قیمت بیت کوین طی ۲ هه به زیر۴۰۰۰۰ دلاری سقوط کرد

  • 30 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 342 نفر


قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۸ آوریل با ۱۵ درصد اصلاح در دو هفته به زیر حمایت ۴۰۰۰۰ دلاری سقوط کرد. در همین حال، اروپا با توجه به قوانین «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و ضد پولشویی (AML)، از جمله قوانین پیشنهادی برای کیف پول‌های خصوصی «بدون نگهبان»، به دلیلی برای نگرانی سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. برخی از صرافی ها شروع به درخواست اطلاعات اضافی در مورد کاربران خود کردند که باعث ناراحتی سرمایه گذاران شد.

مقررات اروپا نگران کننده است

کمیته امور اقتصادی و مالی پارلمان اتحادیه اروپا در ۱۴ مارس به ممنوعیت یا محدود کردن دارایی های رمزنگاری مبتنی بر اثبات کار (PoW) رأی داد، اما تغییر پیشنهادی به تعویق افتاده است.

اخیراً، در ۱۳ آوریل، صرافی بیت‌استمپ در یک اعلان ایمیلی به کاربران، مشتریان خود را از ارتقای خط‌مشی در حال انجام پلتفرم مطلع کرد و صرافی اطلاعات بیشتری را درخواست کرد.

Bitstamp اکنون از کاربران اطلاعاتی مانند ملیت، محل تولد و محل سکونت مالیاتی، علاوه بر درآمد سالانه و اسنادی که منبع ارزهای دیجیتال آنها را ثابت می کند، می خواهد.

در ۱۴ آوریل، گروه غیرانتفاعی Coin Center اصلاحات ۱۸ مارس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در تعریف “صرافی” را “غیرقانونی” خواند. اگر پیشنهاد تبدیل به یک قانون SEC شود، احتمالاً پلتفرم‌های غیرمتمرکز باید به عنوان صرافی ثبت نام کنند.

با این حال، همه چیز برای صنعت منفی نیست زیرا نام‌های دوستدار رمزنگاری تلاش می‌کنند به دولت ایالات متحده بپیوندند.

در ۱۵ آوریل، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، اعلام کرد که می خواهد مایکل بار، استاد حقوق را به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی معرفی کند.

بار در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، دستیار وزیر دارایی وزارت خزانه داری بود. او قبلاً از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ در هیئت مشاوران آزمایشگاه ریپل بود.

از سوی دیگر، اندازه‌گیری داده‌های مشتقات بیت‌کوین برای دریافت تصویر واضح‌تری از موقعیت سرمایه‌گذاران منطقی‌تر است.

سرمایه گذاران انتظار صعود دارند

معاملات مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با استقراض ارزهای رمزنگاری شده، موقعیت خود را افزایش دهند و به طور بالقوه بازده خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، ارزهای دیجیتال را می توان با قرض گرفتن Tether (USDT) برای افزایش ریسک خریداری کرد.

از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت‌کوین می‌توانند زمانی که انتظار کاهش قیمت داشته باشند، ارزهای دیجیتال را کوتاه بفروشند. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین معاملات بلندمدت و کوتاه مدت وثیقه ممکن است همیشه مطابقت نداشته باشد.

نمودار بالا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اخیراً تتر بیشتری وام گرفته‌اند و نرخ از ۱۳ در ۱۴ آوریل به سطح فعلی ۱۷ افزایش یافته است. هر چه این اندیکاتور بالاتر باشد، معامله گران حرفه ای از قیمت بیت کوین مطمئن تر هستند.

سطح ۲۰ در نرخ وام حاشیه که در ۱۱ آوریل به دست آمد، بالاترین ارزش شش ماهه و افزایش را نشان می دهد.

گزینه های بیت کوین نشان دهنده ترس است

با این حال، هفته گذشته پیش بینی حرکت بعدی بازار دشوار شد زیرا بیت کوین در حدود ۴۰۰۰۰ دلار حرکت کرد. با این حال، زمانی که جداول آربیتراژ و بازارسازان برای افزایش یا کاهش هزینه‌های بیش از حد هزینه می‌کنند، منحنی دلتا ۲۵ درصد به عنوان یک علامت مهم در نظر گرفته می‌شود.

منحنی دلتا ۲۵ درصد گزینه های تماس و قرار مشابه را مقایسه می کند. زمانی که ترس غالب شود، این داده‌ها مثبت می‌شوند، زیرا حق بیمه برای گزینه فروش محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس ریسک مشابه خواهد بود.

اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، این شاخص به بالای ۸ درصد خواهد رسید. از طرفی در صورت وجود هیجان و انتظار افزایش، باید مقدار منفی ۸ درصد دیده شود.

داده های معاملاتی حاشیه با وجود نشانه های منفی از گزینه های بیت کوین؛ این نشان می‌دهد که میزهای آربیتراژ و بازارسازان مطمئن هستند که افت زیر ۴۰۰۰۰ دلار معکوس خواهد شد.

نسبت وام حاشیه OKX نشان داد که معامله گران حرفه ای انتظارات صعودی خود را پس از افزایش ۱۵ درصدی قیمت BTC در ۱۴ روز افزایش دادند. این داده ها باید برای کسانی که در حال حاضر انتظار کاهش دارند، اطمینان بخش باشد.

صرف نظر از این، هیچ دلیلی برای نادیده گرفتن معاملات گزینه های حق بیمه وجود ندارد. مسلم است که احتمال کاهش قیمت همچنان به قوت خود باقی است. در نتیجه، گاهی اوقات بهترین معامله این است که کاری انجام ندهید، منتظر بمانید و جهت اقدام قیمت را تعیین کنید.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط