معاملات نهنگ بیت کوین در یک ماه به اوج می رسد

  • 8 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 401 نفر
معاملات نهنگ بیت کوین در یک ماه به اوج می رسد


نهنگ‌های بیت‌کوین برای افزایش موقعیت‌های بلندمدت خود به استراتژی «خرید شیب» اعتماد می‌کنند. پس از سقوط قیمت بیت کوین به ۳۴۷۰۰ دلار در پی حمله روسیه به اوکراین، نهنگ ها خریدهای گسترده ای انجام دادند.

بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Santiment، تعداد تراکنش های بالای ۱۰۰۰۰۰ دلار و یک میلیون دلار به بالاترین سطح از ۲۴ ژانویه رسیده است.

از لحاظ تاریخی، خرید نهنگ‌ها تا حد زیادی بر قیمت‌ها و سرمایه بازار کریپتو تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، مورد گذشته خریدهای زیاد در پایان ژانویه منجر به رشد ۱۵ درصدی قیمت BTC شد. تحلیلگران Santiment انتظار دارند پویایی مشابهی در این مورد نیز رخ دهد.

از یک طرف، خریدهای بزرگ تأثیر مستقیمی بر قیمت ها دارند و پیامدهای تحلیل تکنیکال را تغییر می دهند. از سوی دیگر، فعالان بازار و معامله‌گران رفتار نهنگ‌ها را زیر نظر دارند زیرا دسترسی گسترده‌تری به بازارها و منابع مالی گسترده‌تر دارند. بنابراین، اکثر معامله گران تمایل دارند از رویکرد نهنگ ها پیروی کنند، زیرا معتقدند استراتژی شناسایی شده توسط آنها ممکن است معتبر باشد.

منطق بالا نشان می دهد که پویایی قیمت در سه ماهه اثر استراتژی “خرید نزولی” خواهد بود. اگر همان پویایی پایان ژانویه ادامه داشته باشد، گاوهای بیت کوین ممکن است بتوانند قیمت خود را تا ۴۰۰۰۰ دلار حفظ کنند.

حرکات بلند مدت قیمت به تأثیر عمده عوامل اساسی بستگی دارد. اگر چنین عوامل اساسی در رابطه با تسلط بیت کوین و بازار کلی ارزهای دیجیتال مثبت باشد، ممکن است افزایش قیمت بیشتر ادامه یابد. در غیر این صورت، موج جدیدی از کاهش قیمت ها و حجم پایین تر خرید ممکن است بعداً دنبال شود.

مهمترین عاملی که بر تحقق یکی از این راهبردها تأثیر می گذارد، وضعیت اوکراین ناشی از تهاجم نظامی روسیه است. اگر مناقشه با بازگرداندن کنترل اوکراین بر قلمرو خود حل شود، بیت کوین ممکن است با تشکیل یک موج جدید صعودی افزایش یابد. در غیر این صورت، نگرانی‌های نزولی ممکن است دوباره با پیامدهای منفی برای همه ارزهای دیجیتال اصلی غالب شوند.

در حال حاضر کانال قیمت ۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار به ثبات خود ادامه می دهد و اصلاح افقی بیت کوین را تعیین می کند. هنگامی که این کانال در هر جهت شکسته شود، تغییرات قیمت بیشتری را می توان به طور قابل اعتماد انتظار داشت. در هر صورت، رفتار و تصمیمات خرید نهنگ ها شاخص قابل اعتمادی از حرکت قیمت در کوتاه مدت است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط