چه کسی بیشترین بیت کوین را در سال ۲۰۲۲ دارد؟

  • 13 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 11 دقیقه
  • 393 نفر


در حالی که بلاک چین بیت کوین عمومی است، دانستن اینکه چه کسی بیشترین بیت کوین را در سال ۲۰۲۲ دارد، آنقدر که باید ساده نیست.

یکی از ویژگی های اصلی بلاک چین بیت کوین شفافیت آن است. بیت کوین به هر کسی اجازه می دهد تا هر تراکنشی را که تاکنون در شبکه آن انجام شده است ببیند و موجودی هر آدرسی را که در آنجا وجود دارد بررسی کند. به دلیل این شفافیت، ما می‌توانیم بدانیم چه کسی بیشترین بیت کوین (BTC) را در سال ۲۰۲۲ دارد.

مهم است که ببینیم چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد، زیرا عرضه این ارز دیجیتال به ۲۱ میلیون کوین محدود شده است. در ماه فوریه، کیم گرائر، مدیر تحقیقات شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Chainalysis، به کوین تلگراف گفت که تخمین زده می شود ۳.۷ میلیون بیت کوین از دست رفته است، که به طور موثر باعث کاهش تورم عرضه ارز دیجیتال در گردش شده است.

کارشناسان تخمین می زنند که با افزایش پذیرش بیت کوین، تقاضا برای آن به شدت افزایش خواهد یافت. از آنجایی که تخمین زده می شود ۳.۷ میلیون کوین از بین برود و مقدار قابل توجهی توسط سرمایه گذاران اولیه در زنجیره نگهداری می شود، آنچه ممکن است در پی داشته باشد یک شوک عرضه است. چنین شوکی تنها در صورتی می تواند تحقق یابد که تقاضا در آینده به شدت افزایش یابد.

کسانی که بیشترین بیت کوین را دارند، از چنین شوکی بسیار سود خواهند برد. علاوه بر این، عرضه قابل توجهی که توسط یک واحد تجاری نگهداری می شود، به عنوان یک ریسک تلقی می شود، زیرا اگر آن واحد تجاری به فروش سینه جنگ خود در بازار پایان دهد، می تواند منجر به کاهش قابل توجهی شود.

چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد؟

نهادی که به طور گسترده پذیرفته شده است که بیشترین بیت کوین را در اختیار دارد، خالق این ارز دیجیتال، ساتوشی ناکاموتو است. اعتقاد بر این است که ناکاموتو حدود ۱.۱ میلیون بیت کوین دارد که آنها در طول سالها هرگز آن را لمس نکرده اند، که منجر به چندین نظریه در مورد هویت و موقعیت آنها شده است.

مقدار قابل توجهی تجزیه و تحلیل برای تعیین تعداد کوین های ناکاموتو انجام شده است. پس از به وجود آمدن BTC با استخراج بلوک پیدایش، ناکاموتو تعداد قابل توجهی از بلوک ها را از طریق سخت افزار خود در آن زمان استخراج کرد که هر بلوک با یک پاداش ۵۰ بیت کوین همراه بود.

ناکاموتو همیشه از آدرس‌های مختلف بیت‌کوین استفاده می‌کرد و در سال ۲۰۱۰ ناپدید شد. مشخص نیست که آنها چند بلاک استخراج کردند زیرا سایر پذیرندگان اولیه نیز نسبتاً زودتر وارد عمل شدند. برآوردهای کمتر نشان می دهد که ناکاموتو حدود ۷۵۰۰۰۰ بیت کوین دارد.

در حالی که دارایی های دقیق ناکاموتو کاملاً مشخص نیست، دارایی های شرکت های سهامی عام، دولت ها، صندوق ها و سایر سازمان های شفاف هستند.

هلدینگ های شرکت های دولتی و خصوصی

با گذشت زمان، چندین سازمان بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کردند. قابل توجه ترین شرکت هوش تجاری MicroStrategy است که پس از اولین سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال در آگوست ۲۰۲۰، ۱۲۹۲۱۸ بیت کوین جمع آوری کرد.

مدیر عامل شرکت، مایکل سایلر، استراتژی بیت کوین شرکت را در سراسر بازار نزولی دو برابر کرده و گفته است که MicroStrategy قصد دارد بیت کوین را “از طریق ناملایمات” حفظ کند. در اوایل سال ۲۰۲۱، احتمالاً به لطف نفوذ سیلر، سازنده خودروهای الکتریکی تسلا نیز در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و با ریسک ۱.۵ میلیارد دلاری ۴۳۲۰۰ بیت کوین خریداری کرد.

بر اساس بیت کوین، وب سایتی که بیت کوین را در اختیار شرکت های سهامی عام ردیابی می کند، شرکت های دیگری که بیت کوین را در ترازنامه خود دارند عبارتند از Core Scientific، BTC Miner Marathon Digital Holdings، غول فین تک Square، صرافی ارز دیجیتال Coinbase و شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Galaxy Digital.

توماس پرفیمو، رئیس عملیات تجاری و استراتژی در Kraken، در مورد ذخایر ارزهای دیجیتال شرکت ها با Cointelegraph صحبت کرد:

همه شرکت‌ها باید ذهنی باز نسبت به بیت کوین داشته باشند، اما باید در نظر بگیرند که چه چیزی بهترین منافع سهامدارانشان را نشان می‌دهد. در Kraken، ما ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی خزانه داری نگهداری می کنیم.

Perfumo اضافه کرد که Kraken همچنین به کارمندان این گزینه را ارائه می دهد که «به اندازه ای که می خواهند از طریق راه حل حقوق و دستمزد که Sidemoon می نامیم، از حقوق خود به صورت رمزنگاری دریافت کنند». او افزود که “تعداد قابل توجهی” از کارکنان کراکن از این راه حل استفاده می کنند.

تخمین زده می‌شود که شرکت‌های دولتی در مجموع ۲۶۸۲۷۱ بیت کوین، معادل بیش از ۱.۲۷ درصد از کل عرضه بیت‌کوین دارند. با این حال، در طول سال‌ها، چندین شرکت خصوصی نیز فاش کرده‌اند که BTC دارند.

شرکت های خصوصی با بیشترین مقدار بیت کوین عبارتند از: شرکت نرم افزار EOSIO Block.one که دارای ۱۴۰۰۰۰ بیت کوین است، بنیاد تزوس با ۱۷۵۰۰ بیت کوین و گروه Holdings Stone Ridge با ۱۰۰۰۰ بیت کوین. MassMutual با ۳۵۰۰ بیت کوین در مرحله بعدی قرار می گیرد.

در مجموع، طبق گزارش ها، شرکت های خصوصی ۲۰۲۰۶۸ بیت کوین دارند. بیل بارهیت، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کریپتو Abra، در صحبت با کوین‌تلگراف، خاطرنشان کرد که شرکت‌ها باید در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند اما «اندازه مناسب» را برای خزانه‌های خود انتخاب کنند. برهیت افزود:

شرکت‌هایی که افق زمانی بلندمدت دارند باید بیشتر از دارایی‌های نقدی خود را در بیت‌کوین و اتریوم قرار دهند.

مدیرعامل آبرا با تشبیه آن به شرکت‌هایی که در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از جمله تسلا، فاش کرد که بیت‌کوین را در اختیار دارد. به گفته او، از آنجایی که قوانین حسابداری در ایالات متحده “تثبیت و مدرن شده است” کاری که شرکت هایی مانند این انجام می دهند آسان تر خواهد شد.

کشورهایی که بیشترین بیت کوین را دارند

چندین کشور نیز بیت کوین دارند. اکثر آنها با توقیف ارزهای دیجیتال پرچمدار دست خود را به دست آورده اند، اما این دارایی ها اغلب به سرعت در حراجی ها به سرمایه گذاران خصوصی فروخته شد.

السالوادور کشوری است که بیشترین بیت کوین را در اختیار دارد، با ۲۳۰۱ بیت کوین در خزانه. این کشور در سپتامبر ۲۰۲۱ این ارز دیجیتال را به عنوان ارز قانونی انتخاب کرد و بارها در آن سرمایه گذاری کرده است. در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک شهر بیت کوین با استفاده از انرژی یک آتشفشان است.

در آوریل ۲۰۲۲، فنلاند گزارش شد که ۱۹۸۱ بیت کوین را که در جریان تحقیقات جنایی مصادره شده بود، در اختیار داشت و قصد داشت این وجوه را در اواخر سال به حراج بگذارد. در زمان نگارش این مقاله، هیچ گزارشی مبنی بر حراج وجوه ارائه نشده است.

کارمندان دولت اوکراین داده‌هایی را از طریق Opendatabot ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد از ۵ آوریل ۲۰۲۱ در مجموع دارای ۴۶,۳۵۱ بیت کوین بوده‌اند. این اظهارنامه‌ها به‌عنوان الزامات افشای دارایی که بر مقامات دولتی تحمیل شده است، به این معنی است که آنها متعلق به افراد هستند و نه خود دولت.

به طور مشابه، گفته می شود که اعضای پارلمان گرجستان به طور جمعی دارای ۶۶ بیت کوین هستند، اگرچه این وجوه متعلق به افراد خصوصی است و نه دولت.

دارایی های صندوق بیت کوین

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهند که بدون معامله با دارایی‌های زیربنایی خود، در معرض دید قرار گیرند. در عمل، این به معنای قرار گرفتن در معرض یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین بدون نیاز به سر و کار داشتن با کلیدهای عمومی یا خصوصی است.

صندوق ها بیت کوین بیشتری را در پاسخ به جریان های ورودی سرمایه گذاران اضافه می کنند و با خروج سرمایه گذاران، دارایی های خود را واگذار می کنند. بزرگترین صندوق دارای بیت کوین، بیت کوین تراست Grayscale است که دارای ۶۴۳۵۷۲ بیت کوین است که معادل بیش از ۳ درصد از عرضه در گردش ارز دیجیتال است. بعد CoinShares است که حدود ۴۲۹۸۰ بیت کوین را از طریق محصولات مبادله ای ارائه دهنده XBT در اختیار دارد.

پیش از فروش این ماه در بازار کریپتو، ETF بیت کوین Purpose بزرگترین صندوق قابل معامله توسط هلدینگ های BTC بود. این فروش شاهد کاهش دارایی های صندوق از ۴۷۸۱۸ بیت کوین به ۲۳۳۰۷ بیت کوین بین ۱۶ تا ۱۷ ژوئن بود که کاهش خیره کننده ۵۱ درصدی را نشان می دهد. تخمین زده می‌شود که دارایی‌های این صندوق همچنان بالاتر از ETF بیت کوین CoinShares 3iQ باشد که دارای تخمینی ۱۲۱۱۵ بیت کوین است.

بزرگترین ذخایر بیت کوین

آدرس‌های بیت‌کوین مستعار هستند، به این معنی که در حالی که ما به راحتی می‌بینیم چه آدرس‌هایی بیشترین بیت‌کوین را در خود دارند، تنها می‌توانیم از طریق تجزیه و تحلیل گسترده بلاک چین، شناسایی کنیم که چه کسی پشت هر کدام است یا اینکه آیا موجودیت پشت سر آن‌ها ظاهر می‌شود.

داده‌های BitInfoCharts نشان می‌دهد که کیف‌پول‌های برتر بیت‌کوین متعلق به صرافی‌های ارزهای دیجیتال است، به این معنی که دارایی‌های کاربران مختلفی را در اختیار دارند که نگهبانی وجوه خود را در صرافی‌ها انتخاب می‌کنند. داده ها نشان می دهد که پنج آدرس بیت کوین با بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون بیت کوین در آنها وجود دارد. از این تعداد چهار مورد شناسایی شده و متعلق به صرافی ها است.

در حالی که می توان مشاهده کرد که چند آدرس دارای چه مقدار بیت کوین هستند، این دقیقاً به این سؤال پاسخ نمی دهد که چه افرادی بیشترین دارایی بیت کوین را دارند. با این حال، تحلیل بازار و اظهارات افراد، سرنخ های مختلفی را در اختیار ما قرار می دهد.

Changpeng Zhao، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال Binance، گفته می‌شود که در ژانویه ۲۰۲۲ دارایی خالص ۹۶ میلیارد دلاری داشته است که طبق گزارش‌ها، این تخمین شامل ذخایر بیت‌کوین و BNB نمی‌شود

مدیر عامل شرکت بارها گفته است که هیچ ارز فیات ندارد، که به معنای ذخایر قابل توجه BTC و BNB است. در حالی که ارقام دقیق مشخص نیست، اما می توان تصور کرد که ژائو در میان کسانی است که مقدار قابل توجهی بیت کوین در اختیار دارد.

دیگر دارندگان بزرگ بیت کوین تایلر و کامرون وینکلووس هستند که میلیون ها دلاری را که از شکایت علیه فیس بوک به دست آورده بودند در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردند و اولین میلیاردرهای بیت کوین شدند. شایعه شده بود که این دو در یک نقطه مالک ۱ درصد از کل بیت کوین در گردش هستند.

تیم دریپر، سرمایه گذار سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در سیلیکون ولی، حداقل ۳۰۰۰۰ بیت کوین را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرده است، این کوین ها را از حراجی که توسط مقامات ایالات متحده برگزار شده بود، پس از توقیف وجوه از بازار تاریک نت منقرض شده Silk Road خریداری کرد.

افراد دیگری که گمان می رود مقادیر زیادی بیت کوین دارند عبارتند از بری سیلبرت، مدیر عامل گروه ارز دیجیتال، سم بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، سیلر، و برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس. دارایی دقیق آنها – اگر حتی بیت کوین را نیز در اختیار دارند – ناشناخته است.

رشد هولدینگ بیت کوین و عرضه آن

با افزایش تعداد دارندگان بیت‌کوین، عرضه ارز دیجیتال در دسترس کاهش می‌یابد که به طور بالقوه منجر به شوک عرضه فوق‌الذکر می‌شود. Kraken’s Perfumo اشاره کرد که جادوی کریپتو این است که هر فردی در مدیریت نگهبانی رمزارز خود انعطاف کاملی دارد.

Abra’s Barhydt گفت که سرمایه گذاران در بیت کوین و اتر (ETH) باید حداقل افق زمانی ۵ تا ۷ سال یا بیشتر داشته باشند و باید «با توجه به نوسانات ذاتی ارزش گذاری فناوری های رو به رشد فزاینده فرض کنند که این سرمایه ها حداقل برای پنج سال قفل شده اند. “

با فرض قفل شدن وجوه به شوک عرضه بالقوه می‌افزاید. کنت بارتون، رهبر توکنومیکس در ShapeShift DAO، به کوین تلگراف گفت که بازارهای نزولی «از لحاظ تاریخی زمان بسیار خوبی برای خرید بیت کوین با قیمت‌های نسبتا پایین بوده‌اند»، حتی اگر هیچ تضمینی وجود نداشته باشد که قیمت‌ها دوباره افزایش یابد.

در طول بازارهای صعودی، بارتون گفت که مهم است که “درصد مشخصی از ریسک خود را از روی میز بردارید”، زیرا انتقال برخی از BTC به سمت فیات زمانی که قیمت ها بالا هستند، “به این معنی است که شما در موقعیت بهتری برای مقابله با بازار نزولی بعدی خواهید بود. بارتون افزود:

در یک بازه زمانی بسیار بلندمدت، بیت کوین همچنان به عنوان یک محافظ بالقوه در برابر سقوط دلار عمل می کند.

اینکه بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است یا خیر بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. پول را نه می توان از طریق تورم کاهش داد و نه می توان معاملات آن را توسط یک مقام مرکزی سانسور کرد. برای برخی از دارندگان آن، تا زمانی که این کیفیت ها حفظ شود، قیمت ها تقریباً بی ربط است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط