ماینینگ کریپتو با استفاده از سوخت های زباله در خاورمیانه

  • 13 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 239 نفر
ماینینگ کریپتو با استفاده از سوخت های زباله در خاورمیانه


ماینینگ کریپتو با استفاده از سوخت های زباله در خاورمیانه

از آنجایی که بحث‌های داغ در مورد ملاحظات اخلاقی استفاده از سوخت‌های فسیلی در استخراج کریپتو همچنان یک موضوع کلیدی در صنعت باقی مانده است، مشارکت غیرمنتظره‌ای بین یک شرکت معدنی مستقر در دنور و یک دولت غنی از گاز خاورمیانه شکل گرفته است.

در روز چهارشنبه، اول ژوئن، بلومبرگ گزارش داد که کروزو انرژی، اپراتوری که انرژی سوخت زباله را به قدرت محاسباتی ماینینگ کریپتو تبدیل می کند، در عمان که ۲۱ درصد از تولید گاز خود را صادر می کند و قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ گاز را به صفر برساند، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

این شرکت آمریکایی دفتری را در شهر مسقط افتتاح خواهد کرد و تجهیزات خود را برای جمع آوری زباله های گاز از میدان های چاه راه اندازی خواهد کرد. او قبلاً یک کارگاه آموزشی با OQ SAOC و Petroleum Development عمان، بزرگترین تولیدکنندگان انرژی در عمان برگزار کرده است. به گفته چیس لاچمیلر، مدیرعامل کروزو، اولین پروژه آزمایشی اواخر امسال یا اوایل سال ۲۰۲۳ راه اندازی خواهد شد.

علاقه دولت عمان به این مشارکت ناشی از هدف این کشور برای پایان دادن به انفجارهای گازی است. در فرآیند استخراج، هدف آن سوزاندن گاز بسیار قابل اشتعال است. در کنار الجزایر، عراق، لیبی، مصر و عربستان سعودی، عمان ۹۰ درصد فوران های منطقه عربی را به خود اختصاص داده است و خود منطقه نیز ۳۸ درصد از فوران های جهانی را تشکیل می دهد. در سال ۲۰۱۸، کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای غرب آسیا تخمین زد که ۱۰ درصد از کل مصرف گاز در عمان در اثر انفجار از بین رفته است.

در بیانیه رسمی، Lochmiller بر ماموریت شرکت خود برای ایجاد حضور در خاورمیانه و شمال آفریقا برای کمک به دولت های محلی در مبارزه با تشدید تنش تاکید کرد:

آنچه ما به دنبال آن هستیم حمایت کشورهایی است که فعالانه در تلاش برای حل مشکلات انرژی خود هستند.

در ماه مارس، این رسانه اعلام کرد که اکسون موبیل با کروزوئه برای اجرای یک پروژه آزمایشی استخراج بیت کوین در حوزه شیل باکن در داکوتای شمالی شریک شده است. البته این اطلاعات توسط شرکت ها تایید نشده است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط