معامله گران از کاهش بیت‌ کوین به ۱۰ هزار دلار می ترسند

  • 8 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 453 نفر


شاخص های تحلیل تکنیکال و زنجیره ای توضیح می دهند که قیمت بیت کوین ممکن است کاهش یافته باشد.

تحت الشعاع افزایش تورم و نرخ های بهره، بازار کریپتو با نوسانات قیمت بالایی مواجه است، زیرا شرایط اقتصادی جهانی همچنان در حال بدتر شدن است.

از آنجایی که بادهای مخالفی که بازارهای مالی جهانی را تحت تأثیر قرار داده اند، همه آثار احساسات صعودی را از بین برده اند، بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین (BTC) می تواند تا ۱۰۰۰۰ دلار کاهش یابد، قبل از اینکه بازار به پایان برسد.

در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران ایده سقوط بیت کوین به زیر بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۷ را به سخره گرفته اند، این جفت ارز که اخیراً تا ۱۷۶۰۰ دلار کاهش یافته است، نشان می دهد که این بازار نزولی ممکن است با مدل های قبلی خود متفاوت باشد.

عقب نشینی های تاریخی به ۱۰۳۵۰ دلار اشاره دارد

با نگاهی به عملکرد آن در دوره‌های نزولی بازار ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، می‌توان ایده‌ای درباره عملکرد کوتاه‌مدت BTC به دست آورد. در سال ۲۰۱۳، افت بیت کوین در دوره ۴۰۷ روزه به بالاترین سطح خود یعنی ۸۵ درصد رسید. در سال ۱۳۹۶ حداکثر کاهش ۸۴ درصدی بوده و این انتخابات به مدت ۳۶۴ روز ادامه داشت.

در گزارشی که اخیرا توسط Arcane Research منتشر شده، اعلام شده است که کاهش فعلی به مدت ۲۲۹ روز ادامه داشته است و حداکثر کاهش تا کنون ۷۳ درصد بوده است.

Arcane Research نوشت:

اگر بیت کوین از این چرخه ها پیروی کند، تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ به پایین ترین سطح خود یعنی ۱۰۳۵۰ دلار خواهد رسید.

علاوه بر احتمال ۸۵ درصدی عقب نشینی، Arcane Research گفت: «بیت‌کوین اکنون با بازارهای مالی گسترده‌تر در هم تنیده شده است زیرا تحت تأثیر فدرال رزرو، انتخابات ایالات متحده، مقررات ارزهای دیجیتال و عملکرد سنتی بازار سهام قرار دارد.

شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال، که شامل شواهد مختلفی از احتمال سقوط به محدوده ۱۰۰۰۰ دلار بود، نمودار زیر را به اشتراک گذاشت و گفت: “با نگاهی به بازه زمانی گسترده، می بینیم که هدف بعدی حدود ۱۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار است.”

بر اساس نمودار بالا، پشتیبانی از ساختار بازار با بازه زمانی بالاتر احتمالاً بین ۹۵۰۰ تا ۱۳۵۰۰ دلار است.

دلفی دیجیتال برجسته کرد:

آیا ۱۰۰۰۰ دلار زمان خوبی برای گرفتن بیت کوین است؟

هر تحلیلگری انتظار کاهش تا ۱۰۰۰۰ دلار را ندارد. به عنوان مثال، ویل کلمنته از Blockware Solutions می گوید که بیت کوین در محدوده فعلی خود در نقطه خوبی برای انباشت قرار دارد.

داده‌های اضافی از Glassnode نشان می‌دهد که میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای بیت‌کوین، قیمت تعادلی و قیمت دلتا در مدل پایه بازار نزولی با داده‌های ۰.۶ Mayer Multiple که توسط کلمنته تحلیل شده است، مطابقت دارد.

Glassnode نمودار را به صورت زیر توضیح داد:

تنها ۱۳ روز از ۴۳۶۰ روز معاملاتی (۰.۲ درصد) شاهد شرایط مشابه بوده است. دو رویداد قبلی در ژانویه ۲۰۱۵ و مارس ۲۰۲۰ رخ داده است. این نقاط با رنگ سبز روی نمودار مشخص شده اند.

بولینگر گفت:

روی نمودار ماهانه جفت BTC/USD ، یک سطح دوگانه از نوع M شکل گرفته است که با سطح باند بولینگر در b٪ و همچنین پهنای باند تأیید می شود. هنوز هیچ نشانه ای وجود ندارد، اما اینجا مکانی منطقی برای دیدن سقوط است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط