قیمت اتریوم ۴۰٪ افزایش یافت

  • 4 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 393 نفر


اتر در شش روز گذشته با وجود خطرات دائمی “تله گاو” تقریباً ۴۰ درصد افزایش یافته است.
توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، در کنار دارایی‌های پرریسک‌تر به‌دلیل ارزیابی سرمایه‌گذاران داده‌های ضعیف اقتصادی ایالات متحده و پتانسیل آن برای کاهش نگرانی‌های افزایش نرخ بهره به دست آورد.

اتر بازیابی ریسک را نشان می دهد

قیمت اتریوم در ۲۴ ژوئن تا ۸.۳۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲۵ دلار رسید، شش روز پس از سقوط به زیر ۸۸۰ دلار، که پایین ترین سطح آن از ژانویه ۲۰۲۱ است.
به طور کلی، روند صعودی افزایش ۴۰ درصدی را برای گاوها به ارمغان آورد و انتظارات را در مورد بهبودی طولانی مدت در آینده افزایش داد.
به عنوان مثال، تحلیلگر مستقل بازار “PostyXBT” پیش بینی کرد که قیمت ETH تا پایان ژوئن به بالای ۱۳۰۰ دلار بسته شود.
در مقابل، تحلیلگر «وولف» نگران بود که خرس‌ها تلاش کنند «قیمت را به ۱۰۴۷ دلار برگردانند»، البته پیش‌بینی می‌کرد که اگر ETH بالاتر از حمایت خط روند مورب خود باقی بماند، مانند زیر، قیمت را به ۱۲۵۰ دلار برسانند.
اتر تحت فشار سیاست جنگ طلبانه فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲ قرار گرفته است. اما به نظر می رسد این ترس ها پس از آخرین گزارش مدیران خرید ترکیبی ایالات متحده که نشان می دهد فعالیت تولیدی به پایین ترین حد در ۵ ماه گذشته رسیده است، کاهش می یابد.
استی دوک، مدیر ارشد سرمایه گذاری در FlowBank، به وال استریت ژورنال گفت: «رشد ممکن است زودتر از حد انتظار کاهش یابد.
این باید به فدرال رزرو اجازه دهد تا در نقطه ای نرم شود.

با این حال، گرگ پیترز، مدیر ارشد سرمایه گذاری در PGIM Fixed Income، هشدار داد که افزایش فعلی در بازارهای ریسک ممکن است دوام نیاورد. او متقاعد نشده است که «بانک‌های مرکزی در صورت کندی اقتصاد، فشار را متوقف خواهند کرد».

راه اندازی کلاسیک معکوس صعودی در بازی

بازگشت اتر در ۲۴ ژوئن همچنین باعث شد که از خط روند مقاومت نزولی که الگوی “سر و شانه معکوس” (IH&S) را تشکیل می دهد، شکسته شود.
در جزئیات، اتر الگوی IH&S را پس از تشکیل سه فرورفتگی در زیر یک سطح پشتیبانی مشترک، به نام خط گردن، تشکیل داده است. همچنین، فرورفتگی میانی نسبت به دو تای دیگر که کم و بیش هم ارتفاع هستند، عمیق‌تر است.
تحلیلگران سنتی IH&S را به‌عنوان یک راه‌اندازی معکوس صعودی می‌بینند، یعنی پس از شکسته شدن قیمت از سطح پشتیبان یقه‌شان حل می‌کنند. به عنوان یک قاعده، قیمت می تواند به اندازه حداکثر ارتفاع IH&S پس از شکست افزایش یابد.

در نتیجه، اتر پس از شکستن بالای یقه IH&S خود، نزدیک به ۳۳ درصد نسبت به قیمت فعلی افزایش یافته و به سمت ۱۵۶۰ دلار حرکت می کند. جالب توجه است که هدف سود IH&S با میانگین متحرک نمایی ۲۰۰-۴H ETH (200-4H EMA؛ موج آبی) نزدیک به ۱۵۳۷ دلار منطبق است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط