کاهش قیمت بیت کوین و بررسی عوامل آن

  • 2 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 512 نفر


بیت کوین (BTC) هفته آخر فوریه کاهش پیدا می کند، اما با حفظ سطح حمایت کلیدی، نشانه هایی از قدرت نشان می دهد.

پس از چند روز بد در بازارهای کلان و ارزهای دیجیتال، BTC/USD به زیر ۴۰۰۰۰ دلار رسیده است، اما نشانه‌هایی وجود دارد که بازگشت می‌تواند چیزی باشد که هفته را در مسیر درست شروع می‌کند.

وضعیت چندان آسان نیست – نگرانی‌ها در مورد تورم، سیاست‌های پولی ایالات متحده و تنش‌های ژئوپلیتیکی همگی در حال بازی هستند، و همراه با آن‌ها، احتمال ادامه رنج سهام وجود دارد.

نشانه‌های بیشتر از سوی فدرال رزرو ایالات متحده، دارایی داغ در کوتاه‌مدت خواهد بود، و انتظار می‌رود که مارس زمانی باشد که اولین افزایش نرخ بهره کلیدی اعلام و ارائه شود.

کوین تلگراف پنج عاملی را ارائه می دهد که می تواند بر روی قیمت در روزهای آینده تأثیر بگذارد

سهام هفته غم انگیزی را پشت سر می گذارد

اولین مورد به این شکل است که فدرال رزرو چگونه به تورم فزاینده واکنش نشان خواهد داد و به طور خاص، اینکه آیا افزایش نرخ بهره آن در ماه مارس همانطور که پیش بینی می شد آغاز می شود یا خیر.

چنین افزایش‌هایی خبر بدی برای سهام پررونق است که به لطف برنامه نقدینگی غول‌پیکر فدرال رزرو برای مقابله با یک شیطان دیگر دوران کووید: قرنطینه‌ها و کنترل‌های بی‌سابقه بر فعالیت‌های اقتصادی، دو سال سودهای افسارگسیخته داشته است.

از نظر افزایش نرخ، بسیاری از آنها خیلی زود با خطر رکود مواجه می شوند در حالی که یک تماس ساده می تواند برعکس، در کاهش بالاترین تورم در ۴۰ سال گذشته ناکام باشد.

همراه با آن، وضعیت روسیه و برنامه های ادعایی آن برای اوکراین، سهام را نگران کننده تر می کند.

کالاهایی مانند نفت برعکس از ترس ناشی از جنگ آشکار سود برده‌اند، که تا کنون به دلیل اینکه دیپلماسی در این هفته لنگ می‌زند، بی‌جا بوده است.

با این حال، به طور کلی، دیدگاه کوتاه مدت یک عدم قطعیت قابل توجه است، در حالی که خوش بینی برای بازگشت دارایی های ریسک مانند ارزهای دیجیتال و سهام سنتی تا پایان سال ۲۰۲۲ باقی می ماند.

هولگر زشاپیتز، مفسر بازار روز یکشنبه به طور خلاصه گفت: «سهام جهانی در این هفته به دلیل افزایش ریسک روسیه/اوکراین و احتمال افزایش مستمر نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری، ۱.۳ تریلیون دلار دیگر را از دست داده اند.

انتظار می‌رود مورد دوم رشد را متوقف کند و تا نیمه اول ۲۰۲۳ در ایالات متحده رکود ایجاد کند. ارزش سهام اکنون ۱۱۴ تریلیون دلار است که معادل ۱۳۴ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی است.

معاملات وال استریت از روز سه شنبه هفته جاری به دلیل تعطیلات رسمی ایالات متحده آغاز می شود.

هدف قیمت بیت کوین شکاف آتی CME است

فوریه تنها حدود دو هفته سود آسان را به همراه داشت، با تأثیرات کلان که هفته قبل به مهمانی پایان داد.

از آن زمان، BTC/USD پشتیبانی ۴۰۰۰۰ دلاری را از دست داده است و تهدیدی برای اصلاح کامل زمین تازه به دست آمده در این ماه است.

با این حال، در این رویداد، ۳۸۰۰۰ دلار – سطحی که قبلاً برای نگه داشتن گاوها ضروری بود – دست نخورده باقی ماند.

بسته شدن هفتگی، در حالی که کمترین میزان در چند هفته اخیر بود، با یک شکست شاخص قدرت نسبی جدید (RSI) در نمودار چهار ساعته همراه بود، یک سیگنال کلاسیک قبل از جهش های کوتاه مدت قیمت.

بیت کوین سپس بالاتر رفت و در زمان نگارش این مقاله حدود ۳۹۲۰۰ دلار داشت.

تعطیلات آخر هفته در BTC/USD معمولاً توسط معامله گران باتجربه نادیده گرفته می شود زیرا کمبود حجم باعث تشدید هر حرکت خاصی می شود. به این ترتیب، نزول به ۳۸۰۰۰ دلار خود می تواند چیزی شبیه اغراق آمیز احساسات بازار باشد.

علاوه بر این، یک بازگشت دارای اهداف روشنی است – ۴۰,۰۰۰ دلار به عنوان یک تلنگر حمایتی/مقاومت است، اما همچنین قیمت بسته شدن معاملات آتی CME در روز جمعه ۳۹,۸۶۰ دلار، که بالاتر از بخش اصلی نزولی است که شنبه رخ داد.

بیت کوین عادت دارد این شکاف ها را در نمودار CME ببندد، اغلب در عرض چند روز یا حتی چند ساعت پس از شروع معاملات هفته جدید.

چه کسی خرید می کند، در حالی که شما می فروشید؟

در میان ناباوری که برخی پس از چند ماه نزول، اکنون تصمیم به فروش بیت کوین خود دارند، داده‌ها نشان می‌دهد که بازیکنان بزرگ بوی معامله را حس می‌کنند.

برخی از بزرگ‌ترین کیف پول‌های بیت‌کوین در حال حاضر پول‌های خود را در جایی می‌گذارند و این کار را در طول سال ۲۰۲۲ و حتی قبل از آن انجام داده‌اند.

مثال‌های زیادی وجود دارد، با BitInfoCharts منبع مانیتورینگ زنجیره‌ای که روند «فقط صعودی» یک موجودیت خاص را نشان می‌دهد.

تنها روز دوشنبه شاهد افزایش ۱۵۰ بیت کوین موجودی آن بود، و این تنها نیست – دیگران در طی پایین ترین سطح محلی آخر هفته، سکه جمع آوری کردند.

با این حال، دارندگان سرمایه کوچک لزوماً ضعیف نیستند. آخرین ارقام شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که تعداد کیف پول هایی که حداقل ۰.۰۱ بیت کوین (۳۹۳ دلار) را در خود جای داده اند، اکنون به بالاترین حد خود یعنی ۹.۴ میلیون رسیده است.

آخرین اوج در واقع در اواخر ژانویه قبل از آخرین صعود بیت کوین به ۴۵۵۰۰ دلار بود.

همانطور که کوین تلگراف در آخر هفته گزارش داد، عرضه بیت کوین به طور کلی به طور فزاینده ای غیر نقدی می شود، با این نسبت که حداقل برای یک سال غیرفعال است، به بالاترین حد خود نزدیک می شود.

به لطف تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای، اکنون می‌توان مشاهده کرد که سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت‌کوین در آخر هفته رفتار خود را تکرار کردند، که همراه با پایین‌ترین قیمت BTC در جولای ۲۰۲۱ و سپتامبر ۲۰۲۱ بود.

آخر هفته شاهد تعداد قابل توجهی از کوین های «قدیمی‌تر» در حال حرکت بودیم، بنابراین بیشترین تعداد روزهای خواب از ژوئیه ۲۰۲۱ به زیر ۳۰۰۰۰ دلار «تخریب» شد.

CDD بالاترین میزان از ژوئیه ۲۰۱۹ بود. اگرچه این رویداد در آن زمان به جای پایین بودن، با یک رشد محلی همراه بود.

این پدیده توسط شرکت فناوری اطلاعات CryptoQuant مورد توجه قرار گرفت، او همچنین یکی دیگر از معیارهای زنجیره‌ای دیگر را که حاکی از کاهش قیمت است را برجسته کرد.

اکانت محبوب توییتر PlanC پیشنهاد کرد که این دو می توانند یک شاخص پیشرو برای بیت کوین در آینده باشند.

“ترس شدید” بازگشته است

با وجود همه عوامل تأثیرگذار، مسلماً جای تعجب نیست که فعالان بازار ارزهای دیجیتال کاملاً نمی دانند که چگونه در مورد چشم انداز احساس کنند.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری، سنجشگر احساسات محبوبی که سعی در کمیت کردن احساسات بازار دارد، موافق است.

با جهش در حدود کمتر از ۴۰۰۰۰ دلار، احساسات کلی با بازگشت به منطقه “ترس شدید” مواجه شده است.

از روز دوشنبه، این شاخص ۲۵/۱۰۰ را اندازه‌گیری می‌کند – «بالاترین» میزان ترس شدید ممکن، بیش از ۵۰ درصد کمتر از سطح «خنثی» است که فقط چهار روز پیش مشاهده شد.

Fear & Greed در سال جاری سطوح بسیار عمیق‌تری را به خود دیده است، و در ژانویه زمانی که به پایین‌ترین حد تاریخی ۹/۱۰۰ نزدیک شد، یک معکوس قطعی در سرتاسر آن رخ داد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط