قیمت بیت کوین به ۲۳ هزار دلار نزدیک می شود

  • 15 تیر 1401
  • بروزرسانی: ۱۸ تیر ۱۴۰۱
  • 3 دقیقه
  • 422 نفر


قیمت بیت کوین (BTC) با آغاز یک جنگ جدید بین حمایت و مقاومت، به افتتاحیه وال استریت ۶ جولای نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار نزدیک شد.

سطوح نزدیک برای نهنگ

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که  BTC/USD در محدوده معاملاتی کوچکی قرار گرفته است و نقدینگی به روز نزدیک‌تر شده است.

پس از بازیابی ۶ درصد ضرر نسبت به روز قبل، داده ها تأیید کرد که حمایت و مقاومت اکنون تقریباً شانه به شانه هستند.

با توجه به منبع نظارت زنجیره ای Whalemap، مجموعه ای از موقعیت های نهنگ بین ۲۰۵۴۶ تا ۲۱۳۲۷ دلار به این معنی است که این منطقه بزرگ اکنون منطقه ای برای شکست است.

در همین حال، علاقه خریدار در حدود ۱۹۲۰۰ دلار باقی ماند. این همچنین پس از اینکه BTC/USD در سه ماهه دوم به ۱۷۶۰۰ دلار کاهش یافت، پیشنهادات نهنگ را تشکیل داد.

در همین حال، پیر معامله گر محبوب، در یک به روز رسانی جدید توییت کرد: «D1 بالای ۲۰.۵ هزار بسته می شود و شاید در نهایت ما دوباره آزمون روند D1 را دریافت کنیم.

“چند هفته پیش هشدار داده شد که مانند ماه مه برای کاهش قیمت زیاد در حال راه اندازی بود در حالی که روند D1 با قیمت کاهش می یابد. تا اینجا این دقیقاً همان چیزی است که ما به دست آوردیم، من فقط یک آزمایش مجدد روند D1 مناسب را می خواهم، آخرین مورد در ۳۲k بود…”

نمودار همراه میانگین های متحرک بین ۱۰ روز تا ۳۰ روز را نشان می دهد که در کنترل خود هستند.

بنابراین، BTC/USD در زمان نگارش این مقاله با ۲۰۲۰۰ دلار در بازه‌های زمانی پایین‌تر بلافاصله زیر یک خط مهم معامله شد. برای مایکل ون د پوپ، یکی از همکاران Cointelegraph، شکستن این امر می‌تواند راه را برای طرف مقابل مقاومت با قیمت ۲۳۰۰۰ دلار باز کند.

اخبار صنعت تاثیر کمی بر روی قیمت بیت کوین داشت، این به شکل صرافی ارز دیجیتال Voyager Digital برای اعلام ورشکستگی، آخرین دومینو در یک واکنش زنجیره ای ناشی از خرابی پلت فرم وام دهی سلسیوس بود.

دلار بالاخره نفس راحتی می کشد

در سطح کلان، بازارهای آسیایی با کاهش ۱.۲ درصدی هانگ سنگ هنگ کنگ و ۱.۴ درصدی شاخص کامپوزیت شانگهای در زمان نگارش این مقاله، کاهش یافتند.

در همین حال، شاخص دلار ایالات متحده (DXY) که از یک افزایش به بالاترین حد بیست سال اخیر خود رسیده است، بلافاصله در زیر اوج، همچنان بالای ۱۰۶ تثبیت شد.

Van de Poppe افزود: “اولین بار است که پس از یک اصلاح شدید + قدرت در $DXY شاهد چنین بهبودی هستیم.”

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط