پنج نکته که این هفته در بیت کوین مهم است

  • 22 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 7 دقیقه
  • 360 نفر


گاوهای بیت کوین (BTC) هفته دوم آوریل را با تلاش برای حفظ قیمت پشتیبانی بالای ۴۰۰۰۰ دلار آغاز کردند.

پس از پایان هفته با نوسانات بسیار کم قیمت، بازار در طول تعطیلی هفتگی کاهش یافت.

در حال حاضر، سرمایه گذاران آرامش قبل از طوفان را احساس می کنند. داده‌های کلان به یک تغییر روند عمده اشاره می‌کنند، اما نوسانات پایین قیمت نشان می‌دهد که هیچ تقاضای خریدار «جدی» برای دارایی‌های رمزنگاری شده وجود ندارد.

در عین حال، نگرانی در مورد آینده وجود ندارد، زیرا داده های بنیادی شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است.

با ترکیب این عوامل متضاد، این یک موضوع کنجکاوی است که اقدام بعدی قیمت در کدام جهت خواهد بود. آیا ممکن است اوضاع هفته آینده تغییر کند؟

کوین تلگراف در حالی که در مورد امکان تست مجدد ۴۰۰۰۰ دلار بحث می کند، پنج عامل احتمالی را مورد بحث قرار می دهد که عمیقاً بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد.

آیا احتمال “افت بزرگ” برای بیت کوین از بین رفته است؟

از روز دوشنبه، پس از مشاهده یک عقب نشینی در بسته شدن هفتگی، BTC/USD در نظر دارد حمایت ۴۲۰۰۰ دلاری را پس بگیرد.

در این روند، بیت کوین که در بازار سهام بیت استمپ به ۴۱۷۷۱ دلار سقوط کرد، کمترین ارزش هفته را در ۲۳ مارس به خود اختصاص داد.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده از ماه گذشته تمام انباشت صعودی خود را از دست داده است تا از محدوده ای که در آن معامله می کرد خارج شود. اکنون می توان مجدداً مقاومت قبلی را به عنوان پشتیبانی مشاهده کرد. بسیاری از سرمایه گذاران به جای اینکه به بدترین سناریو فکر کنند، امیدوارند که روند معکوس آغاز شود.

کاربر محبوب توییتر Credible Crypto اظهار داشت: “در حالی که یک آزمایش مجدد هفتگی به سمت بالا انجام می شود، نهنگ های فینیکس قیمت های خود را افزایش می دهند، بنابراین من قطره را خریداری می کنم. اگر می خواهید برای تایید منتظر بمانید، می توانید تا پایان ماهانه منتظر بمانید.”

Credible Crypto در مورد خرید نهنگ Bitfinex و نموداری که نشان می دهد شاخص آرون بیت کوین در روزهای اخیر صعودی بوده است، اظهار نظر کرد.

شاخص آرون که برای شناسایی روند صعودی یا نزولی یک دارایی طراحی شده است، از سال ۲۰۱۷، بالاترین قله قبلی بیت کوین، تنها ۶ بار از نزولی به صعودی عبور کرده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، تاجر و تحلیلگر Rekt Capital معتقد است که بیش از یک دلیل برای انتظار افزایش بیت کوین وجود دارد. با این حال، بسته شدن هفتگی حدود ۴۲۱۵۰ دلار است که در مقایسه با سطح مورد انتظار ۴۳۱۰۰ دلار ناامیدکننده است.

او در نموداری که در روز یکشنبه به اشتراک گذاشت، گفت: «به این ترتیب، بستن شمع هفتگی BTC و آزمایش مجدد حدود ۴۳۱۰۰ دلار به عنوان پشتیبانی جدید، موفقیت آمیز خواهد بود.

بنابراین، BTC برای یک حرکت بالاتر در محدوده ۴۳,۱۰۰ تا ۵۲,۰۰۰ دلار قرار خواهد گرفت.

در همین حال، میشائل ون دی پوپ، یکی از همکاران کوین تلگراف، خاطرنشان کرد که افت روز یکشنبه شکاف آتی CME را کاهش داد تا نوسان قیمت کوتاه‌مدتی را در آغاز دوشنبه ایجاد کند.

سهام تحت فشار

این روز تاریکی برای سهام بود زیرا بازار آسیایی به دلیل تحریم‌های مجدد کروناویروس چین دچار زیان شد.

هر دو شاخص ترکیبی شانگهای و بازار هانگ سنگ هنگ کنگ در معاملات صبح بیش از ۲ درصد سقوط کردند.

بازارهای اروپایی در زمان نگارش این مقاله هنوز باز نشده بودند، اما تنش‌های ژئوپلیتیکی در روسیه هیچ نشانه‌ای از تغییر را نشان نداد.

با این حال، موضوعاتی مانند افزایش سرسام‌آور تورم فراتر از کوتاه‌مدت، زیان‌های بازار اوراق قرضه و عدم پاسخگویی بانک‌های مرکزی تاکنون نگرانی‌هایی را برانگیخته است.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در این هفته در حرکت هایی مانند پایان دادن به خرید دارایی و افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم تجمع خواهد کرد.

این موضوع چالش‌های پیش روی سهام و دارایی‌های ریسکی را در محیط فعلی برجسته می‌کند. میزان واقعیت اقتصادی از قبل مشخص است، زیرا مفسران توافق دارند که محیط تورمی و اقدامات انجام شده توسط بانک های مرکزی باعث کاهش تقاضا برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال می شود.

هولگر ژاپیتز هفته گذشته در یک پست توییتری توضیح داد که علیرغم عواملی که باعث افزایش شاخص S&P 500 می شود، مانند خرید دارایی های فدرال رزرو، پیشرفت در واقع از زمان بحران مالی جهانی ثابت مانده است.

برای بیان این موضوع، S&P 500 ممکن است امروز به بالاترین حد خود رسیده باشد، اما اگر این شاخص را با ترازنامه فدرال رزرو مقایسه کنید، همچنان در همان سطحی است که در سال ۲۰۰۸ بود. به همین دلیل است که سهام از سال ۲۰۰۸ ثابت مانده است و اساساً با گسترش ترازنامه مخالف است.”

آیا همه آنها با هم سقوط می کنند؟

آرتور هیز، مدیر عامل سابق غول مشتقات BitMEX، گفت که هنوز چشم اندازهای صعودی برای بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش در برابر ارزهای فیات شکست خورده وجود دارد.

مشکل اینجاست که هنوز چنین سناریویی اتفاق نیفتاده است.

در یک پست وبلاگی که دوشنبه منتشر شد، هیز هشدارهایی را تکرار کرد که سرمایه گذاران متوسط ​​در مقادیر زیادی از دارایی های ریسک، قبل از سود، ضرر را تجربه خواهند کرد.

در آینده ممکن است شاهد دور شدن از هژمونی دلار آمریکا توسط دولت-ملت ها و افراد باشیم، اما در همین حال، داده های کلان همچنان به ارزهای دیجیتال آسیب می زند.

اگر قرار باشد سهام پس از اقدامات بانک‌های مرکزی برای مبارزه با تورم کاهش یابد، می‌توان انتظار داشت که ارزهای دیجیتال با افزایش همبستگی کاهش پیدا کنند.

آیا واقعاً سهام پس از حرکت فدرال رزرو نیمی از ارزش خود را از دست می دهد؟ هیز گفت که ممکن است.

اما برای روشن بودن، فدرال رزرو قصد ندارد به این زودی ترازنامه خود را افزایش دهد.

احساسات در حال خروج از بازار سنتی است

با چشم انداز تیره ای که در افق بازار کلان وجود دارد، تعجب آور نیست که احساسات بازار کاهش یافته است.

شاخص ترس و جاه طلبی کریپتو که در پایان ماه مارس به “طمع” در سراسر بازار ارزهای دیجیتال اشاره کرد، اکنون به منطقه “ترس” بازگشته است.

این اندیکاتور که مشابه شاخص ترس و طمع بازار سنتی است، در کمتر از دو هفته به دلیل ناامیدی معامله گران، نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

در روز دوشنبه، شاخص ترس و طمع کریپتو ۳۲/۱۰۰ اندازه‌گیری شد، در حالی که بازار سنتی ۴۶/۱۰۰ بود که به عنوان «خنثی» توصیف می‌شود.

در حالی که اینها اتفاق می افتاد، تحلیلگر Van de Poppe یادآور شد که پیروان او نباید بر اساس احساسات خود عمل کنند.

«همه در بازارها انتظار یک افزایش فوق العاده را داشتند. اکنون، بازارها شروع به بهبود کرده اند و ترس جایگزین انتظارات شده است.

احساسات معمولاً نشانگر خوبی از نحوه معامله نیست.

فاندامنتال ها باور بازار را قوی نگه می دارند

داده های آشنا بارقه امیدی را در این هفته می تابد. با وجود تمام افت قیمت ها، دشواری شبکه بیت کوین طی چند روز آینده تنها ۰.۴ درصد کاهش خواهد یافت.

دشواری، مسلما مهم‌ترین جنبه پارادایم خودپایدار شبکه بیت‌کوین و منعکس‌کننده تغییرات در عملیات استخراج، از بالاترین حد خود به سمت پایین تنظیم می‌شود.

اندازه کوچک اصلاحات نشان می‌دهد که ماینرها از نظر مالی در سطوح فعلی پایدار هستند و علیرغم کاهش ۱۰ درصدی جفت BTC/USD در هفته گذشته، مشکلی ندارند.

با نگاهی به عوامل بیشتر، تخمین‌های نرخ هش از منبع ردیابی داده‌ها MiningPoolStats نیز بالاترین رکورد را برجسته می‌کند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش می دهد، ماینینگ به جذب سرمایه گذاری های عمده ادامه می دهد، از جمله Blockstream، که تاسیساتی با انرژی خورشیدی را اعلام کرده است که پس از راه اندازی، نرخ هش ۳۰ پتاهاش در ثانیه را افزایش می دهد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط