پنج نکته بیت کوین در این هفته

  • 20 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 456 نفر


ترکیبی قوی از ارقام CPI و موارد دیگر، هفته ای مشکل ساز را در شرایطی که قیمت بیت کوین با مشکل مواجه می شود، می سازد. پنج نکته بیت کوین در این هفته  ، بیت کوین (BTC) را در موقعیتی نامطمئن نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار پیش از تحولات کلان جدید آغاز می کند. بزرگترین ارز دیجیتال پس از اعتراف به بهترین دستاوردهای هفته خود از ماه مارس تاکنون، در تلاش است تا سطوح اخیر خود را حفظ کند. مناطق اصلی مقاومت همچنان سربار هستند و با توجه به اینکه داده‌های تورمی در اواخر هفته منتشر می‌شوند، روزهای آینده می‌توانند برای دارایی‌ها نگران کننده باشند. در همان زمان، احساسات بازار کریپتو نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد و معیارهای روی زنجیره همچنان بر پایین‌ترین آخرین قیمت کلان بیت‌کوین تأکید می‌کنند.

پنج نکته بیت کوین در این هفته

میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای باعث سردرگمی می شود ،

قیمت ۲۰۸۵۰ دلار و بسته شدن هفتگی ۱۰ ژوئن به سختی چیز خاصی برای BTC/USD بود، اما این جفت ارز  همچنان بهترین رشد هفت روزه خود را در چند ماه گذشته داشته است. در پایان روز یکشنبه با ۱۶۰۰ دلار بالاتر از موقعیت خود در ابتدای هفته، بیت کوین پیشرفتی را نشان داد که از مارس تاکنون مشاهده نشده بود. با این حال، موفقیت دوام نیاورد، زیرا ساعات پس از تعطیلی هفتگی منفی شد. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که در زمان نوشتن این مقاله، BTC/USD 20400 دلار را هدف قرار داده بود.

چارت هفتگی بیت کوین

توانایی بیت‌کوین برای حفظ سطوح فعلی می‌تواند در تصمیم‌گیری برای حال و هوای این تابستان کلیدی باشد، زیرا کاهش قیمت‌های جهانی فرصتی را برای کریپتو فراهم می‌کند تا برخی از ضررهای ماه‌های اخیر خود را پاک کند.بنابراین، مفسران از جمله مجموعه معاملاتی Decentrader به نمودار هفتگی با علاقه نگاه کردند. نگاهی هفتگی به معاملات آتی دلار بیت کوین. شمع کنونی قرار است روی یک نوار صعودی در بالای Moonraker و vwap هفتگی بسته شود. شتاب نیز در حال افزایش است. اگر سهام همچنان به رشد خود ادامه دهد و رشد تابستانی داشته باشد، احتمالاً قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال به دنبال آن خواهد بود.

از طرف دیگر تحلیل گران  خاطرنشان کردند که BTC/USD هنوز یک بسته دیگر را زیر میانگین متحرک ضروری ۲۰۰ هفته (WMA) در حدود ۲۲۵۰۰ دلار انجام داده است. در بازارهای نزولی قبلی، ۲۰۰ WMA به عنوان یک سطح حمایت عمومی عمل می کرد و بیت کوین برای مدت کوتاهی در زیر آن قرار می گرفت تا در پایین ترین سطح کلان قرار گیرد. با این حال، به نظر می رسد این بار متفاوت است، زیرا ۲۲۵۰۰ دلار به مدت یک ماه در نمودار دیده نشده است.

شمع هفتگی بیت کوین

شمع هفتگی بیت کوین ۱۵% افزایش یافته است، اما همچنان به مدت ۳ هفته در زیر مقاومت ۲۰۰MA  قرار دارد . بازه‌های زمانی پایین‌تر کمی صعودی‌تر هستند، شاخص‌ها در حال کاهش هستند، اما بازارها همچنان ترسناک هستند.

بیت کوین به بالای ۲۰۰MA هفتگی بازخواهد گشت؟

در همین حال، معامله گر محبوب TechDev از چشم انداز خوش بینانه تر برای بقیه سال ۲۰۲۲ حمایت کرد. او در آخر هفته استدلال کرد که تا پایان سال، بازپس گیری WMA های مهم دیگر باید منجر به پایان کامل «فاز انباشت مجدد» بیت کوین شود.

TechDev به دنبال کنندگان توییتر گفت: «تغییر بیت کوین ۳۲ تا ۳۵ هزار احتمالاً پایان انباشت مجدد و اصلاح امسال+ را تأیید می کند.

بازگشت دلار

در حالی که آغاز هفته کلان تحت تأثیر اخبار ناآرامی اجتماعی در چین قرار گرفته بود، سهام آسیایی در ۱۱ جولای روند نزولی داشتند. از آنجایی که معترضان خواستار آزادی وجوه مسدود شده در بحبوحه رسوایی که مقامات بانکی و مقامات محلی متهم به سوء استفاده از برنامه های ردیابی COVID-19 بودند، بازارها فشار را احساس کردند. در زمان نگارش این مقاله، شاخص ترکیبی شانگهای ۱.۵ درصد کاهش یافت، در حالی که هانگ سنگ هنگ کنگ ۳.۱ درصد کاهش داشت. اروپا با رشد اندک برای FTSE 100 و آلمان DAX تا حدودی بهتر عمل کرد. با این حال، قبل از بازگشت وال استریت، شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال گام‌های بلندتر بود و روند اصلاحی را که در هفته گذشته پایان کمتری داشت، لغو کرد.

بیت کوین هفته گذشته توانست همبستگی معکوس سنتی خود را به DXY کاهش دهد و همزمان با این شاخص صعود کند.

همبستگی معکوس DXY

تورم باعث ایجاد “هفته آشفته” می شود . اگر این کافی نبود، موضوع قدیمی تورم برای آزمایش بیشتر انعطاف پذیری بازار در این هفته مناسب است. بازخوانی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده برای ژوئن در تاریخ ۱۳ جولای است و انتظار می رود که رقم ماهانه حتی بیشتر از سال قبل باشد. هر چه تورم بالاتر باشد و هر چه بیشتر از آن انتظارات بالا فاصله داشته باشد، دارایی های دارای ریسک بیشتر در انتظار واکنش سیاستگذاران واکنش نشان می دهند. بنابراین، برای تحلیلگر کلان، الکس کروگر، مسیر احتمالی این هفته مشخص است.

تورم CPI اجماع بیشتر است: ۸.۸٪ سالانه، ۱.۱٪ مادر. نظر من: حتی بالاتر، شیب بزرگ خرید می شود.

مسائل مالی این هفته باید خوب باشه.

بحران گاز اروپا بر ریسک و یورو فشار نزولی وارد می کند.

این هفته، آخرین معیار برای پیوستن به، میانگین متحرک همگرایی/واگرایی (MACD) در نمودار هفتگی است. MACD به طور موثر روند نموداری را که قبلاً در حال پخش است ردیابی می کند. این شامل کم کردن میانگین متحرک نمایی ۲۶ دوره ای (EMA) از EMA 12 دوره ای است. وقتی روند  به دست آمده زیر صفر باشد، بیت کوین در سناریوی نزولی قرار می گیرد، به این معنی که ریزش اخیر به ۱۷۶۰۰ دلار امکان تکرار دارد.

در همین حال، مفسر متیو هایلند، به ساختار MACD مشابهی اشاره کرد که هنوز در نمودار ۳ روزه وجود دارد. کوین سونسون، تحلیلگر بازار، افزود: مک دی سه روزه همچنان در مسیر صعودی قرار دارد. همانطور که کوین تلگراف اخیراً گزارش داده است، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) در حال حاضر در “بیش فروش” ترین سطح خود در تاریخ است.در همین حال، هفته گذشته، یک معامله‌گر ۱۵ جولای را به عنوان تاریخ کلیدی نامید . آخرین داده‌ها نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران معمولی کریپتو به آرامی اعتماد خود را به دست می‌آورند.

ارز دیجیتال برتر برای تماشای این هفته: BTC، UNI، ICP، AAVE، QNT

لینک خبر اصلی

اخبار بروز ارز دیجیتالبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط