مقررات، مسائل و راه حل ها DAO در استرالیا

  • 15 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 468 نفر
مقررات، مسائل و راه حل ها DAO در استرالیا


قبل از اینکه DAO ها بتوانند به درستی تنظیم شوند، باید قوانین خاصی تصویب شوند، که هدف دولت استرالیا دستیابی به آن است.

قانونگذاران در استرالیا می‌خواهند سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) را تنظیم کنند. اولکسی کوناشویچ خطرات خفه کردن پدیده در حال ظهور DAO و راه حل های ممکن را مورد بحث قرار می دهد.

در ۲۱ مارس ۲۰۲۲، در هفته بلاک چین استرالیا، سناتور استرالیایی اندرو براگ اظهارات جالبی را بیان کرد که یکی از آنها در مورد قصد قانونگذاران برای ارائه مقرراتی برای سازمان های مستقل غیرمتمرکز بود.

به خودی خود، موضوع جدیدی نیست، زیرا کمیته سنای استرالیا به رهبری سناتور براگ در اکتبر ۲۰۲۱ توصیه کرد که سازمان های مستقل غیرمتمرکز تحت قانون شرکت ها قرار گیرند، که استانداردهایی را برای حاکمیت شرکتی و شخصیت ها ارائه می دهد.

«سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز می‌توانند جایگزین شرکت‌ها شوند. این ممکن است مهم ترین پیشرفت از زمان اولین شرکت های سهامی شناور در بورس اوراق بهادار آمستردام در سال ۱۶۰۲ باشد.

وی ادامه داد: «اگر این امر باعث نمی‌شود که سیاست‌گذاران به حرف‌هایشان گوش بدهند، شاید این کار به گوش برسد. با توجه به اینکه DAO ها به عنوان مشارکت شناخته می شوند، نه شرکت، آنها مکلف به پرداخت مالیات شرکت نیستند. مالیات شرکت ۱۷.۱ درصد از کل درآمد دولت مشترک المنافع را تشکیل می دهد. اتکای ما به مالیات بر درآمد شرکت ناپایدار است.» براگ افزود: “DAO ها یک تهدید وجودی برای پایه مالیاتی هستند و باید به سرعت شناسایی و تنظیم شوند.”

در وب‌سایت او، می‌توانید نسخه توسعه‌یافته این بیانیه را بیابید، جایی که سناتور برخی از ارقام اقتصادی را برای حمایت از نتایج خود نشان می‌دهد.

در این مرحله، باید توضیح دهم که شرکای یک تضامنی مالیات می پردازند اما به طور جداگانه: افراد مالیات بر درآمد می پردازند و شرکت های مشارکتی همچنان مانند هر شرکت عادی دیگری مالیات شرکت را پرداخت می کنند.

سپس سناتور روشن می‌کند که دولت دقیقاً چه جنبه‌هایی از DAOها را تنظیم می‌کند، «با اذعان به این واقعیت که DAO‌ها خودتنظیم‌کننده و شفاف هستند و دارای یک سیستم داخلی برای حکومت هستند.»

او ادامه داد: «وزارت خزانه داری باید به این مسائل رسیدگی کند و زمینه را برای DAO ها باز بگذارد تا به نام خود ادامه دهند. هر تلاشی برای تجویز یک کد [خود] باخت خواهد بود.»

در واقع، اگر به درستی اجرا شود، می توان به هر سه هدف دست یافت: مصرف کنندگان در برابر تاجران بدخواه و بی وجدان محافظت می شوند، درآمدها به درستی مشمول مالیات می شوند و در عین حال، صنعت نوظهور DAO ها خفه نمی شود.

و اینجا یک مشکل وجود دارد. تمام مقررات DAO و فین‌تک که تاکنون در جهان دیده‌ایم، مسیر بوروکراتیک تکیه بر رویکردها و روش‌های مرسوم را طی کردند. نوار قرمز. تفاوت بین آنها فقط در محکم بودن طناب است.

مشکل این است که رویکردهای جدید برای تنظیم این صنعت به طور گسترده در جامعه و در بین سیاستمداران مورد بحث قرار نمی گیرد. آنها در دستور کار نیستند. اما این مفاهیم وجود دارند و من پنج سال از تحقیقات آکادمیک خود را روی آنها صرف کردم.

خطر این است که چون این مفاهیم جدید مطرح نمی شود، در دستور کار سیاستمداران و بوروکرات ها قرار نمی گیرد، بنابراین در مورد تنظیم مقررات، به روش های موجود اشاره می کنند، به چیزی که می دانند و این خوب نیست زیرا آنها فقط راه های مرسوم تنظیم را می دانند. اما DAOها به عنوان پاسخی به رویکردهای منسوخ، بوروکراسی بیش از حد و تشریفات اداری ظاهر شدند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط