۳ دلیل ریزش قیمت ریپل در ماه مارچ

  • 23 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 417 نفر


ریپل XRP، توکن اصلی شبکه XRP ریپل، در هفته‌های آتی در بحبوحه الگوی نزولی چند ماهه و ترس از عرضه بیش از حد در معرض خطر سقوط بیش از ۲۵ درصدی قرار دارد.

ریپل الگوی مثلث نزولی را تشکیل می دهد

ریپل از زمانی که در آوریل ۲۰۲۱ به ۱.۹۸ دلار رسید، در یک الگوی مثلث نزولی تثبیت شده است که دومین سطح بالاتر آن تا به امروز است.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، جفت XRP/USD در راستای خط روند بالا، در حال شکل گیری قله های نزولی است و در عین حال حمایت ثابتی در حدود ۰.۵۵ دلار پیدا می کند.

در هفته منتهی به ۱۳ مارس، قیمت XRP خط روند بالایی مثلث را مجدداً به عنوان مقاومت آزمایش کرد. این ارز رمزنگاری شده امکان عقب نشینی به خط حمایت را در حدود ۰.۵۵ دلار پس از سقوط حدود ۲۵ درصدی ایجاد کرد.

روند نزولی همچنین راه را برای سایر الگوهای نزولی در اطراف مقاومت مثلث هموار می کند.

در ۱۲ مارس، نمودار XRP به الگوی شمعدانی بلند با بدنه کوتاه اشاره کرد. مشاهده می شود که ارز دیجیتال از ابتدای هفته حدود ۰.۸۵ دلار مقاومت ایجاد کرده است.

همچنین، همانطور که در پیوست نشان داده شده است، قیمت پس از آزمایش ترکیب مقاومت های تشکیل شده توسط میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (EMA) (سبز) و متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (قرمز) کاهش یافت.

FUD مازاد عرضه

عوامل متعددی در کنار هم قرار گرفتند که تأثیر منفی بر قیمت XRP داشتند. از جمله آزمایشگاه های ریپل بود که ۸۰۰ میلیون XRP را در برنامه قفل کرد.

شرکت پرداخت بلاک چین ۱۰۰ میلیون XRP به ارزش حدود ۴۰ میلیون دلار را در تاریخ ۳ مارس به کیف پول های مبادله کرد. در همین حال، ۷۰۰ میلیون XRP دیگر (به ارزش حدود ۵۵۰ میلیون دلار) در یک حساب سپرده نگهداری می شود. این انتظارات را افزایش داده است که حداقل ۲۰۰ میلیون XRP دریافت خواهد شد. گفته می شود که ریپل برای جمع آوری سرمایه برای هزینه های عملیاتی خود و همچنین توزیع XRP بین مشتریان جهانی ریپل، چنین حرکتی را انجام خواهد داد.

ترس از فروش باعث شد که قیمت XRP نسبت به جهش های غیرمنتظره عرضه واکنش زودهنگام نشان دهد. پیش از این، جفت XRP/USD طی چهار ماه پس از اینکه عرضه خالص در گردش از ۴۰.۴۶ میلیارد به بیش از ۴۷ میلیارد در دو روز افزایش یافت، بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت و به نزدیک به ۰.۶۰ دلار رسید.

با این حال، برداشت ۸۰۰ میلیون XRP ریپل هنوز در عرضه خالص در گردش منعکس نشده است.

ریسک کسب سود افزایش می یابد

کاتالیزور دیگری که به نظر می‌رسد قیمت XRP می‌تواند ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یابد تا به هدف مثلث نزولی خود برسد، نشانگر Santiment است که روند رسانه‌های اجتماعی و تأثیر آن‌ها بر روند بازار را دنبال می‌کند.

Santiment افزایش زیادی در استفاده از هشتگ #XRPNetwork در رسانه های اجتماعی مشاهده کرد، به طوری که قیمت XRP در یک هفته برای مطابقت با این روند، ۱۵ درصد افزایش یافت. او پیشنهاد کرد که این می تواند منجر به فروش بالقوه در آینده شود.

از لحاظ تاریخی، با نگاهی به روند رسانه‌های اجتماعی، زمانی که #XRPNetwork زیاد صحبت می‌شود، احتمال خرید سود بیشتر است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط