۳ دلیل که چرا قیمت اتریوم می تواند در ماه آوریل به ۴ هزار دلار برسد

  • 17 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 534 نفر


سه کاتالیزور بازار نشان می‌دهند که توکن بومی اتریوم اتر (ETH) موقعیت خوبی برای رسیدن به ۴۰۰۰ دلار در این ماه دارد.

گوگل به دنبال افزایش “ادغام اتریوم” است

داده‌های Google Trends نشان می‌دهد که علاقه کاربران اینترنت به ارتقای شبکه آینده اتریوم که «ادغام» نامیده می‌شود، در هفته منتهی به ۲ آوریل به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

جستجو برای کلمه کلیدی “ادغام اتریوم” در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه به امتیاز کامل Google Trends 100 رسید که بیشترین ترافیک از ایالات متحده، سنگاپور، کانادا و استرالیا بود.

ادغام، که ETH 2.0 نیز نامیده می‌شود، به انتقال کامل شبکه اتریوم به اثبات سهام (PoS) از اثبات کار (PoW) اشاره دارد، توسعه‌ای که به عنوان یکی از کاتالیزورهای اصلی پشت‌بازگشت اتر از ۲۵۰۰ دلار تبلیغ می‌شد. در ۱۴ مارس به بیش از ۳۵۰۰ دلار در این هفته.

چشم انداز صعودی ناشی از پیشنهاد Merge برای کاهش نرخ انتشار اتر است که منجر به اوج عرضه احتمالی در تعداد کل ETH در گردش می شود. با استخراج PoW، عرضه ETH هر سال ۳ درصد افزایش یافته است.

افزایش علاقه عمومی برای “ادغام اتریوم” نشان می دهد که با نزدیک شدن به ارتقای اتریوم، سر و صدای زیادی در بین سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال وجود دارد. راه اندازی ماه گذشته Kiln آخرین شبکه آزمایشی عمومی قبل از انتقال کل شبکه به PoS در سال جاری است.

ذخایر ETH را در پایین ترین حد سه سال گذشته مبادله کنید

روند نزولی عرضه ETH در صرافی‌های ارز دیجیتال ادامه دارد.

قابل ذکر است که ذخایر خالص اتر در تمام صرافی ها به پایین ترین سطح خود از آگوست ۲۰۱۸ کاهش یافته است، که نشان می دهد معامله گران ETH را به طور انبوه برداشت کرده اند تا آنها را درازمدت نگه دارند یا در استخرهای نقدینگی DeFi به اشتراک بگذارند.

علاوه بر این، تعداد آدرس‌های با تعادل غیر صفر همچنان در حال افزایش است که نشان‌دهنده پذیرش و توزیع رو به رشد ETH است.

اطلاعات فنی به قیمت ۴۰۰۰ دلار ETH اشاره می کند

احتمال رسیدن قیمت ETH به ۴۰۰۰ دلار در ماه آوریل نیز با یک الگوی فنی کلاسیک افزایش می یابد.

این الگو که «مثلث متقارن» نامیده می‌شود، معمولاً زمانی شکل می‌گیرد که قیمت به‌صورت جانبی در محدوده‌ای که توسط یک خط روند بالا پایین‌تر و یک خط روند پایین‌تر در حال افزایش، به دنبال یک حرکت شدید به سمت بالا یا نزول تعریف شده است، شکل می‌گیرد.

در یک سناریوی ایده آل، مثلث پس از شکسته شدن قیمت در جهت روند قبلی خود حل می شود و بنابراین یک “الگوی ادامه” در نظر گرفته می شود.

با این حال، شکست های مثلثی متقارن لزوماً منجر به ادامه روند نمی شود. به عنوان مثال، رابرت ادواردز و جان مگی، تحلیلگران فنی، در کتاب تحلیل تکنیکی روندهای سهام، خاطرنشان می کنند که حدود ۲۵ درصد از شکست های مثلث متقارن منجر به معکوس می شود، یعنی قیمت در جهت روند قبلی خود شکسته نمی شود و در نتیجه به چالش می کشد. پیش بینی ها

به نظر می رسد شکست فعلی اتریوم یک معکوس باشد زیرا به جای ادامه روند قبلی خود به سمت نزول، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، به سمت بالا می رود.

هدف شکست بالقوه یک مثلث متقارن پس از اندازه‌گیری حداکثر طول بین خط روند بالا و پایین الگو و سپس افزودن نتیجه به نقطه شکست آن محاسبه می‌شود.

این باعث می شود که هدف صعودی ETH/USD نزدیک به ۴۰۰۰ دلار باشد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط