قیمت بیت کوین به زیر ۳۸ هزار دلار سقوط کرد

  • 2 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 513 نفر


بیت کوین (BTC) در ۲۰ فوریه شاهد اولین سقوط خود به زیر ۳۸۰۰۰ دلار در بیش از دو هفته بود، زیرا محرک های کلان بازارهای آخر هفته با حجم پایین را تحت تاثیر قرار دادند.

معامله گر در بیت کوین: “هیچ چیز برای هیجان زده شدن وجود ندارد”

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که BTC/USD روز یکشنبه به دنبال تهدید تحریم‌های جدید علیه روسیه به دلیل برنامه‌های ادعایی این کشور برای حمله به همسایه اوکراین، جایگاه خود را از دست داده است.

پس از یک شنبه آرام، کریپتو پس از اظهار نظر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در مورد بلوک های مالی شرکت های روسی در صورت تشدید وضعیت، شروع به حرکت به سمت پایین کرد.

بی بی سی گزارش داد که جانسون صبح یکشنبه با اشاره به حمایت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت که اینها از «تجارت با پوند و دلار» منع خواهند شد.

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال تنها بازارهایی هستند که دائماً باز هستند، واکنش به ترس‌های ژئوپلیتیکی در منطقه می‌تواند تأثیر ضربه‌ای بیشتری را در هفته آینده با باز شدن بازارهای سنتی نشان دهد. دوشنبه در وال استریت تعطیل است.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، در توضیح این وضعیت، علاوه بر این توجه را به موضوع جاری تورم و رابطه آن با عملکرد دارایی‌های ریسک جلب کرد.

با این حال، مطابق با نظرات قبلی، او پیشنهاد کرد که در نهایت، بیت کوین می تواند از دریای تغییرات در سیاست اقتصادی ایالات متحده در سال جاری سود ببرد.

در میان معامله‌گران بیت‌کوین، بازه‌های زمانی کوتاه به همان اندازه ضعیف بودند و از دست دادن ۴۰۰۰۰ دلار بر احساسات تأثیر می‌گذاشت.

BTC/USD در روز یکشنبه Bitstamp با کاهش ۳۷,۹۷۴ دلاری روبرو شد و قبل از بازگشت به بالای مرز ۳۸,۰۰۰ دلار، صعود کرد.

ترس شدید از مردگان برمی خیزد

در همین حال، دیگران همچنان بر اهمیت ۴۰۰۰۰ دلار در تاریخچه قیمت بیت کوین تمرکز کردند.

از زمان اولین شکستن آن در سال ۲۰۲۱، این سطح به عنوان یک سکوی پرشی برای گاو نر عمل کرده است و برای حساب محبوب توییتر Mayne، بازپس گیری باید اولین حرکت آنها باشد تا مطمئن شوند صعودی هستند.

طی سال گذشته ۴۰ هزار دلار برای بیت کوین یک سطح بسیار حیاتی بوده است. هر بار که قیمت به پایین‌تر می‌آمد و پس از آن دوباره آن را پس می‌گرفت، شاهد یک صعود بزرگ به سمت بالا بودیم. احتمالاً در حال حاضر منطقه خوبی برای تماشا است.

در این بین، اما به نظر می رسید که ضررهای تازه همان چیزی بود که توده ها انتظار داشتند. شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده دوباره در محدوده “ترس” قرار گرفت و پس از ورود کوتاهی به “ترس شدید” تنها در چهار روز بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط