کاهش کارمزد تراکنش بیت کوین به پایین ترین سطح

  • 29 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 240 نفر
 کاهش کارمزد تراکنش بیت کوین به پایین ترین سطح دو سال اخیر


میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین (BTC) چرخه ای را تکمیل کرده است که نزدیک به دو سال طول کشید تا در سطح ۱۰۳۹ دلاری که آخرین بار در ژوئن ۲۰۲۰ ثبت شده بود قرار گیرد.

کارمزد تراکنش بیت کوین به معنای هزینه انتقال هر مقدار از بیت کوین است که به طور مستقیم با زمان تایید و تکمیل تراکنش متناسب است.

همانطور که داده های ارائه شده توسط Blockchain.com نشان می دهد، میانگین کارمزد تراکنش BTC در آوریل ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود یعنی ۶۲۷۸۸ دلار رسیده بود، قبل از اینکه در جولای ۲۰۲۱ به میانگین هشت ماهه ۲ دلار کاهش یابد.

قبل از آوریل ۲۰۲۱، میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به اوج خود رسید و در آن زمان حدود ۵۴۶۳۸ دلار بود. افزایش کارمزد تراکنش ها به دنبال کاهش قابل توجه نرخ هش شبکه بیت کوین بود. با این حال، در زمان نگارش این مقاله، هش ریت شبکه بیت کوین در بالاترین حد خود یعنی ۲۴۸.۱۱ EH/s باقی مانده است.

در نتیجه ترکیب فوق، شبکه بسیار انعطاف پذیر بیت کوین می تواند تراکنش های بیت کوین را با هزینه کمتر پردازش کند. با توجه به داده‌های Cointelegraph Markets و TradingView که در زیر به اشتراک گذاشته شده‌اند، BTC ثبات بیشتری پیدا کرده است زیرا نوسان قیمت آن در طول سال بین ۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار در نوسان است.

در حالی که حوزه‌های قضایی مختلف به دنبال کاهش قدرت اکوسیستم بیت‌کوین هستند، افزایش مشارکت در استخراج، همراه با ماهیت کاهش‌دهنده قیمت بیت‌کوین، شبکه قوی‌تری را فراهم می‌کند.

شرکت محاسبات کوانتومی Multiverse Computing شبیه‌سازی پذیرش BTC و اتر (ETH) در بازارهای کانادا را انجام داد تا قابلیت آن را به عنوان یک روش پرداخت اصلی بررسی کند.

سام موگل، مدیر ارشد فناوری Multiverse Computing، در صحبت با کوین تلگراف، گفت که همزمان با ارزیابی استفاده از دارایی‌های دیجیتال در تراکنش‌های پرداخت، موسسات غیرمالی می‌توانند «در کوتاه‌مدت مقادیر زیادی ارز دیجیتال بخرند».

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط