ارائه لایحه ای در مورد پذیرش بیت کوین در السالوادور در مجلس نمایندگان

  • 17 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 323 نفر
ارائه لایحه ای در مورد پذیرش بیت کوین در السالوادور در مجلس نمایندگان


ارائه لایحه ای در مورد پذیرش بیت کوین در السالوادور در مجلس نمایندگان

دو عضو کنگره آمریکا روز دوشنبه یک لایحه همراه را به مجلس نمایندگان ارائه کردند که در آن به دنبال «کاهش خطرات» ناشی از پذیرش بیت کوین در السالوادور به عنوان ارز قانونی در سال گذشته برای کشورشان بود.

لایحه پاسخگویی برای ارزهای دیجیتال در السالوادور (ACES) که از قوانین مشابهی پیروی می کند که در ماه فوریه به سنا ارائه شد، به وزارت امور خارجه دستور می دهد تا تحلیلی از قانون بیت کوین السالوادور ارائه دهد.

پس از لایحه سنا، نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، برچسب زدن سه سناتور آمریکایی را “پررونق” خواند و از آنها خواست تا از “امور داخلی” کشورش دوری کنند.

السالوادور در ۷ سپتامبر و پس از تصویب قانون بیت کوین این کشور از طریق مجلس قانونگذاری در ژوئن ۲۰۲۱، بیت کوین را رسما به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخت. این حرکت توسط حامیان رمزارز در سراسر جهان تحسین شد در حالی که توسط دیگران به عنوان تهدیدی برای ثبات مالی تلقی شد. از جمله صندوق بین المللی پول.

این لایحه که توسط نمایندگان نورما تورس (D-Calif.) و ریک کرافورد (R-Ark) به صحن مجلس ارائه شد، همچنین به دنبال تجزیه و تحلیل خطرات مربوط به امنیت سایبری، ثبات اقتصادی جهانی و حکومت دموکراتیک ناشی از تصمیم این کشور آمریکای لاتین است.

در صورتی که این لایحه آرای کافی برای تصویب در مجلس را به دست آورد، طرحی برای کاهش خطرات احتمالی برای سیستم مالی ایالات متحده نیز تدوین خواهد شد.

السالوادور یک دموکراسی مستقل است و ما به حق آن برای خودمختاری احترام می‌گذاریم، اما ایالات متحده باید برنامه‌ای برای محافظت از سیستم‌های مالی خود در برابر خطرات این تصمیم داشته باشد، که به نظر می‌رسد یک قمار سهل‌انگیز باشد تا یک آغوش فکری. تورس، نماینده کنگره در بیانیه ای گفت.

لوایح ACES باید قبل از اینکه توسط رئیس جمهور جو بایدن به قانون تبدیل شود یا به طور کامل وتو شود، از طریق مجلس و سنای ایالات متحده تصویب شود.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط