پیشنهاد کاردانو به واسیل هارد فورک ارسال شد

  • 9 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 263 نفر
پیشنهاد کاردانو به واسیل هارد فورک ارسال شد


پیشنهاد کاردانو به واسیل هارد فورک ارسال شد

شاخص Input Output هنگ کنگ (IOHK) توسعه‌دهنده بلاک چین کاردانو پیشنهادی به روز شده را برای شبکه آزمایشی کاردانو ارائه کرده است و شمارش معکوس برای ارتقاء شبکه اصلی واسیل شبکه آغاز شده است.

ارتقاء واسیل قرار است «به‌روزرسانی‌های قابل‌توجهی در عملکرد و قابلیت‌ها» را به بلاک چین بیاورد، در حالی که IOHK فورک را به عنوان «بزرگ‌ترین و بهترین ارتقا تا به امروز» توصیف می‌کند که توان عملیاتی بالاتر، عملکرد اسکریپت بهبود یافته برای توسعه‌دهندگان و هزینه‌های کمتر را ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌هایی که این تیم به آن اشاره کرد، اجرای خط لوله انتشار با هدف بهبود مقیاس‌پذیری بلاک چین برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) است.

به روز رسانی امکان ایجاد سریعتر بلوک را فراهم می کند زیرا می توان آنها را بدون اعتبار سنجی کامل منتقل کرد.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، ارتقا به شبکه آزمایشی در تاریخ ۳ ژوئیه انجام خواهد شد و ارتقاء شبکه اصلی تقریباً در اواخر جولای برنامه ریزی شده است. جامعه کاردانو حداقل چهار هفته درخواست کرد تا زمان لازم برای آزمایش و ارتقاء برنامه‌های کاربردی در شبکه آزمایشی داده شود. IOHK می گوید که هارد فورک برای شبکه اصلی “زمانی که همه راحت و آماده باشند” انجام می شود.

ارتقاء شبکه اصلی Cardano قبلاً قرار بود در روز چهارشنبه انجام شود، اما با استناد به چندین باگ برجسته، یک ماه در تاریخ ۲۲ ژوئن به تعویق افتاد. IOHK این پروژه را “پیچیده ترین برنامه کاری که ما انجام داده ایم” نامیده است.

“نگرانی اصلی” IOHK این است که اطمینان حاصل شود که ارتقا به شیوه ای “ایمن” مدیریت می شود. گزارش می‌دهد که نود Vasil بیش از ۷۵ درصد از بلوک‌های شبکه آزمایشی را ایجاد می‌کند و معتقد است که “چگالی زنجیره خوبی برای ادامه ایمن وجود دارد.”

آخرین ارتقاء قابل توجه بلاک چین در سپتامبر ۲۰۲۱ با هارد فورک آلونزو بود که برای اولین بار با استفاده از اسکریپت های Plutus، یک زبان توسعه قرارداد هوشمند که برای کاردانو ساخته شده بود، عملکرد قرارداد هوشمند مورد انتظار را برای اولین بار به ارمغان آورد.

به گفته DefiLlama، این ارتقا به طور گسترده ای ناامید کننده تلقی می شد، زیرا Cardano هنوز فقط ۱۱ DApp دارد. یکی از بنیانگذاران Cardano، چارلز هاسکینسون، قبلاً پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۲۱ “هزاران DApp” در Cardano وجود خواهد داشت و معتقد است که توسعه دهندگان منتظر ارتقاء Vasil برای راه اندازی پروژه های خود هستند.

نود Vasil به افتخار واسیل استویانوف دابوف، هنرمند و عضو جامعه کاردانو و سفیر که در دسامبر ۲۰۲۱ پس از تشخیص آمبولی ریه درگذشت، نامگذاری شده است.

کاردانو یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) است و به‌عنوان یک «قاتل اتریوم» شناخته می‌شود، که هدف آن شکست دادن اتریوم با ارائه مقیاس‌پذیری بهتر، تراکنش‌های در ثانیه و کارمزد کمتر است.

بر اساس داده‌های CoinGecko، در حال حاضر، کوین بومی آن Cardano (ADA) با ارزش بازار ۱۵.۷ میلیارد دلاری با قیمتی در حدود ۰.۴۵ دلار در جایگاه هشتم قرار دارد که ۸۵ درصد کمتر از بالاترین رکورد تاریخی خود در سپتامبر ۲۰۲۱ است که بیش از ۳.۰۰ دلار بود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط