مونرو با افزایش ۱۰ درصدی قیمت به ۱۰۰۰۰ دلار رسید

  • 21 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 397 نفر


ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی مونرو (XMR) در هفته گذشته در مقایسه با کاهش ۸.۵ درصدی بازار کریپتو در مدت مشابه، نزدیک به ۹.۵ درصد افزایش یافت. علاوه بر این، جفت XMR/USD از خط روند مقاومتی قوی و چند ماهه عبور کرده است که نشان دهنده صعود بیشتر در آینده است.

اقدام قیمت مونرو

قیمت XMR در ۱۰ آوریل ۰.۸۷% نسبت به بالاترین قیمت ۲۴۵ دلاری دو ماهه خود که یک روز قبل ثبت شده بود، کاهش یافت. با این حال، این ارز دیجیتال همچنان در بازه زمانی هفتگی از رقبای اصلی خود، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) بهتر عمل کرد.

گمانه زنی ها در مورد شرکت هایی که از Monero برای دور زدن تحریم ها استفاده می کنند، می توانست جذابیت آن را در بین سرمایه گذاران افزایش دهد. در همین حال، گروه تحقیقاتی آمریکایی بروکینگز ماه گذشته هشدار داد که Monero، اولین سکه در ردیف سکه های حفظ حریم خصوصی، می تواند “به عنوان بخشی از طرح فرار از تحریم ها استفاده شود.”

سازمان امور مالیاتی مبلغ ۶۲۵۰۰۰ دلار را به ارزهایی ارائه کرده است که می توانند حفاظت از حریم خصوصی Monero، Zcash و سایر ارزهای رمزنگاری شده را از بین ببرند.

ارزش بازار مونرو از فوریه تقریباً ۸۵ درصد افزایش یافته و به ۴.۳۰ میلیارد دلار رسیده است. در حالی که شاخص های فنی نشان می دهد که می تواند در سه ماهه دوم رشد بیشتری داشته باشد.

شکست فنی در بازی

این هفته، XMR از خط روند نزولی که از می ۲۰۲۱ تلاش های صعودی خود را محدود کرده بود، شکست.

جالب اینجاست که خط روند همان چیزی است که به نظر می رسد یک الگوی پرچم گاو نر باشد، در ترکیب با یک خط روند پایین موازی که به عنوان پشتیبانی عمل می کند. یک اصل اساسی پرچم‌های گاو نر این است که قیمت را در جهت روند صعودی قبلی خود (که “میله پرچم” نامیده می‌شود) پس از شکست قاطعانه به سمت صعود ارسال می‌کنند.

به عنوان یک قاعده، هدف بالای پرچم گاو نر معمولاً مجموع نقطه شکست و ارتفاع میله پرچم است. به این ترتیب XMR تقریباً ۴۸۰ دلار در راه است که تقریباً ۱۱۰ درصد از قیمت امروزی نزدیک به ۲۳۵ دلار افزایش یافته است.

با این حال، در بازه‌های زمانی طولانی‌تر، تحلیل‌گر مستقل بازار، دان یاکا، استدلال می‌کند که اگر یک الگوی کلاسیک «کاپ و دسته» اجرا شود، قیمت XMR می‌تواند به ۱۰۰۰۰ دلار برسد.

جام و دستگیره ها الگوهای ادامه صعودی هستند با “کاپ” نشان دهنده روند قیمت U شکل، شامل دوره ای از تصحیح قوی و به دنبال آن یک بهبودی به همان اندازه تعیین کننده، و “دسته” شبیه یک نشانگر تثبیت، مانند “پرچم” ” یا “آلم.”

الگوی فنجان و دسته پس از شکستن قیمت از سطح مقاومت خود برطرف می شود. هدف شکست پس از محاسبه حداکثر ارتفاع الگو و افزودن آن به نقطه شکست اندازه گیری می شود.

با این وجود، سکه های حفظ حریم خصوصی مانند Monero به دلیل افزایش فشار نظارتی از سوی چندین دولت در سراسر جهان، همچنان با خطرات نزولی روبرو هستند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط