۵ عاملی که سرمایه گذاران بیت کوین باید در نظر بگیرند

  • 19 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 7 دقیقه
  • 265 نفر


بیت کوین (BTC) هفته دوم ماه می ۲۰۲۲ را با فشار آغاز می کند.

بزرگترین ارز دیجیتال پس از کاهش قیمت به حدود ۳۳۰۰۰ دلار، احساسات متفاوتی را در میان فعالان بازار ایجاد می کند. آنچه در بازار مسلم است احساس «ترس» است.

تحولات کلان وحشیانه ای که در این هفته و پس از آن ادامه خواهد داشت، ممکن است برخی از الگوهای نمودار تاریخی را آشکار کند که هیچ کس نمی خواهد دوباره آنها را ببیند.

با ادامه افزایش صداهای کاپیتولاسیون، ایده های مختلفی در مورد اینکه جفت BTC/USD به کجا خواهد رسید در حال ظهور است.

کوین تلگراف به بررسی عواملی می پردازد که می توانند در روزهای آینده با نزدیک شدن بیت کوین به پایین ترین حد خود در سال ۲۰۲۲ بر بازار تأثیر بگذارند.

بسته قرمز شش هفته ای

از هر طرف که به آن نگاه کنید، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد نمودار قیمت بیت کوین در این هفته صعودی خواهد بود.

بسته شدن هفتگی حدود ۳۴۰۰۰ دلار در ۸ می باعث شد جفت BTC/USD ششمین شمع قرمز هفتگی متوالی را ببیند.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets و TradingView، تقریباً هشت سال است که چنین چیزی دیده نشده است. آخرین بار در آگوست ۲۰۱۴ اتفاق افتاد.

در آن زمان، درست مثل الان، بیت کوین در دومین سال از چرخه نصف شدن پاداش بلوک چهار ساله خود بود و اولین بار در نوامبر ۲۰۱۳ با کمی بیش از ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد. اما این بار چرخه متفاوت است. زیرا این بار اوج آرامتر از سیکل های قبلی بدست آمد.

در همین حال، تحولات کلان باعث شد که دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال ارزش خود را از دست بدهند. از آنجایی که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان سیاست‌های انقباضی مالی را دنبال می‌کنند، امید تحلیلگران برای افزایش در حال کمرنگ شدن است.

با بازگشت به نمودار، جفت BTC/USD در ماه می بیش از ۴۰۰۰ دلار از دست داده است. حدود ۱۱.۱ درصد کاهش داشته است.

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده توسط منبع داده‌های زنجیره‌ای Coinglass، بدترین تاریخ ثبت شده در ماه می سال گذشته بود که این جفت ۳۵.۳ درصد از دست داد.

با این حال، شانس بازگشت پس از اجرای آوریل کم به نظر می رسد. برای چهار سال متوالی قبل از سال ۲۰۲۲، بیت کوین در ماه آوریل حداقل ۳۲ درصد افزایش یافته بود، اما امسال با از دست دادن ۱۷.۳ درصد رکورد شکست.

میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای در نمودار BTC در حال کاهش است

با شروع هفته، اکثر تحلیلگران تقریباً در مورد اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین توافق دارند: مراقب باشید!

پس از بسته شدن هفتگی، جفت BTC/USD 33000 دلار و پایین ترین قیمت ژانویه ۳۱۸۰۰ دلار در زمان نگارش این مقاله را آزمایش کردند. ایده هایی وجود دارد که این جفت می تواند به ۳۰۰۰۰ دلار کاهش یابد.

داده های دفتر سفارش روز دوشنبه یک دیوار سفارشی عظیم را به قیمت ۳۳۰۰۰ دلار نشان می دهد. دیوار خرید دیگری در حدود ۳۳۸۰۰ دلار که به سرعت توسط بازار معامله می شود، فشار فروش در شرایط فعلی را تایید می کند.

در نگاهی به گذشته، ۶۹.۵ میلیون دلار نقدینگی سفارش بیت کوین به عنوان پشتیبان عمل می کرد، اما کمتر از آن مقدار قابل توجهی نقدینگی بود. او افزود که اینجا اینطور نیست.

کندل هفته گذشته برای اولین بار از مارس ۲۰۲۰ به زیر میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای بیت کوین (WMA) رسید.

پس از شکستن به زیر ۱۰۰ WMA، BTC/USD اکنون ۲۰۰ WMA را به عنوان پشتیبانی آزمایش می کند. برای حساب کاربری محبوب توییتر Bitcoin Back، روند این بار واضح تر است.

او در جدیدترین بیانیه خود نوشت: «هر دو سفر قبلی که در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ دیده شده بود، منجر به تغییر مسیر به سمت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای شده است.

نمودار امروز تفاوت های زیادی با آن دو نمونه قبلی دارد و آن دو دوره زمانی بسیار شبیه هم بودند.

با این وجود، Blockchain Backer اضافه کرد که انتظار دارد در روز دوشنبه به دنبال تصویر ضعیف فعلی، “افت قابل توجهی” داشته باشد.

در همین حال، نظراتی مبنی بر کاهش قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار یا کمتر در هفته های آینده وجود دارد.

انتظارات تورمی CPI در ایالات متحده ادامه دارد

سقوط بیت کوین در هفته اول ماه مه به شدت تحت تأثیر ضعف کلان بیشتر است که به طور محکم در بازارهای جهانی ریشه دوانده است.

همبستگی پول کریپتو با این شاخص‌ها و کاهش سهام دریچه‌ای را به روی یک سفر دشوار برای سرمایه‌گذاران باز می‌کند.

با سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو، شاخص S&P 500 برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ برای پنج هفته متوالی سقوط کرد.

در بحبوحه درگیری های جاری و فشارهای مالی متعاقب آن بین روسیه و اوکراین، موضوع دیگری برمی گردد.

تورم در ایالات متحده که در حال حاضر به بالاترین سطح خود از اوایل دهه ۱۹۸۰ رسیده است، به لطف تجارت قطع شده و تحریم ها علیه روسیه بدتر خواهد شد.

داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه آوریل در این هفته منتشر خواهد شد و احتمالاً مقیاس آشفتگی ژئوپلیتیکی را بیش از هر زمان دیگری منعکس خواهد کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در ۱۰ می، قبل از فشار CPI در ۱۱ می، در مورد تورم صحبت خواهد کرد.

در حالی که CPI در ماه مارس ۸.۵ درصد بود، در حال حاضر صداهایی از سوی کارشناسان شنیده می شود که تورم ممکن است در حال حاضر یا در آینده نزدیک به اوج خود برسد.

ما انتظار داریم تورم در تابستان امسال بین ۶ تا ۷ درصد به اوج خود برسد و در سال آینده بدون رکود به ۳ تا ۴ درصد کاهش یابد. ما ممکن است اولین نشانه های اوج تورم را قبلاً در افزایش سه ماهه کمتر از سال قبل از چندین معیار قیمت و دستمزد مشاهده کرده باشیم.

کم و بیش، داده های CPI تمایل به ایجاد نوسانات کوتاه مدت قیمت BTC در ماه های اخیر دارد.

محاسبه کاپیتولاسیون

با توجه به موضوع «کاپیتولاسیون»، سرمایه‌گذاران در وحشت هستند و بیت‌کوین‌های خود را می‌فروشند، که این احتمال را نیز تقویت می‌کند که فرآیند فروش انبوه به زودی آغاز شود.

بیش از ۴۰ درصد از عرضه بیت کوین در حال حاضر با ضرر نگهداری می شود. این بزرگترین نرخ از زمان کاهش آوریل ۲۰۲۰ درست پس از سقوط COVID-19 است.

سود و زیان تحقق نیافته در میان سرمایه گذاران بلندمدت، تسلیم شدن را در ۱۶ مارس ۲۰۲۰ تأیید کرد، همانطور که توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode توضیح داده شد.

تنها پس از ۹ روز، داده های سود و زیان خالص تحقق نیافته شرکت از منطقه “تسخیر” خارج شد و به سطح “امید در مقابل ترس” رسید.

در حال حاضر داده ها حول محور “خوش بینی در مقابل نگرانی” هستند.

حساسیت رو به کاهش است

جای تعجب نیست که احساسات بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر مسیر در ماه مه قرار گرفت.

با این حال، شاخص ترس و طمع بیت کوین واقعیت این وضعیت را نشان می دهد.

از ۹ می، شاخص احساسات در سطح “ترس شدید” است و از نظر تاریخی پایین‌ترین سطح را مشاهده می‌کند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین تنها در دو روز به نصف کاهش یافته است.

شاخص ترس و جاه طلبی مشابه در بازار مالی سنتی نیز در ۹ می در ۳۰/۱۰۰ یا «ترس» ثابت ماند و حتی پس از آشفتگی هفته گذشته از بازار ارزهای دیجیتال فاصله گرفت.

شرکت تحقیقاتی Santiment گفت: «با کاهش قیمت بیت‌کوین تا ۳۳۹۰۰ دلار، احساسات سرمایه‌گذاران به پایین‌ترین سطح شش هفته‌ای کاهش یافته است».

آنچه برای یک جهش واقعاً قابل توجه به طور کلی مورد نیاز است، خروج دست های ضعیف از بازار است. ما معمولاً ترجیح می دهیم چنین نشانه های کاپیتولاسیون را ببینیم.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط