۳ ارز دیجیتال با بهترین عملکرد در بازار نزولی سال

  • 4 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 5 دقیقه
  • 370 نفر


بازار ارز دیجیتال در شش ماه گذشته رو به کاهش بوده است و ارزش آن از بیش از ۳ تریلیون دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به ۱.۲۳ تریلیون دلار در می ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

ترس از افزایش مداوم تورم، واکنش جنگ طلبانه فدرال رزرو به آن، و درگیری مداوم بین اوکراین و روسیه، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا قرار گرفتن در معرض دارایی های پرخطر را محدود کنند. همچنین، اشتهای فزاینده آنها برای پناهگاه های امن، مانند دلار آمریکا، تقاضا برای برخی از ارزهای دیجیتال برتر و سهام ایالات متحده را کاهش داد.

در نتیجه، برخی از دارایی های دیجیتال مانند Dogecoin (DOGE) و Cardano (ADA) بیش از ۸۰ درصد از رکوردهای ثبت شده در سال گذشته کاهش یافتند. در همان زمان، تعداد معدودی از توکن‌ها در مقایسه با سایر دارایی‌ها در ۳۰ دارایی برتر، شاهد کاهش‌های مشابه، هرچند کوتوله‌ای بودند.

این سه ارز از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که به ترتیب تصادفی فهرست شده اند.

مونرو (-۶۵%)

ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی Monero (XMR) از نوامبر ۲۰۲۱ متحمل ضرر کمتری نسبت به رقبای اصلی خود در فضا شده است.

قیمت XMR تقریباً ۴۰٪ کاهش یافت و به ۱۸۶ دلار از اوج خود در نوامبر ۲۰۲۱ که حدود ۳۰۰ دلار بود، رسید. این سقوط به عنوان بخشی از یک حرکت اصلاحی گسترده‌تر ظاهر شد که پس از رسیدن مونرو به بالاترین حد خود در می ۲۰۲۱، نزدیک به ۵۲۰ دلار، آغاز شد و کاهش خالص اصلاحی آن را به حدود ۶۵ درصد رساند.

چشم انداز نزولی محدود XMR از نوامبر ۲۰۲۱ در بحبوحه گزارش هایی مبنی بر استفاده از آن برای دور زدن تحریم ها ظاهر شد. در همین حال، به نظر می رسد ترس از قوانین سختگیرانه در کمین بازار کریپتو نیز باعث افزایش تقاضای سوداگرانه برای Monero شده است.

از منظر فنی، XMR در محدوده ای که با میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (EMA 50 هفته ای؛ موج قرمز) در حدود ۲۱۱ دلار و متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (موج آبی) نزدیک به ۱۶۷ دلار تعریف شده است، تثبیت شده است، که نشان دهنده یک تعارض جانبداری است.

UNUS SED LEO (-۴۰%)

UNUS SED LEO (LEO)، یک توکن ابزاری که توسط iFinex – شرکت مادر صرافی BitFinex پشتیبانی می‌شود، تا حد زیادی تحت تأثیر روندهای رمزنگاری گسترده‌تر قرار نگرفته است.

این توکن به روند صعودی خود ادامه داد، حتی زمانی که رقبای آن در ۳۰ برتر پس از نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافتند. در فوریه ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود در حدود ۸.۱۵ دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون تقریباً ۴۰ درصد اصلاح شده است، اکنون در حدود ۴.۹۰ دلار معامله می شود.

قابل ذکر است، iFinex LEO را در یک فروش توکن خصوصی معرفی کرد تا در سال ۲۰۱۸ یک میلیارد دلار جمع آوری کند. با انجام این کار، این شرکت می خواست کسری نقدی را که پس از توقیف جزئی وجوه پردازشگر پرداخت خود، Crypto Capital، متحمل شده بود، کاهش دهد.

آی فاینکس همچنین اعلام کرد که LEO را با حداقل ۲۷ درصد از درآمد تلفیقی خود از ماه قبل بازخرید می کند و بنابراین عرضه خود را از بازار حذف می کند. علاوه بر این، این شرکت همچنین متعهد شد که ۹۵٪ از سرمایه بازیابی شده Crypto Capital و ۸۰٪ از وجوه حاصل از هک BitFinex در سال ۲۰۱۶ را برای خرید LEO اختصاص دهد.

بازده LEO تا به امروز در حال حاضر حدود ۱۰۰٪ است. اما بر اساس داده‌های Santiment، این توکن به شدت متمرکز به نظر می‌رسد، با یک نهنگ به اصطلاح متمرکز مبادله‌ای که هنوز حدود ۹۷ درصد از عرضه خالص خود را در اختیار دارد.

بایننس کوین (-۵۳%)

مانند Monero، BNB در اوایل ماه مه با عبور از قیمت هر توکن آن از ۷۰۰ دلار بالاتر رفت. سپس در نوامبر ۲۰۲۱، جفت BNB/USD تقریباً بالاترین رکورد خود را قبل از تصحیح پایین تر با بقیه بازار دوباره آزمایش کرد. با انجام این کار، بیش از نیمی از ارزش خود را از بین برد و اکنون حدود ۳۲۵ دلار معامله می شود.

BNB به عنوان یک توکن ابزاری در داخل اکوسیستم بایننس، از جمله صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال از نظر حجم و یک بلاک چین بومی به نام BNB Chain عمل می کند. دارندگان توکن همچنین می‌توانند از طریق ماژول حاکمیت داخلی BNB Chain، پیشنهادات خود را ارسال کنند، که پس از آن رأی‌گیری می‌شود.

سایر دارایی های رمزنگاری شده

ارزهای دیجیتال برتر، بیت کوین (BTC) و توکن بومی اتریوم، اتر (ETH) نیز نسبت به اکثر رقبای برتر خود در بازار نزولی در حال انجام عملکرد بهتری داشته اند.

قیمت بیت کوین با ۵۷ درصد کاهش به حدود ۲۹۳۰۰ دلار از رکورد بالای ۶۹۰۰۰ دلاری خود در نوامبر ۲۰۲۱ رسیده است. در همین حال، دومین ارز دیجیتال بزرگ، ETH، از بالای ۴۸۵۰ دلار در مدت مشابه، ۶۰ درصد سقوط کرده و به حدود ۱۹۷۵ دلار رسیده است.

Shiba Inu (SHIB) و Polkadot (DOT) به ترتیب ۶۵ درصد از بالاترین رکورد خود یعنی ۵۵ دلار و ۰.۰۰۰۰۸۷۶۰ دلار کاهش یافته اند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط