معاملات وال استریت نتوانست باعث پیشرفت بیت کوین شود

  • 11 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 475 نفر


شروع معاملات وال استریت در ۳۰ مارس نتوانست پیشرفت جدیدی را در بیت کوین BTC/USD ایجاد کند که تهدیدی برای از دست دادن پشتیبانی در ۴۷۰۰۰ دلار بود.

از “ترس شدید” تا “طمع” بیت کوین در یک هفته

بیت کوین پس از افزایش نزدیک به ۳۰ درصدی از ۱۴ مارس، توانسته است به عنوان حمایت به قیمت افتتاحیه سالانه خود بچسبد، که قبلاً سقف مقاومت محدوده معاملاتی آن را در سراسر سال ۲۰۲۲ نشان می داد.

با این حال، اکنون، به نظر می رسد که امیدها برای یک اصلاح به حقیقت می پیوندند، زیرا حرکت نشانه هایی از خستگی را نشان می دهد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView چرخش یک شبه در ۳۰ مارس را به ثبت رساندند، با ۴۸۰۰۰ دلار در حال حاضر سطحی که نشان می‌دهد گاوها باید بر آن غلبه کنند.

معامله گران به شدت به احتمال بک تست پشتیبانی چشم دوخته اند، اما در مورد میزان پایین بودن “خیلی کم” و در نهایت به طور کلی روند صعودی را تهدید می کنند.

معامله‌گر محبوب کریپتو اد، ۴۵۰۰۰ دلار را به‌عنوان منطقه پرش اصلی در صورت عقب‌نشینی گسترده‌تر مشخص کرد، با این وجود این قیمت پایین‌تر از گشایش سالانه بسیار مهم در ۴۶۲۰۰ دلار است.

او در آخرین به روز رسانی یوتیوب خود اضافه کرد، خرابی در آنجا و حرکت به سمت ۴۰۰۰۰ دلار چیزی بود که او «تردید» داشت.

با این حال، با نگاهی به سنجش احساسات شاخص ترس و طمع کریپتو، نیاز به یک بازه زمانی بیش از پیش آشکار می شود. در کمتر از یک هفته، امتیاز نرمال شده آن از ۲۲/۱۰۰ – “ترس شدید” – به ۶۰/۱۰۰ – “طمع” و بالاترین سطح از اواسط نوامبر رسیده است.

از زمان صدرنشینی محلی، امتیاز در حال حاضر شروع به کاهش به سمت قلمرو “خنثی” کرده است و از ۳۰ مارس ۵۶/۱۰۰ اندازه گیری شده است.

سناریوی کابوس تورم در حال پخش است

در تحلیل این موضوع، کاربران رسانه‌های اجتماعی به نیروهای کلان در محل کار اشاره کردند که به طور سنتی برای دارایی‌های ریسکی مشکل ایجاد می‌کنند تا استدلال کنند که شور و شوق در مورد بیت کوین بیش از حد داغ شده است.

آنها استدلال کردند که بالاترین تورم در ۴۰ سال گذشته و نرخ های بهره نزدیک به صفر به سختی یک محیط پرخطر ایجاد می کند.

با این حال، نگاهی به بازارهای طلا می تواند نشان دهد که با وجود اقدامات بانک مرکزی برای مهار تورم، این روند به جایی نمی رسد.

متریال ساینتیست، خالق منبع تحلیل زنجیره‌ای Material Indicators، خاطرنشان کرد که تحویل‌های آتی طلا از مسیر “ناکارآمد” پیش‌بینی‌شده توسط آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX پیروی می‌کنند.

هیز هشدار داده بود که پس از آشکار شدن این که پس انداز در ارزهای اصلی فیات یک شرط بیهوده است، طلا سر به فلک خواهد کشید.

در همان بخش، هیز گفت که بیت کوین در نهایت از طریق جدا شدن از سهام سنتی از هرج و مرج سود خواهد برد.

او می گوید: “قیمت بیش از ۱۰۰۰۰ دلاری طلا از نظر روانی بازارهای دارایی جهانی را شوکه خواهد کرد. از آنجایی که تخصیص دهندگان دارایی های جهانی در حال حاضر عمدتاً به تورم و بازده واقعی فکر می کنند، هر و همه دارایی های پولی سختی که تصور می شود از پرتفوی ها در برابر این بیماری محافظت می کند به سطوح نجومی می رسد.” نوشت.

“و این تغییر ذهنی است که همبستگی بیت کوین را با دارایی های سنتی ریسک-on/off، مانند سهام ایالات متحده و نرخ های بهره اسمی می شکند.”

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط