مخالفت دهستر پیرس از SEC درمورد کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال

  • 1 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 298 نفر
مخالفت دهستر پیرس از SEC درمورد کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال


مخالفت دهستر پیرس از SEC درمورد کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال

هیستر پیرس، کمیسیونر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه کمک‌های مالی شرکت‌های رمزنگاری صحبت کرده است و استدلال می‌کند که در واقع بهتر است «اجازه دهیم این کارها انجام شود» تا صنعت پایدارتری ایجاد شود.
پیرس، به فوربس گفت که سقوط اخیر کریپتو، اگرچه دردناک است، اما شرکت های قوی را از ضعیف جدا می کند:
“وقتی همه چیز در بازار کمی سخت‌تر است، متوجه می‌شوید که چه کسی واقعاً چیزی می‌سازد که ممکن است برای بلندمدت و طولانی‌مدت دوام بیاورد و چه چیزی قرار است از بین برود.”
این کمیسر به صراحت اعلام کرد که از کمک‌های مالی برای هیچ‌کس در صنعت کریپتو پشتیبانی نمی‌کند، به‌ویژه آنهایی که ریسک را نادرست مدیریت می‌کنند.
کریپتو مکانیزم کمک مالی ندارد […] من نمی‌خواهم وارد شوم و بگویم که اگر اختیار انجام آن را نداشته باشیم، سعی می‌کنیم راهی برای نجات شما پیدا کنیم. اما حتی اگر این کار را می‌کردیم، من نمی‌خواستم از آن اختیار استفاده کنم، ما واقعاً باید اجازه دهیم این چیزها پیش برود.»
اظهارات کمیسیونر SEC در میان انبوهی از ورشکستگی ها، اخراج ها و توقف استخدام ها در بازار ارزهای دیجیتال است.
تلاش نهنگ های کریپتو برای نجات
Sam Bankman-Fried، بنیانگذار FTX و Alameda Research رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است و برای نجات شرکت‌های ارز دیجیتال که به دلیل سقوط بازار با مشکل مواجه هستند، قدم برداشته است.
روز سه‌شنبه، Bankman-Fried به ۷۰۶۹۰۰ دنبال‌کننده‌اش در توییتر اطلاع داد که او و FTX ۲۵۰ میلیون دلار از طریق یک تسهیلات اعتباری گردان به BlockFi تزریق خواهند کرد تا ترازنامه‌های آن و پلتفرم را تقویت کنند.
تنها چند روز پس از آن Alameda Research موافقت کرد وویجر دیجیتال یک وام ۲۰۰ میلیون دلاری کوین (USDC) و یک “خط اعتبار” به ارزش ۱۵۰۰۰ بیت کوین (BTC) به ارزش ۴۴۶.۳ میلیون دلار در زمان نگارش مقاله بدهد تا “اگر از آن استفاده شود” برای حفاظت از دارایی های مشتری مورد نیاز است.”
بانکمن-فرید روز یکشنبه به NPR گفت که این کاری است که او و شرکت‌هایش «در گذشته چندین بار» در بحبوحه سقوط شرکت‌های رمزنگاری انجام داده‌اند.
در مصاحبه ای با بلومبرگ در روز چهارشنبه، آنتونی اسکاراموچی، بنیانگذار SkyBridge Capital، با اشاره به بارون مالی وال استریت در حال نجات بازارهای ارزهای دیجیتال است، همان کاری که جی پی مورگان اصلی پس از بحران ۱۹۰۷ انجام داد.
با این حال، پیرس استدلال می کند که رکود می تواند یک فرصت یادگیری ارزشمند برای فعالان بازار و تنظیم کننده ها باشد تا ببینند بازار در مواقع استرس چگونه حرکت می کند.
آشفتگی بازار در حال حاضر به شدت بر پلتفرم وام دهی شبکه سلسیوس و صندوق پوشش ریسک متمرکز Three Arrows Capital (3AC) تأثیر گذاشته است، که پس از متحمل شدن تقریباً صدها میلیون نقدینگی مرتبط با سقوط مداوم قیمت اتر (ETH) با ورشکستگی مواجه شده است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط