هلدینگ ماراتون به ماینینگ ادامه می دهد

  • 30 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 342 نفر
هلدینگ ماراتون به ماینینگ ادامه می دهد


علیرغم داده‌هایی که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین (BTC) ممکن است به حدی کاهش یافته باشد که برای یک ماینر معمولی بی‌سود باشد، هلدینگ دیجیتال ماراتون می‌گوید که به کار برای انباشت دارایی ارزهای دیجیتال پیشرو ادامه خواهد داد.

چارلی شوماخر، معاون ارتباطات شرکتی در Marathon Digital، روز چهارشنبه به کوین تلگراف گفت برای مرجع، در سه ماهه اول ۲۰۲۲، هزینه ما برای تولید بیت کوین تقریباً ۶۲۰۰ دلار بود. ما همچنین قیمت گذاری ثابتی برای برق داریم، بنابراین در بازارهای انرژی دستخوش تغییراتی نیستیم.»

شوماخر اضافه کرد که این شرکت بیشتر بر تولید بیت کوین خود و انباشت دارایی رمزنگاری شده تمرکز کرده است، با این باور که ارزش این دارایی در بلندمدت ادامه خواهد داشت.

از آنجایی که ما گزارشات مالی خود را به دلار آمریکا گزارش می کنیم، قیمت بیت کوین همیشه بر نتایج مالی ما تأثیر مهمی خواهد داشت. برای ارزیابی عینی پیشرفت خود در داخل، سعی می کنیم بیشتر روی تولید بیت کوین خود تمرکز کنیم.»

در بیانیه ۹ ژوئن، Marathon گفت که بیت کوین خود را انباشته یا نگه داشته است و از اکتبر ۲۰۲۰ هیچ فروش نکرده است. از ۱ ژوئن ۲۰۲۲، Marathon تقریباً ۹۹۴۱ بیت کوین در اختیار داشت که به قیمت های فعلی حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

به ماینینگ ادامه دهید

در واقع، شوماخر به این نکته اشاره کرد که با کاهش قیمت بیت‌کوین، تعداد افرادی که می‌توانند به استخراج سودآور ادامه دهند نیز کاهش می‌یابد، که باعث می‌شود ماینرهای ناکارآمد خارج شوند و همچنین دشواری استخراج بلاک‌های جدید کاهش می‌یابد:

وقتی نرخ سختی کاهش می یابد، کسانی که می توانند به استخراج ادامه دهند، فرصت کسب بیت کوین بیشتری را دارند.

نرخ هش فعلی بیت‌کوین، که به عنوان قدرت پردازش بیت‌کوین نیز شناخته می‌شود، از بالاترین سطح تاریخ (ATH) 231.428 EH/s در ۱۲ ژوئن به ۲۰۵.۱۶۳ EH/s در زمان نگارش این مقاله کاهش یافت.

یک سال پیش پس از سرکوب تسهیلات استخراج ارزهای دیجیتال توسط چین، که از اوج نرخ هش ۱۸۰.۶۶۶ در ماه مه ۲۰۲۱ به ۸۴.۷۹ در ژوئیه ۲۰۲۱ رسید، تأثیر آشکارتری رخ داد.

قیمت با هزینه متوسط ماینینگ مطابقت دارد

هفته گذشته، پلتفرم CryptoRank و داده‌های بازار کریپتو تاکید کرد که در روز پنج‌شنبه قیمت بیت‌کوین با میانگین هزینه ماینینگ برابری می‌کند، و اشاره کرد که برای برخی حتی ممکن است در حال حاضر ماین کردن سودآور نباشد.

مارکوس تیلن، مدیر سرمایه‌گذاری مدیر دارایی دیجیتال IDEG سنگاپور، به کوین تلگراف گفت که ممکن است عواقب ناشی از ماینینگ وجود داشته باشد زیرا اکثر آنها بودجه خود را در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، قبل از تغییر شرایط بازار تعیین کرده بودند:

ما در واقع انتظار داریم که سقوطی رخ دهد زیرا اکثر ماینرها بودجه سال ۲۰۲۲ خود را در اوایل سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ تنظیم کرده اند و شرایط بازار به طور اساسی تغییر کرده است.

تیلن گفت که آنها تخمین می زنند که بسیاری از ماینرهای کوچکتر که صرفه جویی در مقیاس ندارند، دارای نرخ سربه سر در حدود ۲۶۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار خواهند بود. بیت کوین در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله ۲۰۰۸۵ دلار قیمت دارد.

هفته گذشته، گزارشی توسط S3 Partners نشان داد که Marathon Digital Holdings یکی از شرکت‌های فهرست شده در ایالات متحده است که در کنار MicroStrategy و Coinbase بیشترین علاقه را به فروش می‌رساند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر 



برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط