کریپتو و ۲ شاخص کلیدی در مورد بهبود بازار

  • 24 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 463 نفر


تجزیه و تحلیل عملکرد کل بازار کریپتو در ۷ روز گذشته می تواند این تصور را به سرمایه گذاران بدهد که کل سرمایه بازار تنها با ۴ درصد رشد به ۲.۰۳ تریلیون دلار رسیده است، اما این داده ها به شدت تحت تأثیر ۵ کوین برتر قرار دارند که اتفاقاً شامل دو استیبل کوین است.

بدون احتساب بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بایننس کوین (BNB) و استیبل کوین ها نشان دهنده افزایش ۹.۳ درصدی سرمایه بازار از ۳۸۲ میلیارد دلار در ۴ فوریه به ۴۱۸ میلیارد دلار است. بیشتر در حالی که تعداد بسیار کمی عملکرد منفی ارائه کردند.

گالا گیمزGala Games (GALA) در ۹ فوریه اعلام کرد که با ستاره مشهور هیپ هاپ جهانی اسنوپ داگ همکاری می کند تا آلبوم جدید و کمپین انحصاری توکن غیر قابل تعویض (NFT) را راه اندازی کند. Gala Games همچنین برنامه‌هایی برای پشتیبانی از محتوای اضافی مانند دسترسی به فیلم‌ها، کمیک‌ها و موارد دیگر در آینده دارد.

شبکه تتا (THETA)، یک پلتفرم غیرمتمرکز اشتراک‌گذاری ویدیو، با کمک مالی Theta Labs به Replay، پروتکل پرداخت و ردیابی محتوای Web3 برای صاحبان محتوا، تقویت شد. با توجه به انتشار، راه حل end-to-end Replay به کاربران تتا این امکان را می دهد که برای مشارکت خود پاداش عادلانه ای دریافت کنند.

XRP همچنین پس از اینکه ریپل مجوز «دفاع عادلانه» به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را دریافت کرد، افزایش یافت. این تصمیم به پرونده دادگاهی در حال انجام اشاره دارد که در آن SEC ادعا کرد که ریپل XRP را به عنوان اوراق بهادار غیرقانونی فروخته است.

از سوی دیگر، بدترین عملکردها شامل پروتکل های ذخیره سازی غیرمتمرکز Arweave (AR) و Dfinity (ICP) بود. در همین حال، Cosmos (ATOM) شاهد کاهش ارزش کل قفل شده در قرارداد هوشمند CosmosHub با ۸۲٪ کاهش به ۱.۲ میلیون دلار بود.

در نهایت، سولانا (SOL) به بازتاب احساسات منفی که به طور مستقیم به قرارداد هوشمند پل توکن Wormhole که در ۲ فوریه مورد بهره برداری قرار گرفت، ادامه داد. هک ۳۲۱ میلیون دلاری اتریوم بزرگترین ضرر تا کنون در سال ۲۰۲۲ بود.

حق بیمه تتر نشان دهنده تقاضای خرده فروشی پایین است

حق بیمه OKEx Tether (USDT) تفاوت بین معاملات همتا به همتا (P2P) مبتنی بر چین و ارز رسمی دلار آمریکا را اندازه گیری می کند. تقاضای بیش از حد خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال به شاخص بالاتر از ارزش منصفانه یا ۱۰۰ درصد فشار می‌آورد. از سوی دیگر، بازارهای نزولی احتمالاً پیشنهاد بازار Tether را تحت تأثیر قرار می دهند و باعث تخفیف ۴٪ یا بالاتر می شوند.

در حال حاضر، این متریک ۹۹.۵ درصد قرائت شده است که خنثی است، اما شکاف در ۶ هفته گذشته در حال کاهش است. این نشان می‌دهد که تقاضای خرده‌فروشی در حال افزایش است و با توجه به اینکه ارزش کل ارزهای دیجیتال ۳۵ درصد کمتر از بالاترین رقم ۳ تریلیون دلاری باقی مانده است، خوانشی مثبت است.

بازار کریپتو فقدان خوشحالی را تایید می کند

قراردادهای دائمی که به عنوان مبادله معکوس نیز شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شوند. این اقدامات برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز ایجاد شده است.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریداران اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، زمانی که فروشندگان به اهرم اضافی نیاز دارند، وضعیت برعکس رخ می دهد و این باعث می شود که نرخ تامین مالی منفی شود.

همانطور که در بالا نشان داده شد، هزینه هشت ساعت در اکثر موارد صفر یا کمی منفی است. این داده‌ها نشان‌دهنده تقاضای اهرمی متوازن از لانگ (خریداران) و شورت (فروشندگان) است. اگر اشتهای ریسک مربوطه از هر دو طرف وجود داشت، این نرخ بالای ۰.۰۵٪ بود، معادل ۱٪ در هفته.

معاملات آتی دائمی مشتقات ترجیحی معامله گران خرده فروشی هستند زیرا قیمت آن تمایل دارد تا بازارهای نقدی معمولی را دنبال کند. حق بیمه تتر و نرخ سرمایه علیرغم افزایش ۴ درصدی هفتگی، خنثی به نزولی هستند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که ارزهای دیجیتال اخیراً با کاهش ۵۰ درصدی مواجه شده‌اند، به این معنی که این شاخص‌ها تا حدودی منحرف شده‌اند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط