گوگل تیم وب ۳ تشکیل میدهد

  • 17 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 244 نفر


گوگل تیم وب 3 تشکیل میدهد

فضای غیرمتمرکز به گسترش خود ادامه می‌دهد و برندهای بزرگ از ابزارهای وب ۳ ، از جمله واحد ابری Google استفاده می‌کنند.

واحد ابری گوگل روز جمعه از تشکیل یک تیم داخلی خبر داد که خدماتی را برای توسعه دهندگان بلاک چین و کسانی که برنامه های مبتنی بر بلاک چین را اجرا می کنند، ایجاد خواهد کرد. این در بحبوحه انفجار علاقه، فعالیت و پذیرش ابزارهای رمزنگاری و Web3 از بخش‌های سنتی اقتصاد رخ می‌دهد.

زیرساخت وب ۳ آینده

آمیت زاوری، معاون Google Cloud، ظاهراً روز جمعه در ایمیلی به تیم خود گفته است که قصد دارد پلتفرم Google Cloud را به اولین انتخاب برای توسعه دهندگان در Web3 تبدیل کند. Google Cloud مجموعه ای از خدمات رایانش ابری این شرکت است که تمام پروژه های مرتبط با Google بر روی آن اجرا می شوند.

طبق گزارش CNBC، ایمیل او چنین بود: «در حالی که جهان هنوز در آستانه پذیرش وب ۳ است، بازاری است که در حال حاضر پتانسیل فوق‌العاده‌ای را نشان می‌دهد و بسیاری از مشتریان از ما می‌خواهند پشتیبانی خود را از فناوری‌های مرتبط با Web3 و Crypto افزایش دهیم.»

یک تیم داخلی با تمرکز انحصاری بر توسعه Web3، تعهد گوگل را به نوآوری که در این فضا مشاهده می‌شود، نشان می‌دهد. همچنین به دنبال ایجاد یک تیم دارایی دیجیتال در ژانویه است که نتیجه علاقه گسترده به توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT بود.

زوری اضافه کرد که حرکت‌های آینده برای گوگل می‌تواند مستلزم سیستمی باشد که دسترسی به داده‌های بلاک چین و همچنین فرآیندی ساده برای ساخت و اجرای گره‌های مبتنی بر بلاک چین برای تراکنش‌ها را ساده‌تر می‌کند. ظاهراً آگهی‌های شغلی جدید در ابزار داخلی Grow Google ظاهر شده است.

با این وجود، کسانی هستند که توجه گوگل به Web3 را ارزشمند نمی دانند. مهندس نرم افزار معروف آمریکایی، گریدی بوچ، ناامیدی خود را توییت کرد و گفت که این اتلاف منابع است.

بوچ زبان مدلسازی یکپارچه را توسعه داد که تجسم استاندارد جهانی را برای طراحی سیستم های نرم افزاری ارائه کرد.

فناوری بزرگ و وب ۳

گوگل تنها غول فناوری بزرگ نیست که آینده زیرساخت های غیرمتمرکز را در نظر گرفته است. بازیگران اصلی صنعت مانند متا و آمازون نیز ورود خود را به فضا با مشارکت Metaverse و علاقه NFT آغاز کرده‌اند.

با این حال، چالش برای گروه فناوری بزرگ در درون خود فضای Web3 است که آنها وارد آن می شوند. دنیای کریپتو از روش‌های غیرمتمرکز و همتا به همتا ساخته شده است که از نظارت و جمع‌آوری داده‌های شرکت‌هایی مانند گوگل پیشی گرفته است.

برای کسانی که با هدف آزادی بیشتر در حوزه دیجیتال با فضا تعامل دارند، ورود غول هایی مانند گوگل و متا می تواند باعث نگرانی شود. با این حال، طبق مصاحبه با Zavery و CNBC، برنامه های اولیه گوگل قصد دارد به پذیرش فناوری های نوآورانه Web3 کمک کند.

او گفت: «ما نمی‌خواهیم مستقیماً بخشی از این موج ارزهای دیجیتال باشیم. ما فن‌آوری‌هایی را برای شرکت‌ها ارائه می‌کنیم تا از ماهیت توزیع‌شده Web3 در کسب‌وکارها و شرکت‌های فعلی‌شان استفاده کنند و از آن بهره ببرند.»

در حال حاضر، خدمات ابری گوگل در مقایسه با آمازون و مایکروسافت کم است. این تیم جدید به تقویت رشد در این زمینه کمک می کند، که در آن پیشنهادات اولیه می تواند شامل مدیریت بهتر گره و نرم افزار داده مبتنی بر بلاک چین از طریق برنامه های شخص ثالث باشد.

این فقط می تواند آغازی برای ردپای گوگل در فضای غیرمتمرکز باشد. اگر گوگل بتواند از تمرکز بیش از حد چشم پوشی کند، شرط بندی آنها برای ورود به دنیای Web3 می تواند قابل توجه باشد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط