قیمت بیت کوین به دنبال یک شکست به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد

  • 24 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 412 نفر


پس از اینکه بیت کوین (BTC) با یک روز دیگر معامله زیر سطح ۴۰۰۰۰ دلار مواجه شد، ترس شدید بار دیگر احساسات غالب در جامعه ارزهای دیجیتال است. در همین حال، ایالات متحده با بالاترین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چاپ از سال ۱۹۸۱ دست و پنجه نرم می کند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که تلاش اولیه صبح برای صعود به بالای ۴۰,۰۰۰ دلار به دیوار مقاومت در ۴۰,۶۵۰ دلار برخورد کرد و قیمت BTC در نهایت به زیر ۳۹,۶۰۰ دلار سقوط کرد.

در اینجا نگاهی به آنچه که چندین تحلیلگر در مورد وضعیت فعلی بیت کوین می گویند و آنچه که ممکن است بعد از دست و پنجه نرم کردن بازارهای مالی با مقدار فزاینده ای از عدم اطمینان باشد، می بینیم.

بیت کوین به سادگی یک منطقه اصلی S/R را دوباره آزمایش می کند

به گفته تحلیلگر رمزارز و کاربر نام مستعار توییتر “Credible Crypto” که نمودار زیر را منتشر کرده است، عملکرد فعلی قیمت بیت کوین تا حد زیادی به عنوان آزمایش مجدد منطقه حمایت و مقاومت اصلی (S/R) تلقی می شود.

طبق Credible Crypto، هم دایره سبز وسط و هم دایره قرمز آخر نمونه‌هایی از حرکت‌های درون هفته‌ای را ارائه می‌کنند که بالاتر یا پایین‌تر از سطح هفتگی بوده‌اند، «اما بدون تأیید نزدیک به معنای چیزی نیست».

برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بهبودی ضعیفی داشته باشد

بینش رفتار زنجیره‌ای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در جدیدترین گزارش هفتگی Glassnode مورد بحث قرار گرفت، که اشاره کرد که پس از خروج بیت‌کوین از یک ادغام چند ماهه، «حجم متوسطی از سودگیری توسط سرمایه‌گذاران» صورت گرفته است.

طبق گفته گلس‌نود، «بازار از اواسط فوریه هر روز حدود ۱۳۳۰۰ بیت کوین سود کسب کرده است». در حالی که این مقدار «از لحاظ تاریخی شدید» نیست، به نظر می‌رسد که «باید معکوس کافی برای قیمت‌ها ایجاد می‌کند».

به طور کلی، بهبود اخیر برای بیت کوین نسبتاً ضعیف بوده است، و بازار منتظر برخی کاتالیزورهای اصلی برای کمک به ایجاد حرکت تازه و جریان های ورودی جدید به بازار ارزهای دیجیتال است.

یک “MEGA PUMP” در راه است

یک روایت به شدت صعودی توسط معامله گر کریپتو «BTCfuel» برجسته شده است، که نمودار زیر را منتشر کرده است که احتمال وجود یک «مگا پمپ» قریب الوقوع از بیت کوین را نشان می دهد.

BTCfuel گفت، وقتی به RSI نگاه می کنیم، اصلاح بیت کوین ۲۰۲۲ بسیار شبیه به سال ۲۰۲۱ است. حرکت صعودی قوی قریب الوقوع است.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۱.۸۵۰ تریلیون دلار می رسد و نرخ تسلط بیت کوین ۴۰.۹٪ است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط