گلدمن ساکس اولین معامله آتی بیت کوین را در آسیا انجام می دهد

  • 15 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 350 نفر
گلدمن ساکس اولین معامله آتی بیت کوین را در آسیا انجام می دهد


گلدمن ساکس اولین معامله آتی بیت کوین را در آسیا انجام می دهد

علیرغم اینکه بازار ارزهای دیجیتال همچنان از سقوطی که در هفته های گذشته پشت سر گذاشته است، موسسات مالی بزرگ به طور فزاینده ای فرصت هایی را که طبقه دارایی جدید می تواند ارائه دهد، تشخیص می دهند.

یکی از آنها غول بانکی گلدمن ساکس (NYSE: GS) است که اولین معامله بلوکی معاملات آتی بیت کوین (BTC) را در آسیا با واسطه گری GFI Securities LLC، یکی از شرکت های تابعه ارائه دهنده کارگزاری BGC Partners انجام داده است.

طبق بیانیه مطبوعاتی، این اولین معامله بلاک واسطه قراردادهای اختیار بیت کوین CME Group در بازارهای آسیایی است و بین Cumberland DRW LLC و Goldman Sachs ترتیب داده شده است.

براد هاول، مدیر عامل آسیا پاسیفیک BGC درباره این اعلامیه، نسبت به همکاری با گلدمن ساکس و کامبرلند برای این منظور ابراز خوش بینی کرد و افزود:

این تراکنش نشان دهنده تعهد مستمر BGC به گسترش پیشنهاد ارزهای دیجیتال و همکاری با طرف‌های همتای جهانی ما در توسعه این طبقه دارایی به سرعت در حال تکامل است.»

در بیانیه مطبوعاتی همچنین آمده است که BGC در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پلت‌فرم‌های الکترونیکی و میزهای کارگزاری فهرست‌شده صوتی/هیبریدی در مراکز مالی بزرگ است که پیش‌بینی رشد در بخش ارزهای دیجیتال است.

گلدمن ساکس به آینده ارزهای دیجیتال نگاه می کند

از سوی دیگر، گلدمن ساکس قبلاً علاقه خود را به معرفی ارزهای دیجیتال در عملیات خود نشان داده است. در دسامبر ۲۰۲۱، تایتان وال استریت به چندین بانک دیگر ایالات متحده پیوست تا در استفاده از بیت کوین به عنوان وثیقه برای ارائه وام به موسسات، با تمرکز بر محصولاتی مانند معاملات آتی و دیگر پیشنهادات رمزنگاری مصنوعی، استفاده کنند.

همچنین شایان ذکر است که لوید بلنکفین، مدیرعامل سابق این غول بانکی، در اواخر ژانویه اذعان کرد که ارزهای دیجیتال در حال تکامل هستند و ارزش اساسی بیت کوین برای بخش مالی عمومی مفید است – پس از اینکه در ابتدا نسبت به صنعت نوپا بدبین بود.

سرانجام، در اوایل آوریل، فینبولد از اعلامیه گلدمن ساکس برای شروع ارائه اولین ابزار سرمایه گذاری خود برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به مشتریان خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به عنوان بخشی از برنامه های خود برای معرفی پشتیبانی از طیف کامل دیجیتال گزارش داد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط