۳ معیار مهم برای دانستن زمان درست خرید بیت کوین

  • 7 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 5 دقیقه
  • 283 نفر


قیمت بیت کوین کاهش یافته است، اما کدام نزول ها برای خرید هستند؟ در اینجا سه معیاری وجود دارد که سرمایه گذاران باهوش برای تعیین زمان خرید BTC از آنها استفاده می کنند.

خرید کم و فروش بالا آسان تر از انجام دادن است، به خصوص زمانی که بازارهای هیجانی و بی ثبات در ترکیب قرار می گیرند. از لحاظ تاریخی، بهترین معاملات زمانی پیدا می‌شوند که «خون در خیابان‌ها» باشد، اما خطر افتادن چاقویی معمولاً اکثر سرمایه‌گذاران را در حاشیه نگه می‌دارد.

ماه می به ویژه برای دارندگان رمزارز چالش برانگیز بوده است زیرا بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح ۲۶۷۸۲ دلار سقوط کرد و برخی از تحلیلگران اکنون قیمت کمتر از ۲۰۰۰۰ دلار بیت کوین را در آینده نزدیک پیش بینی می کنند. چنین مواقعی است که ترس بیداد می کند که سرمایه گذار مخالف به دنبال ایجاد موقعیت در دارایی های امیدوار کننده قبل از اینکه بازار گسترده تر به خود بیاید است.

در اینجا نگاهی به چندین شاخص است که سرمایه‌گذاران متضاد می‌توانند از آن‌ها برای شناسایی لحظات مناسب برای باز کردن موقعیت‌ها قبل از رالی بعدی در سراسر بازار استفاده کنند.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده

شاخص کریپتو ترس و طمع معیار شناخته شده ای از احساسات بازار است که بیشتر سرمایه گذاران از آن برای پیش بینی آینده نزدیک بازار استفاده می کنند. اگر صرفاً به ارزش اسمی نگاه شود، قرائت «ترس شدید»، مانند احساسات فعلی، به معنای خروج از بازار و حفظ سرمایه است.

این شاخص در واقع می تواند به عنوان یک شاخص بازار مورد استفاده قرار گیرد، نکته ای که توسط تحلیلگران شرکت اطلاعاتی Jarvis Labs در حوزه ارزهای دیجیتال ذکر شده است.

یکی از بزرگترین عواملی که می تواند به افزایش شاخص کمک کند، افزایش قیمت است. Jarvis Labs ایده خرید زمانی که شاخص به زیر یک آستانه مشخص می‌رسد و سپس فروش زمانی که به بالاترین حد از پیش تعیین‌شده رسید، مورد آزمایش قرار داد.

برای این آزمون، امتیاز شاخص ۱۰ برای آستانه پایین و نمرات ۳۵، ۵۰ و ۶۵ به عنوان امتیاز فروش انتخاب شدند.

هنگامی که این روش مورد آزمایش مجدد قرار گرفت، نتایج نشان داد که گزینه بازه زمانی کوتاهتر فروش پس از عبور شاخص از ۳۵، همانطور که توسط خط زرد در نمودار بالا نشان داده شده است، بهترین نتایج را ارائه می دهد. این روش میانگین بازده سالانه ۱۴.۶٪ و بازده تجمعی ۱۳۳.۴٪ را ارائه می دهد.

در ۱۰ می، این شاخص به ۱۰ رسید و در شش روز از ۱۷ روز بعد، به ثبت امتیاز ۱۰ یا کمتر ادامه داد، که کمترین امتیاز ۸ در ۱۷ می اتفاق افتاد.

در حالی که این احتمال وجود دارد که بازار در کوتاه مدت همچنان پایین تر باشد، تاریخ نشان می دهد که هم قیمت و هم شاخص در نهایت بالاتر از سطح فعلی خود خواهند بود و فرصت سرمایه گذاری بالقوه ای را برای معامله گران مخالف ارائه می دهد.

تجمع کیف پول نهنگ

دنبال کردن کیف پول‌های نهنگ بیت‌کوین با موجودی ۱۰۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر، شاخص دیگری است که هنگام ایجاد فرصت‌های خرید سیگنال می‌دهد.

نگاهی دقیق به سه ماه گذشته نشان می دهد که در حالی که بازار در حال فروش بوده است، تعداد کیف پول هایی که حداقل ۱۰۰۰۰ بیت کوین را در خود جای داده اند در حال افزایش بوده است.

تعداد کیف پول‌های نهنگ با این اندازه اکنون به بالاترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱ رسیده است، زمانی که بیت کوین بالای ۵۷۰۰۰ دلار معامله می‌شد و این کیف پول‌ها در نزدیکی بالاترین سطح بازار به فروش می‌رسند.

در حالی که بسیاری از تحلیلگران در کریپتو توییتر خواستار کاهش ۳۰ درصدی دیگر در قیمت بیت کوین هستند، کیف پول های نهنگ روی آینده ای مثبت شرط بندی می کنند.

برخی از معامله گران زمانی خرید می کنند که قیمت بیت کوین به کمتر از هزینه تولید خود می رسد

معیار دیگری که می تواند بینشی در مورد زمان و مکان خرید ارائه دهد، میانگین هزینه استخراج بیت کوین است، که مقدار پولی است که برای استخراج ۱ بیت کوین برای ماینر هزینه می شود.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، قیمت بیت کوین در اکثر مواقع از سال ۲۰۱۷ تا کنون با قیمت تمام شده تولید یا بالاتر از آن معامله شده است، که نشان می دهد این معیار شاخص خوبی از زمان ایجاد فرصت های خرید نسلی است.

نگاهی دقیق تر به قرائت فعلی نشان می دهد که میانگین هزینه ماینینگ ۲۷۶۴۴ دلار است، یعنی حدود ۲۰۰۰ دلار کمتر از جایی که BTC در زمان نوشتن این مقاله معامله می شود.

تجزیه و تحلیل بیشتر نشان می دهد که در موارد گذشته که قیمت بازار BTC کمتر از میانگین هزینه ماینینگ بود، تمایل داشت که در محدوده ۱۰ درصد هزینه استخراج باقی بماند و به طور کلی توانسته بود در عرض چند ماه برابری را به دست آورد.

دشواری استخراج بیت کوین نیز اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است و بازار همچنان شاهد روند صعودی با آنلاین شدن عملیات استخراج در ابعاد صنعتی است. این بدان معنی است که بعید است که میانگین هزینه استخراج به این زودی ها کاهش قابل توجهی داشته باشد.

در مجموع، هزینه کنونی استخراج در مقایسه با قیمت بازار BTC، یک مورد قانع‌کننده برای سرمایه‌گذار مخالف ارائه می‌کند که ترس گسترده حاکم بر بازار فرصتی برای طمع در زمانی که دیگران می‌ترسند، ایجاد می‌کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط