قیمت اتریوم ممکن است به ۲۰۰۰ دلار کاهش یابد

  • 30 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 313 نفر


اتر (ETH)، توکن اصلی شبکه اتریوم، طی سه هفته گذشته نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته است و در ۱۹ آوریل حدود ۲۹۰۰ دلار معامله می شود و به پایین ترین سطح خود در یک ماه گذشته رسیده است. اگرچه از آن زمان به بالای ۳۰۰۰ دلار رسیده است، طبق تحلیل تکنیکال سنتی، کاهش بیشتر در کوتاه مدت ممکن است.

الگوی “پرچم خرس” در قیمت اتریوم

نشانگر ادامه نزولی که “پرچم خرس” نامیده می شود، زمانی کار می کند که قیمت در کانال موازی صعودی پس از یک حرکت نزولی قوی تثبیت شود (به این میله پرچم می گویند). هنگامی که قیمت از کانال خارج می شود، قدرت خود را از دست می دهد و در شرف سقوط بیشتر است.

قیمت ETH پس از آزمایش خط روند بالای پرچم خرس در ۴ آوریل سقوط کرد و اکنون به سمت خط روند پایین نزدیک به ۲۷۰۰ دلار عقب‌نشینی می‌کند. اگر این الگو کار کند، قیمت می تواند بیشتر کاهش یابد، با طول هدف برابر با ارتفاع میله پرچم، همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است.

در نتیجه، الگوی نزولی در قیمت اتر خطر آزمایش مجدد ۲۰۰۰ دلار را در سه ماهه دوم دارد.

عوامل کلان موثر بر قیمت ETH

همبستگی اتریوم با بیت کوین و بازارهای سنتی ریسک نزولی را افزایش داد.

ضریب همبستگی بین اتر و نزدک ۱۰۰ در ۱۹ آوریل به ۰.۹۵ رسید. ضریب ۱ به این معنی است که دو موجودیت کاملاً با هم حرکت می کنند.

قیمت اتر از ابتدای سال ۲۰۲۲ حدود ۱۹ درصد کاهش یافته است. در همین حال، پس از اعلام تصمیمات تهاجمی فدرال رزرو برای نرخ بهره و کاهش ترازنامه ۹ تریلیون دلاری، بیت کوین همراه با سهام و سایر بازارهای پرخطر سقوط کرد.

چشم انداز صعودی بلند مدت

کاهش اتریوم به دلیل این احساس است که پول نقد کمتری برای خرید دارایی های پرخطر وجود خواهد داشت.

با این حال، سفته بازان به دلیل به روز رسانی پروتکل “The Merge” که به احتمال زیاد پس از ژوئن منتشر می شود، نسبت به روند صعودی بلندمدت امیدوار هستند.

DoopleCash، یک تحلیلگر مستقل بازار گفت: «ETH شاهد فشار فروش از سوی کسانی است که می‌خواهند در طول به‌روزرسانی Merge درآمد سریع کسب کنند.

علاوه بر این، کاهش میزان اتر نگهداری شده توسط صرافی‌ها و افزایش تعداد کیف پول‌های دارای اتریوم در فاصله زمانی تا فرآیند به‌روزرسانی و جریان روز به روز بیشتر و بیشتر ETH به سمت قرارداد هوشمند Merge چشمگیر است.

کنن مل، تحلیلگر آلفای جست‌وجو، استدلال کرد که روشی که اتریوم پیش از به‌روزرسانی ادغام، فورک‌های سایه را اجرا می‌کرد، احتمال موفقیت آن را در طول به‌روزرسانی افزایش می‌داد. این باید روی سرمایه‌گذارانی که آماده جمع‌آوری اتر هستند، به ویژه در بلندمدت منعکس شود.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط