متاورس و رشد خرید و فروش املاک دیجیتال

  • 24 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 586 نفر


مارک زاکربرگ ممکن است ادعا کند متاورس آینده است – اما از نظر دیگران، آینده از قبل آغاز شده است. نیل استفنسون، نویسنده داستان‌های علمی تخیلی، اصطلاح متاورس را در سال ۱۹۹۴ در رمان خود، تصادف برفی، ابداع کرد. در درون صفحات، شخصیت اصلی، هیرو پروتاگونیست، در دنیای مجازی حرکت می کند.

از سال ۲۰۰۳، میلیون‌ها نفر نیز در Metaverse در دنیای آنلاین Second Life کار، بازی و معاشرت کرده‌اند. در حالی که بازی، با اوج گیری در دهه اول دهه ۲۰۰۰ و دارای برخی گرافیک های پیچیده، با دیدگاه مدرن متاورس که توسط شرکت هایی مانند متا و مایکروسافت ارائه شده است، فاصله زیادی دارد، ایده یک ابر دنیای مجازی که در آن افراد با یکدیگر تعامل دارند، ایده جدیدی نیست.

در حال حاضر، Decentraland مسلما شناخته شده ترین متاورس مدرن است که شبکه جهانی از کاربران را برای خرید و فروش املاک دیجیتال، کاوش، تعامل و بازی کردن تشویق می کند. بنیاد Decentraland در سال ۲۰۱۵ به وجود آمد و عرضه اولیه سکه (ICO) پروژه در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۶ میلیون دلار در آن زمان به دست آورد. در حالی که Decentraland گسترده است و امکانات زیادی برای انجام دادن دارد، این پلتفرم چشمان بسیاری را به سمت صنعت پرسود و همیشه در حال رشد دیجیتال املاک و مستغلات جلب کرده است.

در ۲۵ نوامبر، گزارش‌های رسانه‌ها نشان داد که شرکت املاک و مستغلات Metaverse Group مستقر در توکن غیرقابل تعویض (NFT) قطعه‌ای از “زمین” Decentraland را به مبلغ ۲.۴۳ میلیون دلار برای کمک به برنامه‌های ورود به صنعت مد دیجیتال خریداری کرد.

درآمدزایی متاورس صنعت املاک و مستغلات را تکان داد

به طور فزاینده ای آشکار می شود که املاک تجاری در متاورس نقش بزرگی در صنعت املاک و مستغلات جهانی در سال های آینده ایفا خواهد کرد. در پاییز ۲۰۲۱، Tokens.com نامه‌ای مبنی بر خرید ۵۰ درصد از سهام یک سبد املاک دیجیتال متعلق به گروه Metaverse امضا کرد، که سپس قصد دارد این پیشنهادات را به عنوان اولین REIT برای املاک دیجیتال به بازار عرضه کند. گروه متاورس معتقد است که یک فهرست عمومی ممکن است در سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ ارائه شود.

محبوبیت خرید و فروش ملک دیجیتال به این معنی است که شرکت هایی مانند گروه متاورس در اکثر موارد بر روی همان نوع وظایف مربوط به خرید، فروش و بازاریابی مانند یک شرکت سنتی املاک و مستغلات کار می کنند. با افزایش قیمت‌ها و به نظر می‌رسد خریداران در مورد زمین مجازی دیوانه شده‌اند – برخی ابراز تردید می‌کنند که سرمایه‌گذاری در املاک دیجیتال در آینده محتاطانه خواهد بود.

با این حال، با وجود قیمت‌های بالا، علاقه به املاک و مستغلات متاورس همچنان در حال افزایش است، به‌ویژه که همه‌گیری ویروس کرونا افراد بیشتری را آنلاین کرده است و آنها را مستعدتر کرده است تا عملاً اجتماعی شوند. علاقه مندان به املاک و مستغلات متاورس نیز رقابت دارند، یعنی افراد مشهوری که از تبلیغ فعالیت های املاک دیجیتال خود خجالت نمی کشند.

در اواخر سپتامبر، The Sandbox شراکت با رپر افسانه‌ای اسنوپ داگ را برای راه‌اندازی عمارت و مجموعه NFT خود در متاورس اعلام کرد. در ماه بعد، پاریس هیلتون با Decentraland و Genies همکاری کرد تا به عنوان یکی از هنرمندان اصلی اولین جشنواره متاورس که در اواخر اکتبر برگزار شد، خدمت کند.

چگونه سرمایه گذاران املاک و مستغلات به سمت املاک مجازی حرکت می کنند

توجه و علاقه ای که به Metaverse داده شده است، به غیر از متا، از دیگر شرکت ها، که قبلاً فیس بوک و مایکروسافت بوده اند، دور نمانده است، آنها نیز مشتاق هستند که وارد عمل شوند.

مانند املاک و مستغلات سنتی که اغلب حتی در زمان‌های سخت اقتصادی ارزش خود را حفظ می‌کنند، دارایی‌های متاورس با وجود افت و خیز بیت‌کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال به رونق خود ادامه می‌دهند.

محبوبیت NFT ها همراه با افزایش علاقه به محیط های آنلاین با مقدار محدود زمین در دنیای مجازی در متاورس در تضاد است – بالا نگه داشتن قیمت ها. برای مثال، دسنترالند تنها ۹۰۰۰۰ جیب زمین دارد.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری حتی انگشتان پای خود را در Metaverse فرو می‌برند و همچنان به یادگیری بیشتر در مورد نحوه مشارکت خود ادامه می‌دهند. قیمت های بالا، محبوبیت و سهولت خرید و فروش زمین مجازی (برخلاف املاک سنتی) به این معنی است که Metaverse چیزی بیش از یک کلمه رایج خواهد بود. مانند تقلا نام دامنه در دوران اولیه اینترنت، سرمایه‌گذاران و خریداران باهوشی که دارایی‌هایی را در مکان‌های برتر خریداری می‌کنند، بسیار هوشمندانه به نظر می‌رسند، زیرا افراد بیشتر و بیشتری وارد دنیای متاورس می‌شوند.

همانطور که Metaverse به رشد و گسترش خود ادامه می دهد – املاک و مستغلات دیجیتال نیز همینطور خواهد بود. خریداران و سرمایه گذاران باهوش خواهند بود که جلوتر از منحنی ها بمانند و فرض کنند که رونق املاک و مستغلات متاورز در حال ماندن است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط