پس از یک دوره سه هفته ای قیمت اتریوم به ۳۵۸۰ دلار رسید

  • 20 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 407 نفر
پس از یک دوره سه هفته ای قیمت اتریوم به 3580 دلار رسید


پس از افزایش ۴۲ درصدی در یک دوره سه هفته‌ای، اتریوم (ETH) در ۳ آوریل به ۳۵۸۰ دلار رسید و از آن زمان تا کنون ۱۲ درصد اصلاح به ۳۱۴۰ دلار رسیده است.

غول‌های فناوری که پلتفرم‌های قرارداد هوشمند خود را راه‌اندازی می‌کنند و عدم قطعیت نظارتی ممکن است بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد و معیارهای مشتقات نیز شرایط بدتری را نشان می‌دهند که تغییر معامله‌گران حرفه‌ای را به سمت احساسات نزولی تأیید می‌کند.

در ۶ آوریل، فایننشال تایمز گزارش داد که متا در حال برنامه ریزی برای معرفی ارز مجازی و خدمات وام دهی است. این حرکت با هدف بررسی منابع درآمد جایگزین برای فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و مسنجر انجام می شود.

سناتور ایالات متحده پت تومی، عضو رده بندی کمیته بانکی سنا نیز پیش نویس لایحه ای را تهیه کرد که در آن چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها پیشنهاد می شد. این قانون ناشران را ملزم می‌کند که از ذخایر استیبل کوین خود با دارایی‌هایی که «پول نقد و معادل‌های نقدی یا دارایی‌های نقدی با کیفیت بالا به دلار آمریکا هستند» پشتیبانی کنند.

با وجود اصلاح قیمت اتر به ۳۲۰۰ دلار، ارزش شبکه قفل شده در قراردادهای هوشمند با ۱۳ درصد افزایش در ۳۰ روز به ۸۵.۶ میلیارد دلار رسید.

مشتقات نشان می دهد معامله گران اتریوم در حال حرکت نزولی هستند

برای درک اینکه آیا بازار نزولی شده است یا خیر، معامله گران باید به حق بیمه قراردادهای آتی اتر، که به عنوان “پایه” نیز شناخته می شود، نگاه کنند. برخلاف قراردادهای دائمی، این قراردادهای آتی با تقویم ثابت نرخ تامین مالی ندارند، بنابراین قیمت آنها با مبادلات نقدی معمولی تفاوت زیادی خواهد داشت.

یک معامله گر می تواند سطح صعودی بازار را با اندازه گیری شکاف هزینه بین معاملات آتی و بازار نقدی معمولی اندازه گیری کند.

قراردادهای آتی باید با ۵ تا ۱۲ درصد حق بیمه سالانه در بازارهای سالم معامله شوند. با این حال، همانطور که در بالا نشان داده شد، حق بیمه سالانه اتر از ۶% در ۵ آوریل به ۴.۵% فعلی کاهش یافته است.

بازارهای آپشن بدبین هستند

برای حذف عوامل خارجی خاص برای ابزار آتی، معامله گران باید بازارهای اختیار معامله را نیز تحلیل کنند. شیب دلتا ۲۵ درصد گزینه های مشابه تماس و فروش را مقایسه می کند. افزایش ترس سبب مثبت شدن معیار میشود زیرا حق بیمه گزینه های فروش محافظ بالاتر از گزینه های تماس ریسک مشابه است.

افزایش حرص، برعکس عمل می‌کند و باعث می‌شود که نشانگر ۲۵ درصد انحراف دلتا به ناحیه منفی منتقل شود.

شاخص انحراف ۲۵ درصدی از ۲۲ مارس بین ۴ تا ۸ درصد در نوسان بوده است که نشان دهنده قیمت متعادل برای گزینه های صعودی و نزولی است. با این حال، اصلاح به ۳,۱۴۰ دلار در ۷ آوریل باعث شد که متریک به طور لحظه ای ۹.۵٪ را آزمایش کند.

معامله گران طرفدار اتر با کاهش ۱۲ درصدی در چهار روز ناراحت تر شدند. در حال حاضر، یک حس خفیف نزولی در بازار وجود دارد.

البته، هیچ یک از اینها نمی تواند پیش بینی کند که اتر چه زمانی به روند نزولی خود ادامه می دهد، اما با توجه به داده های مشتقات فعلی، تقاضای کمتری برای طولانی مدت اهرم وجود دارد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط