTC.com به نتایج شگفت انگیزی اشاره می کند. مشکل شبکه بیت کوین به گونه ای نیست که به ماینرها برای خروج سیگنال دهد. برعکس، سختی این هفته به سمت بالا تنظیم می شود.

چالشی که به شبکه بیت کوین اجازه می دهد تا با شرایط اقتصادی در حال تغییر سازگار شود، ستون الگوریتم اثبات کار (PoW) است. اگر ماینرها به دلیل اینکه نمی توانند سود کسب کنند، کار را ترک کنند، هزینه ها کاهش می یابد. بنابراین، استخراج دوباره جذاب می شود.

به طور مشابه، نرخ هش به سطوح رکوردی رسیده است. بیش از ۲۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) تخمین زده می‌شود. بنابراین قدرت سخت افزاری که به استخراج اختصاص داده شده است در سطوحی مشابه با قبل است.

کاربران بیت کوین ، چه فروشنده و چه خریدار، ضررهای “بزرگی” را دیده اند

به طور کلی، گلاس‌نود می‌گوید سرمایه‌گذارانی که طوفان بزرگ یا کوچک را پشت سر نگذاشته‌اند، متحمل زیان‌های «بزرگ» شده‌اند.

در کنار نموداری که نشان می‌دهد دارایی‌های بیت‌کوین بر اساس هزینه چقدر کاهش یافته است، محققان توضیح دادند: «اگر آسیب را ارزیابی کنیم، تقریباً همه دارندگان کیف پول، با ضررهای غیرقابل تحقق بیشتری نسبت به مارس ۲۰۲۰ مواجه خواهند شد.

کمترین گروه کیف پول ، کسانی هستند که ۱ تا ۱۰۰ BTC دارند. زیان های تحقق نیافته ای معادل ۳۰ درصد ارزش بازار متحمل شده اند.

داده ها نشان می دهد که به طور شگفت انگیزی، با توجه به سابقه نوسان قیمت بیت کوین، حتی معامله گران باتجربه نیز در حالت وحشت هستند.

نشانگر HODL Waves که ارزهای دیجیتال را بر اساس آخرین باری که نقل مکان کرده اند گروه بندی می کند، فروشندگان و خریداران پایین را ثبت می کند.

بین ۱۳ و ۱۹ ژوئن، درصد کل عرضه بیت کوین که یک روز یا یک هفته پیش جابجا شد، از ۱.۶۵ درصد به حدود ۶ درصد افزایش یافت.

احساسات در نزدیکی پایین ترین سطح تاریخی

طبق منبع ردیابی شاخص ترس و جاه طلبی Crypto Fear و Ambition، یک سرمایه گذار متوسط ​​اکنون در تاریخ صنعت زندگی می کند.

این شاخص که از تعدادی فاکتور برای محاسبه احساسات کلی بازار استفاده می کند، در ۱۹ ژوئن عمیقاً وارد دسته “ترس شدید” شد و به ارزش ۶ از ۱۰۰ اشاره کرد.

در حالی که بسته شدن هفتگی فقط تا حدی وضعیت را بهبود بخشید، شاخص در سطوحی باقی می ماند که پایین ترین سطح بازار نزولی بیت کوین را نشان می دهد.

در آگوست ۲۰۱۹، شاخص ترس و جاه طلبی تنها یک واحد پایین تر بود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط