کاهش ۳۰ درصدی قیمت AXS در عرض دو هفته

  • 22 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 368 نفر


قیمت Axie Infinity (AXS) دو هفته پس از از دست دادن ۶۲۵ میلیون دلار به دلیل یک حادثه هک مربوط به بلاک چین اصلی پلتفرم بازی برای کسب درآمد آن، شبکه Ronin، نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است.

این ارز در ۱۱ آوریل به ۴۶.۶۹ دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح از ۱۶ مارس بود که نشان دهنده کاهش احساسات خرید در میان معامله گران و سرمایه گذاران پس از حادثه هک بود.

تحلیلگر مستقل بازار TJ اظهار داشت که حتی با ورود قیمت به مناطقی با سابقه جذب انباشته‌کننده، “هیچ نشانه‌ای از خریدار” وجود ندارد.

به عنوان مثال، AXS به زیر منطقه تقاضا که TJ به عنوان یک نقطه عطف بالقوه در آخر هفته اشاره کرده بود، شکست، حرکتی که خطر کاهش بیشتر قیمت را به سمت هدف حمایت دامنه نزدیک به ۴۵ دلار در این هفته داشت.

AXS به عقب باز می گردد؟

با وجود اطمینان قوی Sky Mavis – شرکت سازنده Axie Infinity – که همه کاربرانی را که سرمایه‌شان را در این سرقت ۶۲۵ میلیون دلاری از دست داده‌اند، بازپرداخت خواهند کرد، چشم‌انداز نزولی به نظر می‌رسد. هفته گذشته، این شرکت برای عمل به وعده خود، افزایش ۱۵۰ میلیون دلاری را به رهبری بایننس اعلام کرد.

علاوه بر این، AXS پس از ترسیم تقاطع مرگ بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA 20 روزه؛ موج سبز) و متحرک نمایی ۵۰ روزه (موج قرمز) به نکات منفی بیشتری اشاره می کند.

منطقه اطراف سطح ۴۵ دلار قبلاً به عنوان منطقه تجمع برای معامله گران عمل می کرد. به عنوان مثال، آخرین آزمایش مجدد آن به عنوان پشتیبانی در ماه مارس قبل از حرکت بازگشتی تقریباً ۷۰ درصدی به حدود ۷۵ دلار بود. حرکات اصلاحی مشابهی در ژانویه و فوریه رخ داد که قیمت به حدود ۴۵ دلار کاهش یافت.

در همین حال، همانطور که AXS سطح پشتیبانی کلیدی را آزمایش می‌کند، همچنین باعث می‌شود که شاخص قدرت نسبی روزانه آن (RSI) به زیر ۳۰ برسد – یک سیگنال فروش بیش از حد. این نشان می دهد که Axie Infinity ممکن است در ماه آوریل جهش بالاتری داشته باشد.

تایید گوه سقوط مورد نیاز است

قیمت AXS در نمودار چهار ساعته خود، طبق قرائت RSI نزدیک به ۲۵، در حال حاضر بیش از حد فروخته شده است. در همین حال، AXS علیرغم اینکه در تئوری یک الگوی معکوس صعودی است، از الگوی گوه نزولی غالب خود خارج می شود.

تلاقی پشتیبانی – با RSI بیش از حد فروش و منطقه انباشت نزدیک به ۴۵ دلار – پتانسیل AXS را برای ورود مجدد به محدوده گوه و به دنبال آن یک شکست به سمت بالا افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، AXS/USD می‌تواند به سمت ۵۸ دلار، یک سطح مقاومت کلیدی مارس ۲۰۲۲، بر اساس هدف سود نظری گوه در حال سقوط، که پس از افزودن فاصله بین خطوط روند بالا و پایین آن به نقطه شکست اندازه‌گیری می‌شود، حرکت کند.

خطر سر و شانه

برعکس، شکستن زیر ناحیه پشتیبانی کلیدی نزدیک به ۴۵ دلار می‌تواند راه‌اندازی سر و شانه (H&S) AXS را در نمودارهای بازه زمانی طولانی‌تر ایجاد کند.

این در درجه اول به این دلیل است که سطح ۴۵ دلاری به عنوان خط گردن الگو عمل می کند. به عنوان یک قاعده، شکست زیر پشتیبان یقه H&S، هدف نزولی دارایی را به سطحی در طولی برابر با حداکثر فاصله بین سر و خط گردن تغییر می‌دهد، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

در نتیجه، راه‌اندازی H&S این خطر را ایجاد می‌کند که قیمت AXS را به ۱۲ دلار برساند، زیرا یک شکست قاطع در زیر یقه آن است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط