نقش کشورهای آسیایی در رشد کریپتو

  • 17 بهمن 1400
  • بروزرسانی: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰
  • 6 دقیقه
  • 453 نفر


یک ویژگی اساسی کریپتو به عنوان یک دارایی، فراتر از حوزه های قضایی بودن آن است. یکی از قطب های کلیدی که منجر به پذیرش و نوآوری می شود، آسیا است. این منطقه در تعریف مسیرهای توسعه کریپتو و تثبیت آینده آن نقش دارد.

بر اساس گزارش Chainanalysis، در نیمه اول سال ۲۰۲۱، آسیا در حال حاضر مقصد ۲۸ درصد از حجم کل تراکنش های جهانی – ۱.۱۶ تریلیون دلار ارز دیجیتال است. آسیای مرکزی و جنوبی به تنهایی شاهد رشد ۷۰۶ درصدی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته بوده است که آن را به سومین منطقه در حال رشد جهان تبدیل کرده است.

سال گذشته، تیترهای آسیایی تحت سلطه تحولات چین بود. با این حال، بقیه منطقه نیز با هاله مشروعیت درک شده با وضوح نظارتی در سنگاپور در مورد دارایی های دیجیتالی، پرهیاهو بود. سرعت نوآوری مالی غیرمتمرکز (DeFi) در آسیای جنوب شرقی با افزایش جذب سرمایه و سرمایه گذاری در پروژه ها تقویت شد. از آنجایی که سرمایه‌گذاران در فرصت‌های بازدهی DeFi راحت‌تر و مطمئن‌تر می‌شوند، پذیرش نهادی برای ادامه مسیر رشد خود در سال ۲۰۲۲ آماده است.

با توجه به سیاست طولانی مدت این کشور در کنترل سرمایه، موضع چین در مورد ارزهای دیجیتال غیرمنتظره نیست. در حالی که سرعت اجرای اخیر بسیاری را در صنعت ما غافلگیر کرده است، بازیکنان – به اعتبار آنها – به سرعت خود را تطبیق داده اند. ماینرها در قزاقستان و ایالات متحده مستقر شدند و صرافی ها و بازرگانان در سنگاپور و هنگ کنگ مستقر شدند.

توسعه و نوآوری کریپتو به عنوان یک دارایی غیرمتمرکز به هیچ حوزه قضایی محدود نمی شود. سرمایه‌های سرمایه‌گذاری و استعدادها به هرجایی که محیطی تقویت‌کننده وجود دارد، جریان می‌یابد، بنابراین کشورهایی با چارچوب نظارتی استقبال‌کننده که نوآوری را تشویق می‌کند، همراه با سیاست‌های مهاجرتی مترقی، ذینفعان بزرگی خواهند بود.

سنگاپور که در حال حاضر یک مرکز خدمات مالی و مدیریت ثروت جهانی است، پیشتاز آشکاری است – رمزارز از سال ۲۰۱۹ تحت قوانین جدید تنظیم شده است. با این گفته، مطمئناً یک نوار بالا تعیین شده است، و بسیاری از بازیکنان بنا به گزارش ها در تلاش برای برآورده کردن الزامات سختگیرانه مقامات پولی سنگاپور هستند.

در حالی که این ممکن است برخی از خوش بینی های اولیه را در مورد دوستی سنگاپور نسبت به رمزارزها کاهش داده باشد، دولت هنوز در مورد چارچوب نظارتی مترقی پیشرو است، که زیربنای آن محیط حامی کسب و کار با نرخ مالیات شرکتی پایین، زیرساخت های قوی و ثبات سیاسی است. .

خارج از سنگاپور، تایلند با مشارکت فعال استارت‌آپ‌های کریپتو و موسسات مالی سنتی به طور یکسان پرهیاهو بوده است. چهارمین بانک بزرگ تایلند – Kasikornbank – آزمایش DeFi را آغاز کرد و اخیراً بازار توکن غیرقابل تعویض خود (NFT) را معرفی کرد. قدیمی‌ترین وام‌دهنده این کشور Siam Commercial Bank نیز وارد این بازی شده است و اکثریت سهام را در بزرگترین صرافی دارایی دیجیتال تایلند Bitkub به دست آورده است. در همین حال، اداره گردشگری دولتی تایلند در حال بررسی توکن‌های ابزار، بخشی از یک اکوسیستم پرداخت است که نیاز به تراکنش‌های مبتنی بر پول نقد را نفی می‌کند.

با توجه به افزایش علاقه به دارایی های دیجیتال در چند سال آینده، بانک مرکزی کشور برنامه ریزی کرده است تا قوانین جامع تری را در مورد این طبقه دارایی در اوایل سال ۲۰۲۲ معرفی کند. بازیکنانی که به دنبال ورود به این بازار هستند، بهتر است نظارت دقیقی بر این بازار داشته باشند. مقاله مشاوره بانک تایلند (BOT) که امسال منتشر می شود، که به دنبال اجماع در مورد محدودیت های خاص در مورد فعالیت های تجاری کریپتو است. مشابه موضع دولت سنگاپور، هدف BOT کاهش ریسک‌های سیستمی بدون خفه کردن توسعه و نوآوری است.

اندونزی، با بیش از ۶۶ درصد از جمعیت آن بدون بانک باقی مانده است، یک بازار آسیایی برای موارد استفاده جدید از رمزارزها آماده است. حجم معاملات کریپتو ده برابر افزایش یافت و از نزدیک به ۴.۵ میلیارد دلار به حدود ۵۰ میلیارد دلار در اکتبر ۲۰۲۱ رسید. اکنون تعداد معامله گران کریپتو بیشتر از سرمایه گذاران سهام در بورس اندونزی است. سرمایه گذاران خرده فروشی با سهولت تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور جذب می شوند، جایی که تنها چیزی که فرد نیاز دارد یک گوشی هوشمند با دسترسی به اینترنت و تقریباً ۰.۷۵ دلار است.

سیگنال‌های مقامات اندونزی متفاوت بوده و پرداخت‌های رمزنگاری‌شده را ممنوع کرده، اما تجارت را قانونی کرده‌اند، و برنامه‌هایی برای یک صرافی ملی ارز دیجیتال دارند. بانک مرکزی اندونزی همچنین در حال بررسی یک روپیه دیجیتال ملی برای “مبارزه کردن” با ارزهای دیجیتال است، به این امید که کاربران ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را امن تر و قانونی تر بیابند. به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که کنگلومراهای محلی از طریق مشارکت با متصدیان جهانی در توسعه کریپتو مشارکت کنند.

محبوبیت فزاینده کریپتو نه تنها به معامله‌گران خرده‌فروشی بلکه سرمایه‌گذاران نهادی مانند صندوق‌های تامینی و دفاتر خانوادگی منجر شده است که اکنون در حال بررسی پتانسیل رشد امیدوارکننده طبقه دارایی هستند. طبق گزارش Chainlalysis در سال ۲۰۲۱، آسیا نیز از این قاعده مستثنی نیست، زیرا سرمایه گذاران در مقیاس بزرگ بخش قابل توجهی از تراکنش های ارزهای دیجیتال را در سال گذشته به خود اختصاص دادند.

با درک پتانسیل بازدهی بالای کریپتو، مدیران دارایی سنتی در حال بررسی نحوه بهترین سرمایه گذاری از این کلاس دارایی هستند، با بازیگرانی مانند Fidelity Investments که سرمایه گذاری زیادی روی یک اپراتور رمزارز مستقر در هنگ کنگ می کنند. افزایش علاقه سازمانی همچنین پلتفرم‌های مدیریت دارایی دیجیتال بیشتری را به نوآوری و ارائه محصولات پیچیده‌تر سوق داده است که طیف وسیع‌تری از کاربران با ریسک‌پذیری‌های متنوع را تامین می‌کند. مارس گذشته، یک صندوق بیت کوین مستقر در مالزی راه اندازی شد، که ادعا می کند اولین صندوق در جنوب شرقی آسیا است که محصولات رمزنگاری سازمانی بیمه شده را ارائه می دهد.

در سال‌های آینده، می‌توانیم انتظار سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در پروژه‌های ارزهای دیجیتال آسیایی داشته باشیم، زیرا شرکت‌ها خود را برای آینده‌ای پیرامون دارایی‌های دیجیتال قرار می‌دهند. آسیا همچنین دارای پتانسیل نوآوری عظیمی برای پاسخگویی به نیازهای برآورده نشده ۲۹۰ میلیون زیربانکدار در این منطقه است، جایی که خدمات DeFi ممکن است با موارد استفاده خاص مانند خدماتی که با دسترسی گوشی های هوشمند به افراد ضعیف بانکی منطقه خدمت می کنند، تسریع یابد.

افزایش بودجه باعث نوآوری بیشتر در کنار پذیرش کریپتو در یک چرخه ارزشمند خلق ارزش در سراسر آسیا خواهد شد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط