پاراچین پولکادات یک Web3 غیرمتمرکز را ممکن می‌سازد

  • 24 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 504 نفر
پاراچین Polkadot یک Web3 غیرمتمرکز را ممکن می‌سازد
سرفصل های محتوا


حراج‌های پاراچین Polkadot مطمئناً موفق خواهند بود و با اتصال زنجیره‌های بلوکی مختلف به یکدیگر، یک Web3 غیرمتمرکز را تضمین می‌کنند.

زمانی که گاوین وود اتریوم را تأسیس کرد، اظهار داشت که «این امکان را به مردم می‌دهد تا بدون نیاز به اعتماد به یکدیگر به روش‌های سودمند متقابل تعامل کنند».

در تئوری، چنین پلتفرمی راه را برای Web3 هموار می‌کند که با معماری شبکه‌های غیرمتمرکز یا توزیع‌شده مشخص می‌شود، که زمینه را برای یک اینترنت واقعاً باز فراهم می‌کند که در آن مجبور نباشیم کورکورانه داده‌های خود را به شرکت‌های انحصاری واگذار کنیم یا از آنها مجوز دریافت کنیم. جهت شرکت

با این حال، از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۵، اتریوم به سادگی نتوانسته است به اندازه کافی سریع تطبیق دهد و با سرعت خود ادامه دهد. هزینه های تراکنش برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) بسیار بالا بوده در حالی که سرعت تراکنش بسیار کند بوده است. وود در سال ۲۰۱۶ تیم اتریوم را ترک کرد و چارچوبی برای Web3 غیرمتمرکز ایجاد کرد.

با شروع سری حراج‌های پاراچین، بلاک چین سال بسیار هیجان‌انگیزی را پشت سر می‌گذارد که با راه‌اندازی کوساما، شبکه زرد آن شروع می‌شود. شعار کوساما “انتظار هرج و مرج” است. و با نگاهی به گذشته، واضح است که هرج و مرج مورد انتظار شبکه در طول حراج های پاراچین، چارچوبی را برای یک پایه محکم پولکادات و در نهایت Web3 غیرمتمرکز در سال های آینده ایجاد کرد.

پولکادات

ظرفیت برقراری ارتباط بخشی از چیزی است که پولکادوت را از اتریوم و سایر بلاک چین ها متمایز می کند. تاکید پولکادوت بر پاراچین ها، که به طور رسمی یک زنجیره موازی پذیر است، محرکی در پیشبرد یکی از اصول اصلی پشت Web3 به جلو است: توانایی برقراری ارتباط بین سیستم های مختلف. در داخل اکوسیستم، پاراچین‌ها به صورت موازی اجرا می‌شوند و به دلیل ترکیب‌پذیری زنجیره‌ای پولکادوت، هر نوع داده‌ای ممکن است بین آنها ارسال شود، که فرصت‌هایی را برای موارد استفاده جدید باز می‌کند.

به لطف پل های متقابل شبکه، پاراچین ها همچنین می توانند به شبکه های خارجی مانند بیت کوین، اتریوم و غیره متصل شوند. با این توکن، پاراچین ها منحصر به فرد، مستقل و برای نیازهای خاص یک بلاک چین طراحی شده اند، برخلاف خرده های اتریوم، که از نظر طراحی یکسان هستند و کمتر سازگار هستند.

در اصل، پولکادوت حول زنجیره رله – زنجیره مرکزی پولکادوت – ساخته شده است که قابلیت همکاری بین سایر بلاک چین‌های شبکه را تضمین می‌کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با خیال راحت بلاک چین‌های خصوصی خود را بسازند. در حالی که زنجیره رله فعلی، انتقالات را پردازش می‌کند، پروتکل‌های حاکمیتی را اعمال می‌کند و خدمات سهامداری را برای شبکه Polkadot ارائه می‌دهد، انتظار می‌رود که سری آتی پاراچین‌ها ویژگی‌های پیشرفته‌ای از جمله عملکرد بهبودیافته و سازگاری زنجیره‌ای متقابل را ارائه دهند.

اگر زنجیره رله نشان دهنده هاب باشد، پاراچین ها اساسا پره های پولکادوت هستند. هر پاراچین یک بلاک چین است که می‌تواند الگوریتم اجماع، ابزارهای کاربردی، توکن‌ها و غیره خود را اجرا کند. از آنجایی که زنجیره رله از قراردادهای هوشمند یا سایر ویژگی های خاص پشتیبانی نمی کند، این مسئولیت ها به پاراچین ها منتقل می شود.

شایان ذکر است که پاراچین‌ها به غیر از الزامی که به طور غیرقابل اعتماد تأیید می‌شوند، به هیچ قانونی ملزم نیستند. Polkadot تعداد پاراچین‌ها را به ۱۰۰ محدود می‌کند – محدودیت سختی که باعث ایجاد رقابت در بین پروژه‌هایی می‌شود که امیدوارند به Polkadot متصل شوند. برای اتصال، پاراچین‌های بالقوه باید با پیشی گرفتن از پروژه‌های دیگر، برنده حراج اسلات پاراچین شوند. هنگامی که یک پاراچین برنده یک اسلات شد، توکن‌های پولکادوت (DOT) را برای پرداخت هزینه اجاره اسلات خود می‌بندد. ممکن است این حراج‌ها پیچیده یا شاید مبهم به نظر می‌رسند، به این دلیل که اسلات‌های پاراچین کمیاب هستند و قصد پولکادوت این است که پروژه‌های جدی و با کیفیت را در اولویت قرار دهد.

کوساما

به طور رسمی، کوساما شبکه‌ای است که به عنوان یک «قناری در معدن زغال‌سنگ» پرخطر برای پسر عمویش پولکادوت ساخته شده است. همانطور که کوساما می گوید:

“این یک پلتفرم زنده است که برای عوامل تغییر ساخته شده است تا کنترل را پس بگیرند، جرقه نوآوری بزنند و وضعیت موجود را مختل کنند.”

این شبکه خود را به‌عنوان واقعی‌ترین محیط آزمایشی ممکن برای پروژه‌های بلاک چین می‌دانست، و اگر کوساما را به‌خاطر نوعی بازی‌بازی فرض کنید، بخشیده می‌شوید، زیرا معماری و ساختار تقریباً مشابهی با Polkadot دارد، جدا از ظرفیت آن برای ارتقای سریع. این شبکه نه تنها برای نامزدهای پاراچین برای نوآوری و آزمایش تغییرات، بلکه به عنوان اثبات مفهومی برای مدل خرد شده پولکادوت نیز استفاده شده است.

برای کوساما، حراج‌ها کلیدی برای معماری چند زنجیره‌ای مقیاس‌پذیر آن هستند که در آن پاراچین‌ها با اجاره یک شکاف در زنجیره رله از طریق یک حراج بدون مجوز به شبکه متصل می‌شوند. هنگامی که پولکادوت در ابتدا از راه اندازی حراج های پاراچین خود خبر داد، خاطرنشان کرد که چگونه کوساما با موفقیت ۱۱ حراج پاراچین را از ابتدای ژوئن به پایان رسانده است. از آن زمان، بیش از ۲.۴ میلیون توکن کوساما توسط بیش از ۴۹۰۰۰ آدرس منحصر به فرد ارائه شده است که نشان دهنده علاقه نسبتاً قابل توجه جامعه است.

علاوه بر این، این واقعیت که هیچ مشکل فنی در طول حراج های پاراچین وجود نداشت، نشان داد که آمادگی Polkadot برای حراج های خودش را تقویت می کند. مشخص شده است که عرضه تدریجی در موفقیت پولکادوت نقش اساسی دارد، به طوری که تعداد کل پاراچین های سوار شده به پولکادوت از ۷۵ درصد آنهایی که در کوساما در تلاش برای کیفیت بیش از کمیت هستند، تجاوز نمی کند. موفقیت کوساما بدون شک آینده روشنی را برای پولکادوت رقم می زند.

مسیر به سمت اینترنت غیرمتمرکز با حراج‌های پاراچین شروع می‌شود و با حراج‌هایی که از کوساما شروع می‌شوند، شروع می‌شود. Web3 بر بازگرداندن کنترل اینترنت به کاربران متمرکز است و این دقیقاً همان چیزی است که در حراج‌های پاراچین اتفاق می‌افتد که در آن همه آزادند تا در آن شرکت کنند.

حراج‌های پاراچین در حال انجام Polkadot به لطف آزمایش‌های دقیق روی کوساما، مطمئناً موفقیت‌آمیز خواهند بود و با اتصال بلاک‌چین‌های مختلف به یکدیگر، یک Web3 غیرمتمرکز را تضمین می‌کنند. احتمالاً در آینده شاهد پل کوساما به پولکادوت برای قابلیت همکاری متقابل شبکه خواهیم بود.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط