کنترل ۱۷ درصد از هش ریت بیت کوین

  • 17 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 365 نفر


هش ریت شرکت ماینینگ Core Scientific با ۸.۳ EH/s پیشتاز همه شرکت‌های دولتی است و در سال ۲۰۲۱ ۵۷۶۹ بیت کوین استخراج کرد.

پایانه تحقیقاتی Cointelegraph، ارائه‌دهنده پیشرو پایگاه‌های داده برتر و تحقیقات سازمانی در زمینه بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال، گزارش جدیدی را به کتابخانه در حال گسترش خود اضافه کرده است. آخرین مقاله به گروه خاصی از بازیگران در صنعت استخراج بیت کوین (BTC) می پردازد. این گزارش که توسط شرکت مشاوره ارز دیجیتال Crypto Oxygen منتشر شده است، چشم‌انداز فعلی شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال را که به صورت عمومی فهرست شده‌اند، نشان می‌دهد که تقریباً ۱۷ درصد از کل نرخ هش کل شبکه بیت‌کوین را کنترل می‌کنند.

صنعت استخراج کریپتو یک بخش به سرعت در حال رشد و تکامل است. در ژانویه سال جاری، یک شرکت آمریکایی Core Scientific از طریق ادغام یک شرکت خرید با هدف ویژه (SPAC) عمومی شد و آن را به بزرگترین شرکت استخراج ارز دیجیتال از نظر درآمد و نرخ هش تبدیل کرد. نرخ هش Core Scientific با ۸.۳ اگزاهش در ثانیه (Eh/s) در همه شرکت‌های عمومی پیشتاز است و در سال ۲۰۲۱ ۵۷۶۹ بیت کوین استخراج کرد و حدود ۵۴۵ میلیون دلار درآمد ایجاد کرد. Riot Blockchain و Hive Blockchain Technologies با درآمد ۲۱۵ و ۱۹۵ میلیون دلاری در رتبه های دوم و سوم از نظر درآمد قرار دارند.

تجزیه استراتژیک، عملیاتی و مالی

نرخ هش و درآمد تنها چند راه برای تمایز بین شرکت‌ها هستند، اما تصویر کلی را نشان نمی‌دهند، زیرا برخی از شرکت‌ها مدل‌های درآمدی جدا از فعالیت اصلی استخراج خود دارند. این گزارش چنین آمارهای کلیدی را تشریح می کند و مقایسه دقیق تری را ارائه می دهد که عملکرد استراتژیک، عملیاتی و مالی هر شرکت را در بر می گیرد.

به عنوان مثال، این گزارش عملیات هر شرکت را از طریق نرخ هش فعلی به ازای هر دلار آمریکا که سرمایه گذاری شده است، مقایسه می کند. به این ترتیب، تشخیص اینکه کدام شرکت ارزش سرمایه‌گذاری بیشتری را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند، آسان‌تر می‌شود، که در مورد این معیار، استخراج دیجیتال Stronghold با ۴۶.۵۶ گیگا هش در ثانیه (GH/s) است که رهبری مجموعه را دارد.

گذشته از این، این گزارش همچنین یک تصویر فوری سریع از عملیات هر شرکت، از جمله شاخص‌های عملکرد کلیدی عملیاتی (KPIs)، مدل کسب‌وکار، مکان‌های مرکز داده، دارایی‌های BTC و سایر اطلاعات مربوطه را ارائه می‌کند.

به طور خاص، بازیگران اصلی مانند Marathon دارای تنظیمات ناب هستند و کاملاً به میزبانی توسط ارائه دهندگان خارجی متکی هستند، در حالی که دیگران مانند Stronghold دارایی‌ها را همراه با زنجیره ارزش کامل از جمله زیرساخت‌های الکتریکی دارند.

Crypto Oxygen به جای اینکه صرفاً به گزارش‌های مالی و بیانیه‌های عمومی وابسته باشد، یک نظرسنجی نیز انجام داده است تا بازخورد مستقیم شرکت‌های مورد تجزیه و تحلیل را در تحقیقات خود لحاظ کند.

پایداری

به طور کلی، یکی از نگرانی های اصلی استخراج بیت کوین به محیط زیست، اجتماعی و حکمرانی یا ESG مربوط می شود. پایداری همیشه یک نقطه اصلی بحث در مورد صنعت ماینینگ کریپتو بوده است و شرکت‌های سهامی عام به‌ویژه تحت نظارت بیشتر قرار دارند. با این حال، به نظر می‌رسد با وجود تفاوت‌ها در رویکردها، تمرکز بین شرکت‌ها در گزارش بر محدود کردن ردپای کربن در فعالیت‌هایشان وجود دارد.

از ۱۲ شرکت، هشت شرکت در حال حاضر دارای کربن خنثی هستند یا از نظر زیست محیطی سودمند هستند. Bitfarms، Hive، Iris Energy و Argo چهار شرکتی هستند که منحصراً به منابع انرژی تجدید پذیر متکی هستند. North Data، Core Scientific و Greenridge Generation از اعتبارات افست برای کاهش ردپای کربن خود استفاده می کنند. Marathon Digital Holdings و Hut 8 Mining نیز در حال حاضر از اعتبارات کربن افست استفاده می کنند و هدف آن این است که تا پایان سال ۲۰۲۲ کربن خنثی شود، در حالی که ۶۷ درصد از منبع انرژی بیت دیجیتال از انرژی های تجدید پذیر است.

ارائه غیر مستقیم

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا در فضای کریپتو قرار بگیرند، البته نه به اندازه نگهداری بیت‌کوین. همبستگی بین قیمت سهام شرکت های معدنی و قیمت بیت کوین در این گزارش تاکید شده است و کاهش اخیر قیمت بیت کوین نشان دهنده آن است. همچنین نشان می‌دهد که دارایی‌های مهمتر BTC، عامل اصلی رکود است.

با این حال، قیمت سهام شرکت های ماینینگ به طور نامتناسبی کاهش یافته است. آنچه در این گزارش ارائه می شود، تجزیه و تحلیلی از عملکرد هر شرکت ماینینگ عمومی است و مقایسه دقیقی از هر یک ارائه می دهد تا به شفافیت بیشتری برای بازیگران درگیر در فضای در حال توسعه و به طور کلی صنعت کمک کند

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط