چگونه توکن ها را از زنجیره های دیگر به شبکه Polygon متصل کنیم

  • 24 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 329 نفر


برای انجام هر کاری در Polygon، به MATIC نیاز دارید، که همیشه به راحتی از DEX های شبکه های دیگر به دست نمی آید.

پل زدن دارایی ها می تواند به حل مسائلی مانند مقیاس پذیری، سرعت و هزینه های بالا کمک کند. پل زدن به این معنی است که کاربران می توانند توکن های خود را به سرعت و مقرون به صرفه بین شبکه های بلاک چین جابجا کنند.

پل Polygon برای تراکنش های زنجیره ای متقابل بین بلاک چین های Polygon (MATIC) و Ethereum (ETH) استفاده می شود. این به کاربران اجازه می دهد تا توکن های ERC و NFT ها را از طریق قراردادهای هوشمند به زنجیره جانبی Polygon منتقل کنند.

این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه Polygon را با سایر بلاک چین ها پل کنید. با این حال، با توجه به اینکه اتریوم پلتفرمی است که اغلب برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و متاورس استفاده می‌شود، ما به دنبال این خواهیم بود که چگونه توکن‌ها را از شبکه اتریوم به Polygon، پلتفرمی که به طور فزاینده‌ای محبوب است، پیوند دهیم. قابلیت همکاری کارآمد آن

چگونه از پل Polygon استفاده کنیم؟

پل Polygon برای اتصال بلاک چین های مختلف با تراکنش های سریع و ارزان طراحی شده است تا کاربران بتوانند به راحتی توکن ها را به عقب و جلو انتقال دهند. همچنین اکوسیستم اتریوم را از طریق ابزارهای کارآمدی که به ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز مقیاس‌پذیر (DApps) کمک می‌کنند، تقویت می‌کند.

پل Polygon به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را از Ethereum ERC20 به Polygon Matic، توکن بومی Polygon، که ارزان ترین راه برای پل ETH به Polygon است، منتقل کنند.

در اینجا نحوه پل زدن دارایی ها به Polygon آورده شده است

دو پل Polygon وجود دارد: پل اثبات سهام (PoS) که پل رسمی Matic است و پل پلاسما.

هر دو پل می توانند برای انتقال توکن ها از اتریوم به Polygon و بالعکس استفاده شوند، اما در رویکردشان به روش های امنیتی متفاوت هستند.

پل PoS محبوب ترین و ساده ترین پل برای انتقال ETH و بیشتر توکن های ERC است. از الگوریتم اجماع PoS برای ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند.

سپرده‌ها در پل PoS فورا تضمین می‌شوند، اما برداشت‌ها ممکن است مدتی طول بکشد تا تأیید شود. برداشت پل PoS معمولا بین ۴۵ دقیقه تا ۳ ساعت طول می کشد، در حالی که پل پلاسما می تواند تا هفت روز طول بکشد.

پل پلاسما برای توسعه دهندگانی که به امنیت بالاتری نیاز دارند مناسب تر است. از محلول مقیاس‌پذیری پلاسما اتریوم استفاده می‌کند و از انتقال توکن‌های MATIC، ETH، ERC-20 و ERC-721 پشتیبانی می‌کند.

چگونه از پل Matic برای پل زدن توکن ها استفاده کنیم

برای پل زدن توکن ها از اتریوم به Polygon، اولین نیاز دسترسی به یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار مانند MetaMask است، اما گزینه های دیگری نیز می توانند استفاده شوند، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

۱- با کلیک بر روی Polygon Bridge وارد کیف پول وب Polygon شوید.

۲- در مرحله بعد، باید کیف پول اتریوم خود را متصل کنید. در این مثال از Metamask استفاده شده است، اما گزینه های دیگری، همانطور که در تصویر زیر ذکر شده است، می توانند استفاده شوند.

۳- برای اتصال کیف پول MetaMask به کیف پول Polygon خود به امضای دیجیتال نیاز است. برای جلوگیری از هرگونه تلاش برای کلاهبرداری، قبل از کلیک بر روی ورود به سیستم، از صحیح بودن URL اطمینان حاصل کنید.

۴- برای ارسال توکن های خود از اتریوم به Polygon، به تب سپرده رفته و بر روی توکن مورد نیازی که می خواهید بریج کنید کلیک کنید. مبلغ را وارد کرده و روی انتقال کلیک کنید. یادداشت های صفحه زیر را بخوانید و روی ادامه کلیک کنید. سپس به شما دستور داده می شود تا با هزینه های تخمینی گاز موافقت کنید و روی ادامه کلیک کنید.

۵- قبل از اتمام عملیات می توانید جزئیات تراکنش خود مانند مبلغ توکن و کارمزد تخمینی تراکنش را در صفحه زیر مشاهده کنید. سپس برای امضا و تایید انتقال روی ادامه کلیک کنید.

۶- پس از تایید، می توانید وضعیت تراکنش را در Etherscan بررسی کنید.

همچنین می توانید از Polygon Bridge Matic برای اجرای تراکنش معکوس برای انتقال MATIC به اتریوم استفاده کنید. به طور مشابه، به یک کیف پول رمزنگاری سازگار مانند MetaMask نیاز دارید.

برای انتقال توکن ها از Polygon به بلاک چین اتریوم از طریق پل PoS، مراحل زیر را دنبال کنید:

می توانید وضعیت تراکنش را در Etherscan مشاهده کنید. ممکن است تا سه ساعت طول بکشد تا تراکنش توسط اعتبارسنجی‌های PoS تأیید و تکمیل شود. پس از تأیید اعتبار، باید توکن ها را به کیف پول MetaMask درخواست کنید. روی ادامه کلیک کنید تا امکان برداشت کامل شود.

نحوه استفاده از پل پلاسما بر روی چند ضلعی

پل پلاسما می تواند به شما در انتقال MATIC یا دیگر توکن های Polygon به اتریوم کمک کند. با این حال، تنها از انتقال توکن های ERC-20 و ERC-721، از جمله ETH و MATIC پشتیبانی می کند. از راه حل مقیاس پذیری پلاسما اتریوم برای امنیت بالاتر استفاده می کند، به همین دلیل است که ابزار ترجیحی توسعه دهندگان است.

به عنوان مثال، برای انتقال Matic از Polygon به Ethereum، می توان از هر کیف پول اتریوم مانند Metamask استفاده کرد. قبل از مشاهده MATIC و شروع فرآیند، باید شبکه Polygon را به کیف پول خود اضافه کنید. افزودن شبکه Polygon آسان است، فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید.

به عنوان مثال، در Metamask، مطمئن شوید که به کیف پول MetaMask خود متصل هستید. سپس روی دکمه Switch to Polygon در بالا کلیک کنید.

یک پاپ آپ از پسوند MetaMask شما با جزئیات شبکه Polygon ظاهر می شود، سپس روی تایید کلیک کنید.

برای دیدن Matic در کیف پول Metamask خود، باید MetaMask خود را از شبکه اصلی Ethereum به شبکه Polygon تغییر دهید. فقط روی شبکه سوئیچ کلیک کنید.

برای اتصال MATIC به اتریوم با استفاده از MetaMask، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

لطفاً توجه داشته باشید که فرآیند درگیر در مرحله ۵ سنگین‌تر از پل PoS است زیرا برای انتقال پل پلاسما باید سه تراکنش را به صورت دستی تأیید کنید. اولین برداشت شما را از کیف پول Polygon آغاز می کند که ممکن است تا سه ساعت طول بکشد.

از زمانی که NFTها و DeFi به دلیل ازدحام شبکه محبوب شده اند، هزینه های گاز اتریوم در چند سال گذشته موضوع مهمی بوده است. سیستم های لایه ۲ (L2s) یک لایه یا پروتکل ثانویه هستند که بر روی یک سیستم بلاک چین موجود ساخته شده اند. هدف اصلی آنها حل مشکلات سرعت تراکنش و مقیاس‌بندی شبکه‌های اصلی ارزهای دیجیتال است.

هزینه های پلیگون به پل اتریوم را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند QuickSwap کاهش داد.

QuickSwap صرافی غیرمتمرکز اولیه Polygon (DEX) است و به عنوان هسته شبکه عمل می کند.

هر توکن ERC-20 با نقدینگی را می توان در QuickSwap معامله کرد و کارمزدها به طور طبیعی در MATIC پرداخت می شود و پس انداز قابل توجهی را ارائه می دهد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط