ماینرهای بیت کوین کل برداشت ماه می خود را فروختند

  • 1 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 222 نفر
ماینرهای بیت کوین کل برداشت ماه می خود را فروختند


ماینرهای بیت کوین ادامه فعالیت خود را بسیار سخت می دانند زیرا هزینه تولید از سود بیشتر شده است.
بازار کریپتوکارنسی در هفته اول ژوئن وارد فاز فروش شد و مسیری را در بازار مشاهده کرد که اکثر ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین حد در ۴ سال گذشته سقوط کردند.
بدتر شدن شرایط بازار همچنین بر سودآوری استخراج بیت کوین (BTC) تأثیر منفی گذاشته است و ماینرها را مجبور به نقد کردن دارایی های بیت کوین خود کرده است.
داده‌های جدید از تحقیقات Arcane نشان می‌دهد که شرکت‌های عمومی استخراج بیت‌کوین ۱۰۰ درصد از تولید بیت‌کوین خود را در ماه می در مقایسه با ۲۰ تا ۴۰ درصد معمول قبلی فروختند.
در چهار ماه اول سال ۲۰۲۲، شرکت های استخراج عمومی بیت کوین ۳۰ درصد از تولید استخراج شده خود را فروختند که در ماه مه ۳ برابر افزایش یافت و انتظار می رود در ژوئن حتی بیشتر از این افزایش یابد.

در حالی که ماینرهای عمومی بیت کوین تنها تا ۲۰ درصد از کل هش ریت شبکه را تشکیل می دهند، رفتار آنها اغلب منعکس کننده احساسات ماینرهای خصوصی نیز هست.
ماینرها در مجموع ۸۰۰۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند که آنها را به یکی از بزرگترین نهنگ های بازار تبدیل می کند. از این میان، استخراج کنندگان عمومی ۴۶۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند و فروش آنها می تواند قیمت را بیشتر پایین بیاورد.
این وضعیت تنها در ماه ژوئن بدتر شده است و قیمت بیت کوین به زیر بالاترین سطح ۲۰۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ سقوط کرد و پایین ترین قیمت ۴ ساله جدید ۱۷۷۸۳ دلار را ثبت کرد. جریان تبادل ماینر، معیار داده ای که نشان می دهد حجم بیت کوین ارسال شده توسط ماینرها به صرافی ها در ماه ژوئن به بالاترین حد خود رسیده است و به سطحی رسیده است که از ژانویه ۲۰۲۱ مشاهده نشده است.
همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داد، نسبت جریان استخراج کننده بیت کوین به مبادله زمانی که قیمت بیت کوین به زیر ۲۱۰۰۰ دلار رسید، به بالاترین حد خود در ۷ ماه اخیر رسیده است. کاهش قیمت BTC همچنین بسیاری از ماشین‌های استخراج را بدون سود و ماینرها را مجبور به ترک بازار کریپتو کرده است.

قیمت هش بیت کوین یک معیار استخراج است که درآمد ماینر را بر اساس هر تراهش نشان می دهد. این مقدار متوسط – به ارز فیات – پاداش روزانه است که یک ماینر به ازای هر محاسبه تراهش دریافت می کند (USD/TH/s در روز)، که به پایین ترین سطح ۱.۵ سال اخیر رسیده است.

بیت‌کوین هش ریبون، شاخصی که تلاش می‌کند دوره‌هایی را شناسایی کند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در مضیقه هستند و ممکن است تسلیم شوند، از آن عبور کرده است، که نشان می‌دهد بسیاری از ماینرها به دلیل عدم سودآوری، ماشین‌های خود را از برق جدا می‌کنند.

در زمان کاهش قیمت بیت کوین و بحران ماینرها، بسیاری بر این باورند که این یک سیگنال ضعیف است، به خصوص زمانی که ماینرها شروع به تسلیم شدن می کنند.
بیت کوین مجدداً به زیر ۲۱۰۰۰ دلار سقوط کرد و در زمان انتشار کمی بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار معامله شد و طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد کاهش ۶ درصدی بود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط