قیمت ریپل ۳۰ درصد افزایش یافت

  • 3 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 341 نفر


اصلاحات صعودی مستمر ریپل (XRP) در معرض خطر است زیرا قیمت آن سطح مقاومتی را با سابقه ایجاد سقوط قیمت ۶۵ درصدی آزمایش می کند.

قیمت ریپل ۳۰ درصد افزایش یافت

  قیمت XRP نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یافت و در ۲۴ ژوئن به ۰.۳۶ دلار رسید، چهار روز پس از بازگشت از ۰.۲۸ دلار، پایین ترین سطح آن از ژانویه ۲۰۲۱.

با توجه به الگوی کاسه و دسته آن که در نمودار زیر نشان داده شده است، رالی اصلاحی توکن می تواند تا ۰.۴۱ دلار افزایش یابد.

جالب توجه است که هدف سود این اندیکاتور همان میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه XRP است (EMA 50 روزه؛ موج قرمز).

مانع اصلی مقاومت

به گفته توماس بولکوفسکی، تحلیلگر باسابقه، راه اندازی معکوس صعودی جام و دسته تمایل دارد تا هدف سود خود را با نرخ موفقیت ۶۱ درصد برآورده کند.

اما، به نظر می‌رسد که مورد XRP در طیف شکست ۳۹ درصدی قرار می‌گیرد، زیرا یک سیگنال فنی متناقض ارائه شده توسط میانگین متحرک نمایی ۲۰۰-۴H (EMA) آن قرار می‌گیرد.

EMA 200-4H XRP (موج آبی در نمودار زیر) قبلاً به عنوان یک سیگنال توزیع قوی عمل می کرد. قابل ذکر است، در آوریل ۲۰۲۲، توکن چندین بار تلاش کرد تا بالای مقاومت موج مذکور بشکند، اما در هر تلاش با رد مواجه شد. بعداً ۶۵ درصد کاهش یافت و به ۰.۲۸ دلار رسید.

پس از آزمایش مجدد XRP EMA 200-4H به عنوان مقاومت در ۲۳ ژوئن، شکست مداوم فنجان و دستگیره در میانه راه متوقف شد. اکنون، این توکن در انتظار تایید سوگیری بیشتر است و در عین حال خطر کاهش قیمت مشابه آنچه پس از آوریل رخ داد، وجود دارد.

شاخص قدرت نسبی بیش از حد خرید XRP (RSI) که اکنون بالای ۷۰ است، امکان اصلاح موقت قیمت را نیز افزایش می دهد.

خرابی XRP LTF در حال انجام است

سناریوی نزولی در نمودار بازه زمانی کوتاه‌تر XRP با تنظیمات نزولی عظیم در نمودار تایم فریم طولانی‌تر آن مطابقت دارد.

همانطور که Cointelegraph قبلاً توضیح داد، XRP پس از خروج از ساختار مثلث نزولی خود در اوایل ماه مه وارد مرحله شکست شده است.

به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، شکست مثلث آن باید به اندازه حداکثر ارتفاع سازه کاهش یابد، که هدف نزولی آن را نزدیک به ۱.۸۶ دلار قرار می دهد.

به عبارت دیگر، کاهش ۵۰ درصدی قیمت XRP ممکن است تا پایان جولای امسال اتفاق بیفتد.

ریسک‌های کلان به رهبری سیاست جنگ طلبانه فدرال رزرو باعث تقویت بیشتر سوگیری نزولی XRP می‌شود. جفت XRP/USD معمولاً در سال ۲۰۲۲ همراه با دارایی های پرریسک تر معامله می شود، با ضریب همبستگی با Nasdaq Composite که در ۲۴ ژوئن روی ۰.۹۰ قرار دارد.

امتیاز ۱ به این معنی است که این دو دارایی در هماهنگی کامل حرکت می کنند.

در مقابل، پیش‌بینی‌ها مبنی بر اینکه ریپل برنده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده است، می‌تواند تنظیمات نزولی را نفی کند.

همانطور که گفته شد، در صورت ادامه روند اصلاحی، XRP می تواند تا پایان سال جاری به ۰.۹۱ دلار بازگردد. جالب توجه است که این توکن پس از آزمایش پشتیبانی بلندمدت خط روند صعودی، همانطور که در زیر نشان داده شده است، برگشت کرده است.

این جهش همچنین به دنبال کاهش شاخص قدرت نسبی هفتگی XRP (RSI) به زیر ۳۰ رخ داده است – آستانه فروش بیش از حد، که نشان دهنده یک فرصت خرید بالقوه است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط