«گردشگران بازار» بیت کوین ناپدید شده اند

  • 14 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 314 نفر
«گردشگران بازار» بیت کوین ناپدید شده اند


به گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode، به اصطلاح «گردشگران بازار» از بیت کوین (BTC) رویگردان هستند. بنابراین، تنها سرمایه گذاران بلندمدت بزرگترین ارز دیجیتال را معامله می کنند.

تحلیلگران گلس‌نود در گزارش‌های زنجیره‌ای هفتگی خود که در ۴ جولای به اشتراک گذاشتند، گفتند که در ماه ژوئن، بیت‌کوین یکی از بدترین ماه‌های ۱۱ سال اخیر را با ۳۷.۹ درصد از دست دادن تجربه کرد. با تاکید بر اینکه فعالیت در شبکه بیت کوین مشابه بدترین دوره های نزولی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بوده است:

شبکه بیت کوین به دوره ای نزدیک می شود که تقریباً تمام دارایی های سوداگرانه و گردشگران بازار به طور کامل پاک می شوند.

با این حال، علیرغم اینکه «گردشگران» تقریباً به طور کامل پاک شده بودند، گلاسنود به سطوح قابل توجهی از انباشتگی اشاره کرد و اشاره کرد که میگوهایی که کمتر از ۱ بیت کوین دارند و نهنگ هایی که ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بیت کوین دارند، تعادل «به طور قابل توجهی افزایش یافته اند».

به ویژه میگوها قیمت فعلی بیت کوین را جذاب می دانند و با نرخی در حدود ۶۰۵۰۰ بیت کوین در ماه انباشته می شوند. گلس‌نود می‌گوید که این معادل ۰.۳۲ درصد از عرضه ماهانه BTC است که آن را به «تهاجمی‌ترین نرخ در تاریخ» تبدیل می‌کند.

گلس‌نود با اشاره به معاملات انحلال سرمایه‌گذاران توریستی فوق‌الذکر، گفت که هم آدرس‌های فعال و هم دارایی‌ها از نوامبر ۲۰۲۱ در روند نزولی بوده‌اند و نشان می‌دهد که هم سرمایه‌گذاران جدید و هم سرمایه‌گذاران فعلی با شبکه تعامل ندارند.

در نوامبر ۲۰۲۱ روزانه بیش از ۱ میلیون آدرس فعال وجود داشت، در حالی که هفته گذشته این تعداد به حدود ۸۷۰ هزار در روز کاهش یافت. به طور مشابه، دارایی‌های فعال، که مجموعه‌ای از آدرس‌های متعدد متعلق به یک شخص یا سازمان هستند، در حال حاضر حدود ۲۴۴ هزار نفر در روز هستند. گلس‌نود می‌گوید این اعداد «در انتهای پایین کانال «فعالیت کم» معمولی در بازارهای نزولی قرار دارند.

تحلیلگران افزودند: «حفظ سرمایه‌گذار درازمدت در این مجموعه داده مشهودتر می‌شود، زیرا دارایی‌های فعال عموماً روندی جانبی دارند.»

افزایش دارایی‌های جدید نیز به پایین‌ترین سطح خود در بازار نزولی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ سقوط کرد و پایگاه کاربران بیت‌کوین روزانه به ۷۰۰۰ دارایی خالص جدید رسید.

از آنجایی که تعداد معاملات ” ثابت” باقی می ماند، کمبود جدیدی از تقاضا ظاهر می شود. با این حال، همچنین به این معنی است که دارندگان توکن ها را در شرایط بازار نگه می دارند.

گلس‌نود به این نتیجه رسید که تعداد آدرس‌هایی که حداقل مقداری بیت‌کوین را در خود جای داده‌اند، همچنان به بالاترین سطح تاریخ خود ادامه می‌دهد و در حال حاضر بیش از ۴۲.۳ میلیون است.

در بازارهای نزولی گذشته، زمانی که قیمت بیت کوین کاهش یافت، پاکسازی کیف پول واضح بود. در حالی که این معیار چیز دیگری را نشان می دهد، گلاسنود خاطرنشان کرد که “سطح فزاینده ای از ثبات در میان شرکت کنندگان متوسط ​​بیت کوین وجود دارد.”

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط