قیمت بیت کوین تا ۳۲.۳ هزار دلار افزایش یافت

  • 11 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 359 نفر


قیمت بیت کوین (BTC) از ۲۷ ماه مه به طرز شگفت انگیزی صعودی بوده است. تعطیلات آخر هفته، بی ثبات و نامطمئن هستند و تغییرات عمده قیمت در آنها عادی است. حتی در بازارهای صعودی، اقدام نزولی قیمت اغلب معمول است، اما BTC این روند را کاهش داد.

بیت کوین بین ۲۷ تا ۳۰ می تقریباً ۱۱ درصد افزایش یافت و از سطح بحرانی ۲۸۶۰۰ دلار عبور کرد و به بالای ۳۰۰۰۰ دلار بازگشت و به ۳۱۷۰۰ دلار رسید. بسته شدن هفتگی بالاترین بسته شدن در بیست روز گذشته بود و قوی‌ترین دوره سه روزه را در بیش از دو ماه گذشته به گاو نر داد. با این حال، ترس های اقتصاد کلان ممکن است بر هر پتانسیل صعودی بیشتر تأثیر بگذارد.

نگرانی از کمبود مواد غذایی در جهان از افزایش قیمت کالاها بیشتر شده است

عرضه جهانی غذا یک عامل اولیه است که به راحتی نادیده گرفته می شود و به پتانسیل قیمت بیت کوین در آینده کمک می کند. از آغاز همه‌گیری کووید-۱۹، دولت‌ها در سراسر جهان بنادر و فرودگاه‌های خود را تعطیل کرده‌اند و عملاً جریان کالاها را قطع کرده‌اند. این اختلال سال ها طول می کشد تا به حالت عادی بازگردد، اما این دلیل اصلی نگرانی نیست.

در ایالات متحده، هزینه های کود در ۱۸ ماه گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است. در ژانویه ۲۰۲۱، شاخص قیمت کود به ۷۸.۸۳ دلار رسید و در حال حاضر در ۲۵۴.۹۷ دلار است که نزدیک به +۲۲۵٪ افزایش یافته است. ترکیبی از اختلالات زنجیره تامین و ادامه کمبود احتمالاً این بازار را مختل خواهد کرد.

قیمت تک کالاها همچنان در حال افزایش است و عامل اصلی افزایش مداوم تورم است. به طور خاص، گندم (CBOT: ZW) در فوریه ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود رسید و نزدیک به این بالاترین رکورد باقی می ماند. تنها در سال ۲۰۲۲، معاملات آتی گندم در ۱۸ ماه گذشته ۷۶ درصد و بیش از ۱۴۳ درصد افزایش یافته است.

معاملات آتی نفت (NYMEX: CL) همچنان به رشد خود ادامه می دهد و اکنون در سطوحی معامله می شود که از ژوئیه ۲۰۰۸ مشاهده نشده است. معامله گران و سرمایه گذاران نگرانی های گسترده ای را مبنی بر افزایش قیمت نفت به ۱۵۰ دلار در هر بشکه پس از پایان تعطیلی کووید توسط چین وجود دارند. زمانی که این اتفاق بیفتد، تقاضا به طور قطع بازگشت خواهد کرد و بر نفت تأثیر بیشتری خواهد گذاشت.

نگرانی های رشد در بازار سهام

بازارهای سهام در سراسر جهان همچنان با فشار قابل توجهی روبرو هستند. افزایش تورم، افزایش هزینه های کالاها، اختلالات زنجیره تامین و درگیری در اوکراین سرمایه گذاران و معامله گران را در حالت تدافعی قرار داده است.

چندین رویداد اقتصادی با تاثیر بالا قرار است در این هفته رخ دهد، که به احتمال زیاد هرگونه حرکت قیمت عمده در سهام و ارزهای دیجیتال را متوقف خواهد کرد. انتشار داده‌های بیکاری اتحادیه اروپا در اول ژوئن همراه با تصمیم بانک ژاپن درباره نرخ بهره و داده‌های تولیدی منتشر می‌شود. علاوه بر این، اعداد بیکاری در ایالات متحده و داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ۳ ژوئن منتشر خواهد شد.

علاوه بر هفته شلوغ، در ۳ ژوئن، سه نفر از ساکنان سابق فدرال رزرو ایالات متحده نیز قرار است سخنرانی کنند: جان ویلیامز و جیمز بولارد در ۱ ژوئن، لائل برینارد در ۳ ژوئن.

سطوح فنی ممکن است بازیابی بیت کوین را به ۳۷۰۰۰ دلار محدود کند

بیت کوین در حال ثبت یک رکورد تاریخی جدید با ۹ ضرر هفتگی متوالی است. از زمان شروع کندل هفتگی فعلی، خریداران بازگشته اند و بیت کوین را بالاتر از کل محدوده معاملاتی دو هفته گذشته و بسیار بالاتر از محدوده ۵۰ درصدی سقوط فلش ​​در کندل هفتگی ۹ می ۲۰۲۲ قرار داده اند.

اگر قیمت بیت کوین بالاتر از Kijun-Sen روزانه یا بالاتر از ۳۱,۳۵۰ دلار بسته شود، BTC مسیر بسیار باز برای رسیدن به منطقه ارزش ۳۷,۰۰۰ دلار دارد. علاوه بر این، نمایه حجم ۲۰۲۲ بسیار نازک است، بین ۳۲۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار. اما ۳۷۰۰۰ دلار ممکن است جایی باشد که گاوها دوباره با فروشندگان روبرو شوند.

اگر گاوها بخواهند این پیام را به بازار ارسال کنند که یک روند صعودی جدید در شرف آغاز است، باید قیمت بیت کوین را تا نزدیک به ۴۴۰۰۰ دلار به پایان برسد. در آن سناریو، بیت کوین باعث ایجاد یک شکست می‌شود و به گاوهای نر مسیر مورد نیاز برای آزمایش مجدد بالاترین سطح تاریخ را می‌دهد.

در حالی که قیمت سهام در محدوده بازار نزولی باقی می‌ماند و کالاها در بالاترین حد خود باقی می‌مانند، حداقل احتمال دارد یک معکوس موقت رخ دهد

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط