گزارش ECB از استیبل کوین ها

  • 20 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 432 نفر


بنا به گزارش ECB از استیبل کوین ها به عنوان یک روش پرداخت ، در این گزارش آمده است که استیبل کوین ها روشی عملی نیستند و شکل فعلی آنها برای استفاده در اقتصاد واقعی مناسب نیست.

گزارش ECB از استیبل کوین ها

بانک مرکزی اروپا (ECB) گزارشی را منتشر کرده است که در آن رشد بازار ارزهای دیجیتال در دهه گذشته و خطراتی که برای سیستم مالی موجود ایجاد می‌کند، تحلیل می‌کند. در بخشی از گزارش اختصاص داده شده به استیبل کوین ها، نقش اصلی آن در اکوسیستم فعلی مورد بحث قرار گرفت. استیبل کوین ها به طور فزاینده ای برای پیوند شبکه های مختلف بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرند و نقش مهمی در ارائه نقدینگی به اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) دارند. این گزارش بیشتر تحلیل می‌کند که آیا این استیبل کوین‌ها می‌توانند جایگاهی در سیستم مالی سنتی پیدا کنند، اما به این نتیجه رسیدند که فقدان نظارتی به سقوط اخیر اکوسیستم‌های الگوریتمی مانند Terra نشان‌دهنده اثرات مسری این استیبل کوین‌ها بر سیستم مالی است. در بخشی از این گزارش آمده است:

“استیبل کوین های بزرگ عملکردی حیاتی برای نقدینگی بازارهای دارایی‌ رمزنگاری دارند،اگر یکی از بزرگ‌ترین استیبل‌کوین‌ها با مشکل مواجه شود یا شکست بخورد می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای برای بازارهای دیجیتال داشته باشد.”

سقوط USDT استیبل کوین متمرکز

فقط استیبل کوین های الگوریتمی نبودند که در طی سقوط بازار کریپتو در ماه می با بحران مواجه شدند، حتی تتر استیبل کوین متمرکز (USDT) نیز برای مدتی پیوند خود را از دست داد .

بانک مرکزی اروپا همچنین ایده استفاده از استیبل کوین ها را به عنوان وسیله پرداخت رد کرد و مدعی شد که این ارزها عملی نیستند زیرا سرعت و هزینه و همچنین شرایط و ضوابط بازخرید آنها “برای استفاده در پرداخت های اقتصادی واقعی ناکافی است.”

بانک مرکزی اروپا اقدامات نظارتی مناسبی را برای اطمینان از اینکه استیبل کوین ها خطری برای ثبات مالی در کشورهای اروپایی ایجاد نمی کند توصیه کرد. با این حال، این گزارش اشاره کرد که با توجه به اینکه ارائه دهندگان خدمات پرداخت اروپایی تاکنون در بازارهای استیبل کوین فعال نبوده اند، نفوذ استیبل کوین در منطقه محدود است.

ECB قصد دارد صدور استیبل کوین را به موسسات پول الکترونیکی و موسسات اعتباری محدود کند تا اطمینان حاصل شود که یک حادثه مشابه Terra منجر به از دست دادن میلیاردها دلار سرمایه سرمایه‌گذاران نمی‌شود.

لینک خبر اصلی

اخبار بروز ارز دیجیتالبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط