چرا قیمت اتر نمی تواند مقاومت ۲۰۰۰ دلاری را بشکند؟

  • 13 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 341 نفر


ساختار بازار اتر (ETH) علیرغم تلاش ناموفق برای شکستن مقاومت کانال نزولی در ۲۰۰۰ دلار در ۳۱ می، همچنان نزولی است.

تعدادی از عوامل مرتبط با سهام به احساسات منفی در بازار کریپتو تبدیل می‌شوند. این هفته مایکروسافت (MSFT) چشم انداز سود و درآمد خود را با اشاره به شرایط چالش برانگیز اقتصاد کلان کاهش داد. ایالات متحده آمریکا. فدرال رزرو در «کتاب بژ» دوره‌ای خود نشان داد که فعالیت‌های اقتصادی ممکن است در برخی از بخش‌های کشور کاهش یافته باشد و فدرال رزرو در حال کاهش سبد دارایی‌های ۹ تریلیون دلاری خود برای مبارزه با تورم مداوم است.

در جنبه مثبت، یک سرمایه گذار نهادی منتشر شده توسط مجله اکونومیست نشان داد که ۸۵٪ از نظرسنجی theasury موافق بودند که رمزنگاری های منبع باز مانند بیت کوین (TC) یا Ether ETH) به عنوان متنوع کننده در حساب های پرتفوی یا خزانه داری مفید هستند.

از منظر اقتصاد کلان، سرمایه گذاران هنوز ریسک گریز هستند، که می تواند به کاهش اشتها برای ارزهای رمزنگاری شده منجر شود.

اتریوم هنوز یک کوه برای بالا رفتن دارد

ارزش کل شبکه اتریوم قفل شده (TVL)، کل دارایی های سپرده شده به شبکه، از زمانی که اتر سه هفته پیش روند نزولی خود را آغاز کرد، ۵.۵ درصد کاهش یافته است.

TVL شبکه در ۱۰ می به ۲۸.۷ میلیارد اتر رسید و در حال حاضر به ۲۷.۱ میلیون رسیده است. سپرده های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به شدت تحت تاثیر سقوط استیبل کوین USD Terra (UST) – که اکنون به عنوان TerraUSD Classic (USTC) شناخته می شود.

برای درک چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای، اجازه دهید به داده های بازار آتی اتر نگاه کنیم. قراردادهای آتی سه ماهه به دلیل عدم وجود نرخ نوسان مالی، ابزار ترجیحی نهنگ ها و میزهای آربیتراژ هستند.

این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با ۵ تا ۱۲ درصد حق بیمه در بازارهای نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان پول بیشتری درخواست می‌کنند تا تسویه بیشتری را متوقف کنند. این وضعیت در دارایی های سنتی مانند سهام و کالاها نیز رایج است.

در ماه گذشته، حق بیمه قراردادهای آتی اتر نزدیک به ۳٪ باقی مانده است که زیر آستانه ۵٪ در بازار خنثی است. فقدان تقاضای اهرم از سوی خریداران مشهود است زیرا شاخص پایه ۲.۵ درصدی فعلی علیرغم عملکرد منفی ۲۴ درصدی اتر در سه هفته ضعیف باقی مانده است.

ترس از رکود جهانی همچنان بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد

سقوط اتر به ۱۷۰۰ دلار در ۲۷ می، هر گونه احساسات صعودی باقیمانده را از بین برد و مهمتر از آن، باعث انحلال قراردادهای آتی بلند مدت ۲۳۵ میلیون دلاری شد. با وجود اینکه قیمت اتر مقاومت ۲۰۰۰ دلاری را در ۳۱ می آزمایش کرد، طبق معیار TVL، هیچ مدرکی دال بر قدرت مشتقات یا سپرده های DeFi وجود ندارد.

از آنجایی که تمرکز سرمایه گذاران بر بازارهای سنتی و تأثیرات بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان جهانی باقی می ماند، روشن می شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط