چگونه از Minecraft برای درک متاورس و وب ۳ استفاده کنیم

  • 3 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 554 نفر


مردم می توانند با یادگیری نحوه استفاده از Minecraft اطلاعات بهتری در مورد متاورس و Web3 داشته باشند.

متاورس چیست؟

متاورس اصطلاحی است که نیل استفنسون در رمان علمی تخیلی خود در سال ۱۹۹۲ به نام Snow Crash برای توصیف دنیای آنلاین آینده مبتنی بر واقعیت مجازی ابداع کرد. برخی تا آنجا پیش رفته اند که رمان استفنسون را پیش بینی آینده می دانند.

قبل از اینکه بپذیرید که این نگاهی عرفانی به آینده است و قوانین سفر در زمان را احضار می‌کند، اجازه دهید ابتدا بررسی کنیم که متاورس چیست:

برخلاف اینترنت یا حتی واقعیت مجازی که امروزه آن را می شناسیم، متاورس یک محیط سه بعدی کاملاً غوطه ور خواهد بود که در آن افراد می توانند با یکدیگر و با اشیاء دیجیتال به گونه ای که واقعی هستند تعامل داشته باشند.

متاورس هنوز به طور کامل وجود ندارد. با این حال، برخی از پلتفرم ها قبلاً تجربیاتی نزدیک به آنچه که متاورس خواهد بود ایجاد کرده اند. برای مثال، بازی‌های ویدیویی، مرزهای بازی را از طریق اقتصادهای مجازی و رویدادهای درون‌بازی جابجا کرده‌اند.

به زبان ساده، Metaverse مفهومی از یک جهان سه بعدی آنلاین است که فضاهای مجازی مختلف را تکه تکه می کند. شبیه به تکرار آینده وب، Metaverse کم کم به نتیجه می رسد. هدف این است که کاربران بتوانند در این فضاهای سه بعدی اجتماعی، بازی و حتی کار کنند.

می توان گفت که با تکامل فناوری، ظهور چیزی مانند متاورس اجتناب ناپذیر بود – یک نوع تکامل طبیعی همانطور که همه چیز در مسیر خود حرکت می کرد.

Web3 چیست؟

Web3 نسل سوم شبکه جهانی وب است و به چشم انداز یک وب غیرمتمرکز اشاره دارد. اولین تکرار، یا Web1، بر محتوای ثابت متمرکز بود، در حالی که Web2 محتوای پویا و ویژگی های رسانه های اجتماعی را معرفی کرد.

اکنون، با Web3، تمرکز به سمت وب غیرمتمرکزتر تغییر می کند که در آن کاربران کنترل داده های خود را در دست دارند. Web3 که ابتدا توسط مخترع شبکه جهانی وب، تیم برنرز لی، «وب معنایی» نامیده می‌شد، به سمتی طراحی شده است که وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی را قادر می‌سازد تا اطلاعات را مستقل‌تر و هوشمندانه‌تر پردازش کنند.

از طریق فناوری‌هایی مانند Big Data، یادگیری ماشین و فناوری دفتر کل غیرمتمرکز (DLT)، داده‌ها می‌توانند به روشی هوشمندتر و شبیه انسان پردازش شوند.

چگونه Minecraft یک ابزار مفید برای درک متاورس است؟

Minecraft یک بازی است که به بازیکنان اجازه می دهد در یک دنیای سه بعدی بسازند و کشف کنند. همچنین یکی از اولین بازی هایی است که اقتصاد مجازی را ارائه می دهد و بازیکنان می توانند اقلام را مبادله کنند. به این ترتیب، Minecraft می تواند برای درک مفهوم Metaverse مورد استفاده قرار گیرد.

با درک نحوه استفاده از Minecraft، مردم می توانند Metaverse و Web3 را بهتر درک کنند. علاوه بر این، آنها می توانند با پتانسیل این مفاهیم و نحوه استفاده از آنها در دنیای واقعی آشنا شوند.

چه چیزی Minecraft را به یک پلتفرم متاورس عالی تبدیل می کند؟

چند عامل کلیدی Minecraft را به یک پلتفرم عالی برای Metaverse تبدیل کرده است. Minecraft بسیار سازگار است، به این معنی که بازیکنان می توانند محتوای خود را ایجاد کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. این باعث می شود که به راحتی بتوان تجربه ها و دنیاهای جدید را در بازی ایجاد کرد.

Minecraft همچنین دارای یک جامعه بزرگ و فعال است که باعث ایجاد حس تعلق می شود و به بازیکنان اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مهمتر از همه، Minecraft به طور مداوم در حال تکامل است و ویژگی ها و به روز رسانی های جدید به طور منظم منتشر می شود. این باعث می شود که به راحتی بتوان تجربه ها و دنیاهای جدید را در بازی ایجاد کرد.

حوزه های بسیار بیشتری وجود دارد که ماین کرافت تا آنجا که به متاورس ها مربوط می شود در آنها موفق بوده است. بیایید آنها را در زیر تجزیه کنیم:

متاورس Minecraft غیرمتمرکز است – کسی مالک آن نیست

دلیلی وجود دارد که تمایل مارک زاکربرگ برای ساخت متاورس از طریق فیس بوک با تمسخر بسیاری در جامعه کریپتو مواجه شد.

حرکت فیس‌بوک به ما نگاهی به ابر وجهی می‌دهد که عمدتاً متعلق به غول‌های فناوری مانند زاکربرگ است. این یک بار دیگر انحصار است و در تضاد با غلات تمرکززدایی است، که اساساً همان چیزی است که متاورس در مورد آن است.

از سوی دیگر، Minecraft یک نمونه عالی از متاورس غیرمتمرکز است. در حالی که مایکروسافت مالک این بازی است، هنوز یک پلتفرم باز است که همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند و بازی کنند. هیچ شرکتی بازی را کنترل نمی کند یا به بازیکنان دیکته نمی کند که چه کاری می توانند انجام دهند.

Minecraft به خوبی کار می کند زیرا هر متاورس می تواند قوانین تعامل خاص خود را داشته باشد. در Minecraft، هر کسی می‌تواند یک متاورس بسازد، برخلاف قصد فیس‌بوک برای ایجاد یک نسخه یکپارچه از Metaverse. این تمرکززدایی کلید موفقیت Metaverse است، زیرا امکان ایجاد یک محیط دموکراتیک و بازتر را فراهم می کند که در آن هر کسی می تواند مشارکت داشته باشد.

حتی با فناوری  low-fiهم فراگیر است

علیرغم همه چیزهایی که در مورد Metaverse یک نسخه بسیار پیشرفته از همه چیزهایی که امروزه در وب می دانیم است، Minecraft نگاهی اجمالی به ما می دهد که واقعاً چه چیزی ممکن است باشد.

هیاهوی پیرامون متاورs قریب‌الوقوع فرض می‌کند که جهان‌های دیجیتال تنها با دوربین‌های واقعیت مجازی که به سر ما بسته‌اند می‌توانند واقعاً غوطه‌ور شوند. و شاید باد از طریق یک فن نانویی به گوش ما می‌وزد تا بتوانیم نسیم را هنگام قدم زدن در باغ دیجیتال خود احساس کنیم.

با این حال، Minecraft ثابت می‌کند که متاورس‌ها می‌توانند غوطه‌ور باشند، حتی زمانی که از طریق صفحه‌نمایش‌های ساده رایانه قدیمی به آن‌ها دسترسی داشته باشید – بدون نیاز به عینک واقعیت مجازی. اگر هنوز آن را امتحان نکرده اید، Minecraft می تواند حتی روی تجهیزات بسیار قدیمی اجرا شود.

Minecraft یک هدف منحصر به فرد دارد

افراد به دلایل مختلف Minecraft بازی می کنند. برخی می خواهند خلق کنند، برخی می خواهند کشف کنند و برخی فقط می خواهند اجتماعی شوند. به نوعی، Minecraft به پلتفرمی برای مردم تبدیل شده است تا همه این کارها و موارد دیگر را انجام دهند.

این بازی یک هدف منحصر به فرد ارائه می دهد که آن را از سایر بازی های موجود در بازار متمایز می کند. این یکی از دلایل اصلی موفقیت Minecraft است. این یک بازی است که می تواند هر چیزی باشد که شما می خواهید باشد و برای هر کسی که می خواهد پتانسیل Metaverse را کشف کند عالی است.

برای مثال، آموزش Minecraft به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا دنیاها و فرهنگ‌هایی را فراتر از خودشان تجربه و تصور کنند. برای مثال، با مشارکت مایکروسافت، استودیو Piki به دانش‌آموزان در نیوزیلند کمک کرد تا از طریق Minecraft با فرهنگ Te Ao Maori آشنا شوند.

چگونه افراد در یک متاورس Minecraft تعامل دارند؟

بازیکنان می توانند از طریق روش های مختلف مانند چت، پیام های خصوصی و انجمن ها با یکدیگر تعامل داشته باشند. علاوه بر این، بازیکنان همچنین می توانند به سرورها بپیوندند تا با هم بازی کنند. سرورها دنیای بازی های اختصاصی هستند که بازیکنان می توانند به آنها متصل شوند.

رایج ترین راه برای تعامل در Metaverse، مشارکت در زمینه سروری است که در آن هستید. اگر در سروری هستید که تلاش می‌کند به یک ساخت عظیم دست پیدا کند، باید هر روز برای رسیدن به مهلت تعیین شده، چیپ کنید.

اگر بخشی از سرور شبیه سازی زندگی دوم هستید، باید نقش خود را ایفا کنید، چه به عنوان یک جنگجو، معدنچی یا جنگنده. اگر در یک سرور روایت محور با جناح ها و مواردی از این دست هستید، باید نقش بازی کنید و تجربه را تا حد امکان برای همه بازیکنان واقعی کنید.

پروژه های متاورس قابل توجهی که بر روی Minecraft ساخته شده اند

بیش از دوازده پروژه بر اساس بازی ویدئویی ۲۰۱۱ وجود دارد که توکن‌های غیرقابل تعویض جهانی Minecraft (NFT) به قیمت ده‌ها هزار دلار به فروش می‌رسند.

به عنوان مثال، NFT Worlds مجموعه ای از ۱۰۰۰۰ NFT جهان Minecraft منحصر به فرد است. هر NFT یک “بذر جهانی” یا کدی دارد که قادر به ایجاد دنیای Minecraft است. مقاصد Metaverse را می‌توان با کمک سازنده‌های تایید شده روی سرور خود بازیکن میزبانی کرد.

Uplift World یکی دیگر از متاورس های Minecraft است، یک متاورس بازی برای کسب درآمد که بر روی بلاک چین WAX ساخته شده است. همچنین از NFT ها استفاده می کند و دارای یک سیستم راه آهن حمل و نقل است که توکنیزه شده است.

از سوی دیگر، انجین نیز یکی از منتشرکنندگان اولیه پلاگین EnjinCraft متاورس Minecraft و Java SDK بوده است. این به برخی از افراد اجازه می‌دهد تا با استفاده از Enjin و Ethereum، یک متاورز Minecraft بر روی بلاک چین بسازند و نگاهی به آینده داشته باشند، زیرا توسعه‌دهندگان بیشتری بر روی Minecraft ساخته می‌شوند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط